Kdo vyhraje bitvu next-gen formátů?

Analýza společnosti ABI Research odhaduje, že v krátkodobém výhledu bude úspěšnější formát HD DVD, který však Blu-Ray může dohnat v dlouhodobém hledisku.


HD DVD přijde dříve

Analýza si zakládá hlavně na dřívějším startu a nižší ceně HD DVD, což by měly být hlavní výhody. Oproti tomu devizou formátu Blu-Ray od Sony má být jeho použití pro konzoli PS3, po níž bude značná poptávka, ale až ke konci roku, kdy přijde na trh. Obě strany konfliktu next-gen formátů paměťových médií tak mají před sebou složitou situaci, stejně jako filmový průmysl. Firmy se totiž musejí rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit, nebo pokud budou podporovat oba formáty, budou jejich média dražší.


Blu-Ray bude v každé PS3

Vyšší cenu pak odnesou buď studia, nebo zákazníci. Každopádně studia mají stále možnost se přesunout případně k vítězné straně, jak už se stalo před léty v případě Betamaxu a kazet VHS. Zákazníci, zvláště pokud budou mít PS3, si mohou případně pořídit druhý přehrávač médií, ale na celé pomyslné válce vydělají nejvíce obchodníci. Těm totiž stačí vždy mít skladem jen to, co se právě prodává, jak uvádí ona studie.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A