Kdo hraje hry v USA a na čem?

Společnost NPD Group zveřejnila výsledky svého lednového průzkumu, jež byl realizován prostřednictvím internetových dotazníků. Z tohoto průzkumu vyplývá, že 44 procent amerických hráčů tvoří ženy. Pokud jste zaskočeny, tak pokračujeme dál. Studie prokázala, že 24 procent hráčů a hráček je ve věku od dvou do dvanácti let, 20 procent potom mezi pětadvaceti až třiatřiceti a 17 procent tvoří pařmeni a pařmenky ve věku mezi pětatřiceti až čtyřiačtyřiceti.

womengamers03.jpg

Průzkum dále došel k závěru, že 32 procent hráčů vlastní konzole Nintendo Wii a 14 procent z těchto majitelů má doma také PlayStation 3. Xbox 360 má potom 26 procent z předešlé skupiny.

Je otázkou, nakolik odpovídali hráči a hráčky pravdivě a zda se tomu dá alespoň malinko věřit. Zajímavý průzkum by byl rozhodně u nás, jelikož v našem kraji zrovna moc hráčů nevlastní více konzolí nebo Nintendo Wii.

Zdroj: Next-Gen

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A