Kde se nejvíc paří hry?

Společnost Today's Gamers dnes zveřejnila výsledky svého internetového průzkumu, ve kterém u 13 tisíc uživatelů internetu z Nizozemska, Francie, Německa, Velké Británie, Belgie a Spojených států zjišťovali, jaké hry hrají a kolik hodin týdně paření věnují.

Podle průzkumu se zjistilo, že 87% amerických mužů hrálo všechny žánry videoher. Oproti tomu ve Velké Británii je to 74%, v Německu a ve Francii 66%. Nejenom, že Američané hrají všelijaké hry, ale tráví u her také mnohem více času; v průměru v Americe hrají hry 11,5 hodin týdně. U Angličanů je to pouhých 6,5 hodin v průměru, v Německu 5,2 hodin a 7,1 hodin ve Francii.

tg09_1rgb.jpg

Rozsáhlí průzkum dále zjistil, že masivní multiplayerové hry jsou mnohem populárnější v USA než v Evropě. Za oceánem hrálo 21% dotázaných MMO hry, což je o polovinu více než v Evropě, kde se hranice pohybuje mezi 10 až 11 procenty.

I když průzkum jasně prokázal, že za Amerikou v paření her dost zaostáváme, berte prosím vše s rezervou, jelikož záleží na lidech, kteří se průzkumu účastnili.

Otázka pro vás: Kolik hodin týdně strávíte u her a jaké žánry preferujete?

Zdroj: Joystiq

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A