Již žádné žaloby na GTA

Dvě nesmiřitelné frakce – Take-Two, jakožto vydavatel série GTA, a Jack Thompson, jakožto jejich velký nepřítel a věčný žalobce – se domluvily a podepsaly dohodu, podle níž omezí všechny aktivity a útoky proti sobě směřované.

Thompson loni podal žalobu, v níž žádal, aby Take-Two bylo zakázáno vydat její hru Bully ve státě Florida. Spor skončil pro herní společnost víceméně vítězně. Minulý měsíc pak Take-Two podalo žalobu proti Thompsonovi, v níž se domáhalo, aby tomuto právníkovi bylo zakázáno podávat žaloby na jejich připravované hry GTA4 a Manhunt 2. Thompson tento krok komentoval prohlášením, že se „doslova modlil, aby Take-Two a jeho právníci udělali něco tak stupidního“ a dodal, že tento přehmat mu „umožní zničit Take-Two“. Vzápětí podal k soudu protinávrh, v němž obviňoval Take-Two z ovlivňování svědků v řízení před alabamským trestním soudem, z vydírání a z bránění výkonu spravedlnosti. Nicméně Thompson později tento protinávrh pozměnil - a vypustil všechny zmínky ohledně uvedených zločinů Take-Two.

Ovšem všechny spory teď skončily, protože Take-Two a Thompson spolu včera uzavřeli dohodu, podle níž obě strany své žaloby stáhnou. To ale není vše, na čem se domluvili.

Podle zmíněné dohody se Thompson zavázal již nadále nežalovat Take-Two u žádného soudu ve snaze omezit prodej či distribuci jejích titulů a rovněž nesmí společnost žalovat v souvislosti s prodejem a distribucí jejích her. Thompson navíc slíbil napříště vést jakoukoli komunikaci s Take-Two či jejími obchodními partnery prostřednictvím jejich právních zástupců, nebo – nebudou-li tito k dispozici – prostřednictvím speciální kontaktní osoby. Rovněž musí stáhnout všechny své podané žaloby a ukončit všechny zahájené spory s Take-Two u všech soudů.

Thompson ale smí i nadále veřejně kritizovat společnost za obsah, prodej či distribuci jejích her; a i nadále smí zastupovat třetí strany v jejich sporech se společností.

Take-Two se naopak zavázalo nejen stáhnout současnou žalobu proti Thompsonovi, ale také stáhnout petici proti němu, podanou v souvislosti s již uzavřenou kauzou kolem distribuce hry Bully. Thompson totiž, když spor prohrál, rozeslal médiím otevřený dopis, v němž kritizoval soudce za to, jak se s případem vypořádal. Take-Two obratem zaslali soudu petici, v níž požadují, aby byl Thompson obviněn z pohrdání soudem.

Thompson celou dohodu označil za své velké vítězství. „Stáhli tu věc s pohrdáním soudem. Dosáhl jsem všeho, čeho jsem chtěl dosáhnout“, prohlásil.

Zdroj: Gamespot

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A