Kdy už se konečně dočkáme Call of Cthulhu?

Už více než tři roky nás britské herní studio Headfirst Productions zásobuje někdy skoupými, jindy zas velice obsažnými informacemi o jejich připravované hororové gamese Call of Cthulhu vytvořené na motivy románů H.P. Lovercrafta. Samotná hra však je, nebo spíše byla, stále v nedohlednu. V posledních týdnech se zdá, že ledy se konečně hnuly.
Kdy už se konečně dočkáme Call of Cthulhu?

Call of Cthulhu je převelice ambiciózní projekt a někteří odborníci si kladli otázku, zda lidé z Headfirst Productions tak trochu nepřecenili své síly, když se do něj někdy v roce 1999 pouštěli. Vývojáři jsou to ovšem zkušení - mají za sebou již téměř dvacetiletou historii a na kontě takové hry jako Gremlins, Robin of Sherwood, Elvira - Mistress of the Dark, Elvira II - The Jaws of Cerberus nebo Simon the Sorcerer (1, 2, 3D).

 

 

Celé jméno nejnověji chystané hry zní Call of Cthulhu - Dark Corners of the Earth. Jedná se o první z celé série her inspirovaných hororovými romány slavného mistra H.P. Lovercrafta. Hlavním hrdinou je mladý soukromý detektiv, bývalý policista Jack Walters, který v roce 1922 narazí na případ, jenž změní celý jeho život. Ve malém městečku Innsmouth se ztratilo několik mladých lidí a jeho úkolem není nic jiného než najít je.

Čím má být tahle hra tolik zvláštní? Především dosud nevídaným realismem, na kterém si autoři velice zakládají. Nejen na realistickém prostředí a vlastnostech objektů, ale také na pohledu první osoby. Z jiných 3D stříleček jste zvyklí na nejrůznější HUDy (informační panely), které na obrazovce s pohledem první osoby zabírají někdy více jindy méně místa. V Call of Cthulhu nic takového neuvidíte - uzříte právě jen a pouze přesně to, co vidí váš hrdina Jack Walters. Call of Cthulhu představí také revoluční systém "duševního zdraví". To bude kolísat podle toho, co Jack kolem sebe uslyší, uvidí, nebo si přečte při prohledávání Innsmouthu. Ztráta duševního zdraví se může projevit různorodě - tím, že uslyšíte podivné hlasy nebo dokonce halucinacemi.

Zajímavě je také řešen problém Jackova zdraví, který je mnohem propracovanější než u ostatních podobných her. Jack může utržit různá zranění, která ovlivní další hraní - např. kulhání se zlomenou nohou. Se zlomenou rukou se zase velmi špatně míří. Jack může dokonce i vykrvácet pokud nejsou velká tržná zranění ihned obvázána. Pokud váš hrdina zůstane dlouho ve velmi chladném prostředí, může nastydnout.

 

 

Hra nabídne množství různých zbraní, ponejvíce z období 20. let 20. století. Objeví se také podivné mystické zbraně, které ale naleznete teprve v temných a nebezpečných zákoutích. Celkem se můžete těšit na šestnáct rozlehlých úrovní, každá z nich by měla zabrat i dobrému hráči několik hodin. Jednou z mnoha dalších originální věcí na této hře jsou tzv. "mytologické body". Jejich pomocí chtějí vývojáři zajistit to, aby bylo možné hrát hru několikrát po sobě. Odrážejí v podstatě Jackovu znalost celého příběhu a mytologie za ním. Čím více těchto bodů v průběhu hry nasbíráte, tím větší množství různých předmětů vám bude přístupné. Jakmile nasbíráte všechny tyto body (třeba i několikerým dohráním hry), můžete odhalit celou pravdu o temné historii Cthulhu.

Co jsou vlastně tito "Cthulhu"? Lovecraft je popisuje jako rasu starobylých bytostí z jiné dimenze, která dlouho spala hluboko pod povrchem naší země a čekala na probuzení. Mýtus o těchto bytostech se stal základem mnoha dalších filmových, literárních i herních děl moderní kultury.

 

 

Zcela nezávisle na PC verzi hry je vyvíjena také verze pro PS2, která má i vlastní název Call of Cthulhu - Tainted Legacy. Ta vypráví příběh Madeline a Joshuy Waltersových, vnoučat  Jacka Walterse, je tedy zasazen do Innsmouthu roku 2004. Vše je zde přizpůsobeno konzoli PS2, takže se na hru podíváte nikoliv z vlastního pohledu, nýbrž z 3rd person perspektivy.

 

A kdy konečně dostaneme možnost tento velice nadějný survival horor vyzkoušet na vlastní kůži? Hovoří se o létě příštího roku. Bohužel, zatím není znám případný vydavatel, ačkoliv údajně probíhají jednání s několika.

Oficiální stránky: http://www.callofcthulhu.co.uk/
Výrobce: Headfirst Productions (http://www.headfirst.co.uk/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |