JumpToon – hop sem, hop tam!

Hop sem, hop tam! Z těchto zvláštních slov (byť je zná takřka každý) se dá vyčíst nezvykle mnoho – i když na první pohled nemají s dnešní plnou hrou nic společného, opak je pravdou. JumpToon je totiž hopsačka a to doslovně – poskakování je totiž jedinou věcí, která vás bude celou hrou provázet. Zní to netradičně? Ano a není to ještě zdaleka vše.
JumpToon – hop sem, hop tam!
Hop sem, hop tam! Z těchto zvláštních slov (byť je zná takřka každý) se dá vyčíst nezvykle mnoho – i když na první pohled nemají s dnešní plnou hrou nic společného, opak je pravdou. JumpToon je totiž hopsačka a to doslovně – poskakování je totiž jedinou věcí, která vás bude celou hrou provázet. Zní to netradičně? Ano a není to ještě zdaleka vše.

JumpToon je opravdu zajímavá hra. Velký podíl na tom mají především dvě věci. Zaprvé to, že má naprosto nezvyklý námět (ano, hodně mě překvapil a to byl jeden z důvodů, proč jsem hru stáhnul a napsal o ní článek – chci to potěšení dopřát i vám :-). Tím námětem je prostoduché skákání a hopsání po spoustě různých kamenů a jiných předmětů, které jsou zrovna před vámi. Zdá se vám to nudné či trochu praštěné? Ani bych se nedivil, protože v mém případě tomu bylo zprvu naprosto stejně – pak jsem ale titul JumpToon vyzkoušel a zjistil, že tento titul stojí za to.

JumpToonJumpToon

Vaším hlavním úkolem je tedy především skákat či hopsat s hlavním hrdinou hry a tak ho dostávat dál a dál, nejdál co to vůbec půjde. Jak jsem již psal, zní to docela jednoduše, ale není tomu ani zdaleka tak. Ono přeskočit z kamene na kámen není zrovna jednoduché, spíše doslova ošidné – musíte totiž přesně vědět, v jaký okamžik se odrazit. Ani na tom není nic těžkého, ale když se po prvních pár pokusech nedostanete ani na první kámen, zjistíte, že JumpToon jednoduchá hra není. Zdaleka nejhorší na tom je, že po nevydařeném skoku vám hra nejen ubere život, ale také vás vrátí na začátek samotné mapy! To mě někdy dohánělo k šílenství a měl jsem hru sto chutí vypnout a zapomenout – ale něco mě motivovalo, takže jsem hrál tak dlouho a dlouho až jsem ji stejně nedohrál :-). JumpToon vyžaduje obrovskou trpělivost a tak ji nedoporučuji slabým náturám, protože ty by zřejmě naprosto zbytečně stahovaly 2,8 MB dat.

JumpToonJumpToon

Devizou hry a také druhou věcí o které jsem se zmiňoval výše v článku a která také hru docela dost odlišuje od běžného standardu, je použitý jazyk – tvůrci hry jsou zřejmě původem Francouzi, takže každé písmeno, které uvidíte ve hře, bude v tomto jazyce. Námět hry je však tak primitivně jednoduchý, že se ze slov a vět obsažených ve hře nic dozvědět nepotřebujete. Snad jen to, čím se hra ovládá a to vám mile rád pro změnu řeknu já - vystačíte si s kurzorovými šipkami a klávesou shift pro skákání. Přesto bych kromě francouzštiny ocenil alespoň jeden další světový jazyk.

JumpToon je hra opravdu netradiční, svým způsobem možná i praštěná, ale rozhodně zajímavá. Jak jsem již psal, nedoporučuji ji slabým náturám, ale jen opravdovým hráčům, kteří něco vydrží :-).

Download (2,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A