Kapitán na můstek!

Během průzkumu vzdálené oblasti vesmíru náhle zdánlivě zcela bezdůvodně vybuchne blízká hvězda. Při gigantické explozi je poškozena vaše loď a zabit kapitán. Úkol je jasný - převezmete kontrolu nad lodí a vydáte se hledat příčinu výbuchu. Během cesty budete muset bojovat s Kardasiany, spolčit se s Kligony, dávat pozor na Romulany a odhalit zápletku, která se dotýká Federace samé.
Kapitán na můstek!
"Během průzkumu vzdálené oblasti vesmíru náhle zdánlivě zcela bezdůvodně vybuchne blízká hvězda. Při gigantické explozi je poškozena vaše loď a zabit kapitán. Úkol je jasný - převezmete kontrolu nad lodí a vydáte se hledat příčinu nenadálého výbuchu. Během cesty budete muset bojovat s Kardasiany, spolčit se s Kligony, dávat pozor na zrádné Romulany a odhalit zápletku, která se dotýká Federace samé." Tak nějak vyznívá úvodní webová stránka hry Star Trek: Bridge Commander.

Star Trek: Bridge CommanderStar Trek: Bridge Commander

Poprvé v celé dlouhé historii Star Trek her dostanete možnost usednout do kapitánského křesla lodí galaktické třídy, jakými jsou Enterprise 1701-D a 1701-E. Ve více než 30 misích budete mít možnost vyzkoušet si všechny pozice, které jste kdy měli možnost shlédnout v seriálu, popřípadě ve filmech řady Next Generation, tedy poslední etapy seriálů Star Trek, která ještě stála za to (DS9 a Voyager, to je prostě a jednoduše kálení na svaté jméno Star Treku, kdyby tady Gene Roddenbery - otec ST veškerenstva - ještě byl, myslím, že by na "tvůrce" těchto chuďoučkých zpitvořenin podal žalobu). Dostane se tak na souboje těchto gigantických korábů, na diplomatická vyjednávání, na vědecké objevy, prozkoumávání zcela nových oblastí vesmíru a dokonce i na pozemní výsadky.

Star Trek: Bridge CommanderStar Trek: Bridge Commander

Celý můstek, tak jak ho všichni pravověrní Trekkies znají, bude k dispozici jen vám. Tedy lépe řečeno vašemu velení. Ale bude samozřejmě možné si každou z pozic vyzkoušet "na vlastní hmat". Budete si tedy moct prověřovat údaje ze strojovny, řídit souboj z taktického, a zároveň promlouvat se všemi, kteří u těchto řídících strojů sedí (stojí), stejně jako s prvním důstojníkem, který nesmí chybět. U příležitosti tréninku a úvodního zaškolení se ve hře objeví i svými živými originály namluvené postavy poručíka Data a kapitána Picarda.

Hlavní devizou hry budou samozřejmě souboje vesmírných korábů. Proto bylo nutné vytvořit mnoho 3D modelů přesně odpovídajících původním modelům ze seriálu. K tomu si vývojáři z Totally Games vypůjčili originální makety z filmových studií Paramount. To samo již slibuje poměrně kvalitní zážitek.

Star Trek: Bridge CommanderStar Trek: Bridge Commander

Na slastný pocit z velení takové nádherné lodi jakou je Enterprise si zatím ale budete muset nechat zajít chuť, protože Bridge Commander má vyjít až na počátku příštího roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A