JumpToon – hop sem, hop tam!

Hop sem, hop tam! Z těchto zvláštních slov (byť je zná takřka každý) se dá vyčíst nezvykle mnoho – i když na první pohled nemají s dnešní plnou hrou nic společného, opak je pravdou. JumpToon je totiž hopsačka a to doslovně – poskakování je totiž jedinou věcí, která vás bude celou hrou provázet. Zní to netradičně? Ano a není to ještě zdaleka vše.
JumpToon – hop sem, hop tam!
Hop sem, hop tam! Z těchto zvláštních slov (byť je zná takřka každý) se dá vyčíst nezvykle mnoho – i když na první pohled nemají s dnešní plnou hrou nic společného, opak je pravdou. JumpToon je totiž hopsačka a to doslovně – poskakování je totiž jedinou věcí, která vás bude celou hrou provázet. Zní to netradičně? Ano a není to ještě zdaleka vše.

JumpToon je opravdu zajímavá hra. Velký podíl na tom mají především dvě věci. Zaprvé to, že má naprosto nezvyklý námět (ano, hodně mě překvapil a to byl jeden z důvodů, proč jsem hru stáhnul a napsal o ní článek – chci to potěšení dopřát i vám :-). Tím námětem je prostoduché skákání a hopsání po spoustě různých kamenů a jiných předmětů, které jsou zrovna před vámi. Zdá se vám to nudné či trochu praštěné? Ani bych se nedivil, protože v mém případě tomu bylo zprvu naprosto stejně – pak jsem ale titul JumpToon vyzkoušel a zjistil, že tento titul stojí za to.

JumpToonJumpToon

Vaším hlavním úkolem je tedy především skákat či hopsat s hlavním hrdinou hry a tak ho dostávat dál a dál, nejdál co to vůbec půjde. Jak jsem již psal, zní to docela jednoduše, ale není tomu ani zdaleka tak. Ono přeskočit z kamene na kámen není zrovna jednoduché, spíše doslova ošidné – musíte totiž přesně vědět, v jaký okamžik se odrazit. Ani na tom není nic těžkého, ale když se po prvních pár pokusech nedostanete ani na první kámen, zjistíte, že JumpToon jednoduchá hra není. Zdaleka nejhorší na tom je, že po nevydařeném skoku vám hra nejen ubere život, ale také vás vrátí na začátek samotné mapy! To mě někdy dohánělo k šílenství a měl jsem hru sto chutí vypnout a zapomenout – ale něco mě motivovalo, takže jsem hrál tak dlouho a dlouho až jsem ji stejně nedohrál :-). JumpToon vyžaduje obrovskou trpělivost a tak ji nedoporučuji slabým náturám, protože ty by zřejmě naprosto zbytečně stahovaly 2,8 MB dat.

JumpToonJumpToon

Devizou hry a také druhou věcí o které jsem se zmiňoval výše v článku a která také hru docela dost odlišuje od běžného standardu, je použitý jazyk – tvůrci hry jsou zřejmě původem Francouzi, takže každé písmeno, které uvidíte ve hře, bude v tomto jazyce. Námět hry je však tak primitivně jednoduchý, že se ze slov a vět obsažených ve hře nic dozvědět nepotřebujete. Snad jen to, čím se hra ovládá a to vám mile rád pro změnu řeknu já - vystačíte si s kurzorovými šipkami a klávesou shift pro skákání. Přesto bych kromě francouzštiny ocenil alespoň jeden další světový jazyk.

JumpToon je hra opravdu netradiční, svým způsobem možná i praštěná, ale rozhodně zajímavá. Jak jsem již psal, nedoporučuji ji slabým náturám, ale jen opravdovým hráčům, kteří něco vydrží :-).

Download (2,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Red Dead Redemption 2 je nádherný výlet na nespoutaný západ

Red Dead Redemption 2 je nádherný výle…

Vybroušený western Red Dead se v říjnu vrátí a my tu máme čerstvou nadílku obrázků.

6.  5.  2018 | | 25 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

12.  5.  2018 | | 5 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |