Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Pětadvacetiletý hráč z Japonska toužil po jediném předmětu. Ve hře utopil hromadu peněz, ale kýženého výsledku nedosáhl, což nesl hodně špatně.
Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Ve Square Enix mohou zaměstnanci zase spát o něco klidněji poté, co policie zadržela pětadvacetiletého muže, který zasílal do společnosti výhružné emaily o tom, že zaměstnance se chystá zabít. Podle dostupných informací je muž obviněný z vyhrožování kvůli emailům z 5. února. Stálo v nich "Zaměstnanci, zítra vás zabiju. Připravte se na svůj trest,".

Následně také přidal frázi "běžte si umýt krk", která referuje k samurajské tradici sebevraždy v případě, že byl samuraj zahanben. Umytím krku se potom připravoval na svoji smrt, kterou mu přineslo setnutí hlavy. Po zatčení se muž ke všemu přiznal a přidal i vysvětlení. "Utratil jsem 200 000 yenů ve hře a nezískal předmět, který jsem chtěl. Tak jsem z pomsty poslal ten email," potvrdil mladík.

200 tisíc yenů by v přepočtu na koruny dělalo asi čtyřicet tisíc. O kterou hru či předmět se konkrétně jednalo zveřejněné není. Stránka hamusoku ale uvádí, že se pravděpodobně jednalo o virtuální gacha hru. Její princip je velmi podobný lootboxům či výherním automatům. Fungují i ve fyzické podobě, kdy dítě vhodí do automatu mince a odměnou dostane hračku uschovanou v plastové kapsli. 

Nejnovější komentáře