Je těžké předpovědět, jak se bude Death Stranding prodávat, tvrdí analytici

Paradoxně revoluční hry mají většinou největší finanční problémy.

Death Stranding je unikátní hra. Nejde o oslíčka na peníze jako Call of Duty, nejedná se o světoznámou značku ani populární žánr. Jde o v mnoha směrech revoluční projekt, který zdaleka nesedne všem a i když posune herní průmysl zase o fous dál, bohužel to znamená i to, že pravděpodobně nebude překonávat žádné finanční rekordy. Alespoň si to myslí analytici. 

"Hodnocení 84% na Metacritic hovoří o tom, že by hra neměla dosáhnout ani nejnižší, ani nejvyšší prodejní hranice. Kam přesně trefí je ale velmi těžké předpovědět," řekl Mat Piscatella, analytik NPD Group. "Kdybych měl hádat, řekl bych že se hra dostane do 20 nejprodávanějších her roku, ale vůbec bych nebyl překvapen, kdyby se dostala víceméně kamkoliv jinam."

Další analytici předpovídají prodeje kolem 3 až 5 milionů kusů jako nejvíce optimistický výhled. 

Ať už budou prodejní čísla jakákoliv, Death Stranding je velmi neobvyklá hra, kterou by si měl zažít každý hráč, který to s hraním myslí vážně. Titul vychází už tento pátek, 8. listopadu, exkluzivně pro PS4. Později, na jaře příštího roku, také na PC.

Váš názor Další článek: Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách