Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Pětadvacetiletý hráč z Japonska toužil po jediném předmětu. Ve hře utopil hromadu peněz, ale kýženého výsledku nedosáhl, což nesl hodně špatně.
Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Ve Square Enix mohou zaměstnanci zase spát o něco klidněji poté, co policie zadržela pětadvacetiletého muže, který zasílal do společnosti výhružné emaily o tom, že zaměstnance se chystá zabít. Podle dostupných informací je muž obviněný z vyhrožování kvůli emailům z 5. února. Stálo v nich "Zaměstnanci, zítra vás zabiju. Připravte se na svůj trest,".

Následně také přidal frázi "běžte si umýt krk", která referuje k samurajské tradici sebevraždy v případě, že byl samuraj zahanben. Umytím krku se potom připravoval na svoji smrt, kterou mu přineslo setnutí hlavy. Po zatčení se muž ke všemu přiznal a přidal i vysvětlení. "Utratil jsem 200 000 yenů ve hře a nezískal předmět, který jsem chtěl. Tak jsem z pomsty poslal ten email," potvrdil mladík.

200 tisíc yenů by v přepočtu na koruny dělalo asi čtyřicet tisíc. O kterou hru či předmět se konkrétně jednalo zveřejněné není. Stránka hamusoku ale uvádí, že se pravděpodobně jednalo o virtuální gacha hru. Její princip je velmi podobný lootboxům či výherním automatům. Fungují i ve fyzické podobě, kdy dítě vhodí do automatu mince a odměnou dostane hračku uschovanou v plastové kapsli. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A