Kapitán na můstek!

Během průzkumu vzdálené oblasti vesmíru náhle zdánlivě zcela bezdůvodně vybuchne blízká hvězda. Při gigantické explozi je poškozena vaše loď a zabit kapitán. Úkol je jasný - převezmete kontrolu nad lodí a vydáte se hledat příčinu výbuchu. Během cesty budete muset bojovat s Kardasiany, spolčit se s Kligony, dávat pozor na Romulany a odhalit zápletku, která se dotýká Federace samé.
Kapitán na můstek!
"Během průzkumu vzdálené oblasti vesmíru náhle zdánlivě zcela bezdůvodně vybuchne blízká hvězda. Při gigantické explozi je poškozena vaše loď a zabit kapitán. Úkol je jasný - převezmete kontrolu nad lodí a vydáte se hledat příčinu nenadálého výbuchu. Během cesty budete muset bojovat s Kardasiany, spolčit se s Kligony, dávat pozor na zrádné Romulany a odhalit zápletku, která se dotýká Federace samé." Tak nějak vyznívá úvodní webová stránka hry Star Trek: Bridge Commander.

Star Trek: Bridge CommanderStar Trek: Bridge Commander

Poprvé v celé dlouhé historii Star Trek her dostanete možnost usednout do kapitánského křesla lodí galaktické třídy, jakými jsou Enterprise 1701-D a 1701-E. Ve více než 30 misích budete mít možnost vyzkoušet si všechny pozice, které jste kdy měli možnost shlédnout v seriálu, popřípadě ve filmech řady Next Generation, tedy poslední etapy seriálů Star Trek, která ještě stála za to (DS9 a Voyager, to je prostě a jednoduše kálení na svaté jméno Star Treku, kdyby tady Gene Roddenbery - otec ST veškerenstva - ještě byl, myslím, že by na "tvůrce" těchto chuďoučkých zpitvořenin podal žalobu). Dostane se tak na souboje těchto gigantických korábů, na diplomatická vyjednávání, na vědecké objevy, prozkoumávání zcela nových oblastí vesmíru a dokonce i na pozemní výsadky.

Star Trek: Bridge CommanderStar Trek: Bridge Commander

Celý můstek, tak jak ho všichni pravověrní Trekkies znají, bude k dispozici jen vám. Tedy lépe řečeno vašemu velení. Ale bude samozřejmě možné si každou z pozic vyzkoušet "na vlastní hmat". Budete si tedy moct prověřovat údaje ze strojovny, řídit souboj z taktického, a zároveň promlouvat se všemi, kteří u těchto řídících strojů sedí (stojí), stejně jako s prvním důstojníkem, který nesmí chybět. U příležitosti tréninku a úvodního zaškolení se ve hře objeví i svými živými originály namluvené postavy poručíka Data a kapitána Picarda.

Hlavní devizou hry budou samozřejmě souboje vesmírných korábů. Proto bylo nutné vytvořit mnoho 3D modelů přesně odpovídajících původním modelům ze seriálu. K tomu si vývojáři z Totally Games vypůjčili originální makety z filmových studií Paramount. To samo již slibuje poměrně kvalitní zážitek.

Star Trek: Bridge CommanderStar Trek: Bridge Commander

Na slastný pocit z velení takové nádherné lodi jakou je Enterprise si zatím ale budete muset nechat zajít chuť, protože Bridge Commander má vyjít až na počátku příštího roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A