Japonský hit - slučování společností

Japonský trh s hračkami a hrami čeká změna. Gigant Bandai se spojí s Namcem, zatímco Takara jde dohromady s Tomy.

Největší prodejce hraček na japonském trhu Bandai chystá sloučení s herní firmou Namco. Výsledkem bude od konce září obří holding Bandai Namco, ve kterém bude vlastnit Bandai 57 % akcií, zatímco Namco bude v menšině s 43% podílem. Sloučení by však nemělo mít žádný podstatný vliv na hry od Namca. Holding si již zaregistroval dvě možná loga, není však jisté které z nich, pokud některé, bude používat.

 

Na kroky největší hračkářské společnosti reagují i druhá a třetí největší - Takara a Tomy. Ty se spojí začátkem příštího března, aby snížily své náklady o 19 miliard jenů (173 milionů dolarů, cca 4,3 miliardy korun) v prvních třech letech po sloučení do holdingu Takara Tomy. Dohromady plánují propuštění kolem 640 zaměstnanců.

Komentář: Ač se zdá, že by nás hračkářské společnost nemusely zajímat, každá z nich vyvíjí videohry na základě svých produktů. Ve velkých společnostech se tak snad najde více peněz na kvalitní hry nejen pro děti.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |