JumpToon – hop sem, hop tam!

Hop sem, hop tam! Z těchto zvláštních slov (byť je zná takřka každý) se dá vyčíst nezvykle mnoho – i když na první pohled nemají s dnešní plnou hrou nic společného, opak je pravdou. JumpToon je totiž hopsačka a to doslovně – poskakování je totiž jedinou věcí, která vás bude celou hrou provázet. Zní to netradičně? Ano a není to ještě zdaleka vše.
JumpToon – hop sem, hop tam!
Hop sem, hop tam! Z těchto zvláštních slov (byť je zná takřka každý) se dá vyčíst nezvykle mnoho – i když na první pohled nemají s dnešní plnou hrou nic společného, opak je pravdou. JumpToon je totiž hopsačka a to doslovně – poskakování je totiž jedinou věcí, která vás bude celou hrou provázet. Zní to netradičně? Ano a není to ještě zdaleka vše.

JumpToon je opravdu zajímavá hra. Velký podíl na tom mají především dvě věci. Zaprvé to, že má naprosto nezvyklý námět (ano, hodně mě překvapil a to byl jeden z důvodů, proč jsem hru stáhnul a napsal o ní článek – chci to potěšení dopřát i vám :-). Tím námětem je prostoduché skákání a hopsání po spoustě různých kamenů a jiných předmětů, které jsou zrovna před vámi. Zdá se vám to nudné či trochu praštěné? Ani bych se nedivil, protože v mém případě tomu bylo zprvu naprosto stejně – pak jsem ale titul JumpToon vyzkoušel a zjistil, že tento titul stojí za to.

JumpToonJumpToon

Vaším hlavním úkolem je tedy především skákat či hopsat s hlavním hrdinou hry a tak ho dostávat dál a dál, nejdál co to vůbec půjde. Jak jsem již psal, zní to docela jednoduše, ale není tomu ani zdaleka tak. Ono přeskočit z kamene na kámen není zrovna jednoduché, spíše doslova ošidné – musíte totiž přesně vědět, v jaký okamžik se odrazit. Ani na tom není nic těžkého, ale když se po prvních pár pokusech nedostanete ani na první kámen, zjistíte, že JumpToon jednoduchá hra není. Zdaleka nejhorší na tom je, že po nevydařeném skoku vám hra nejen ubere život, ale také vás vrátí na začátek samotné mapy! To mě někdy dohánělo k šílenství a měl jsem hru sto chutí vypnout a zapomenout – ale něco mě motivovalo, takže jsem hrál tak dlouho a dlouho až jsem ji stejně nedohrál :-). JumpToon vyžaduje obrovskou trpělivost a tak ji nedoporučuji slabým náturám, protože ty by zřejmě naprosto zbytečně stahovaly 2,8 MB dat.

JumpToonJumpToon

Devizou hry a také druhou věcí o které jsem se zmiňoval výše v článku a která také hru docela dost odlišuje od běžného standardu, je použitý jazyk – tvůrci hry jsou zřejmě původem Francouzi, takže každé písmeno, které uvidíte ve hře, bude v tomto jazyce. Námět hry je však tak primitivně jednoduchý, že se ze slov a vět obsažených ve hře nic dozvědět nepotřebujete. Snad jen to, čím se hra ovládá a to vám mile rád pro změnu řeknu já - vystačíte si s kurzorovými šipkami a klávesou shift pro skákání. Přesto bych kromě francouzštiny ocenil alespoň jeden další světový jazyk.

JumpToon je hra opravdu netradiční, svým způsobem možná i praštěná, ale rozhodně zajímavá. Jak jsem již psal, nedoporučuji ji slabým náturám, ale jen opravdovým hráčům, kteří něco vydrží :-).

Download (2,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na místa z Kingdom Come: Deliverance v reálu

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na mí…

Kingdom Come je věrohodné nejen z hlediska hratelnosti, ale především zasazení do reálného světa. Podívejte se na místa, která najdete ve hře a přitom je můžete navštívit i ve skutečnosti.

2.  3.  2018 | | 4 N/A
10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 18 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery v prvních záběrech

Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mys…

Po nedávném odhalení nové mobilní hříčky z univerza Harryho Pottera tu máme první pořádné záběry ze hry.

3.  3.  2018 |
The Division dosáhlo na 20 milionů hráčů, slaví měsícem nových aktivit

The Division dosáhlo na 20 milionů hrá…

The Division možná na začátku neuhranulo tolik hráčů, kolik Ubisoft plánoval, společnost se ale všemi silami snažila reputaci napravit. A vypadá to, že to klaplo.

3.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A