Kingdom Under Fire

Bylo nebylo, za devatero horami a desatero oceány, žil byl jednou jeden kontinent jménem Bersiah. Na něm již od pradávna zuří války mezi silami zla a dobra. Zlo představuje tzv. Plémě Temnoty - orkové a obři, dobro Plémě Světla - lidé a skřítci. Jednoho památného dne se sedm rytířů Xok semklo a porazili spolu černého draka jménem Nibles a "něco" zvané Killianee. Ani to ovšem nedokázalo ukončit konflikt, takže válka zuřila dál.
Bylo nebylo, za devatero horami a desatero oceány, žil byl jednou jeden kontinent jménem Bersiah. Na něm již od pradávna zuří války mezi silami zla a dobra. Zlo představuje tzv. Plémě Temnoty - orkové a obři, dobro Plémě Světla - lidé a skřítci. Jednoho památného dne se sedm rytířů Xok semklo a porazili spolu černého draka jménem Nibles a "něco" zvané Killianee. Ani to ovšem nedokázalo ukončit konflikt, takže válka zuřila dál.

Jedním z rytířů, kterým se podařil onen, sic zbytečný, ale chrabrý skutek, byl i Keithr. On, ve své velikosti, založil národ Azillianů, aby se pokusil žít v míru a pokoji. Leč nebyl jim takovýto osud souzen. Díky vnitřním konfliktům a útokům nedaleko sídlících Rudých Obrů (vtipy na toto téma pro dnešek vynecháme) se však něco takového mohlo jen stěží podařit. Vodu do ohně přilila i bytost zvaná Rick Blood (přezdívaný Pán Temnot), který převzal vedení nad obry a podrobil si zemi upírů, aby mohl pokořit národ Azillanů. Když tato chvíle nastala, vtrhl se svými Temnými legiemi na jejich území, a protože zkorumpovaný Senát odmítl jakkoliv zasáhnout, neměl Azillia neměla jinou šanci než postavit se svému nepříteli na bitevním poli. Odtud také název hry Kingdom Under Fire - doslova "království pod palbou".

Vpravdě epický příběh, nemyslíte? Takovéto fantasy by jistě stálo také za nějaké to RPG zpracování ... a to si uvědomili i vývojáři (nebo to možná byl jejich původní záměr), takže KUF bude kombinovaná RTS s RPG v kompletním fantasy prostředí, včetně magie, many, hrdinů, zla, dobra, a všech dalších nezbytných součástí správné fantasy řežby. Hra se rozdělí na mise klasické - strategické a úkolové - RPG. Takže nejdříve bude vaším úkolem dohrát dvacet misí za lidi ve strategickém hávu, poté odehrát několik misí za každého z lidských hrdinů (rytířů) a poté osedlat oře zla a vydat se po válečné stezce Temných Legií, načež se snad probojujete k závěru, kde se vše spojí v jeden vybuchující celek.

V "herních" ohledech se hra bude podobat všem známějším RTS/RPG, nebude nijak vybočovat z řady. Bude nutné stavět budovy, ve kterých se budou vyrábět jednotky, budoy, ve kterých se budou provádět upgrady jednotek. Pro to všechno budete potřebovat zlato a železnou rudu, kterou budete muset dolovat pomocí svých věrných služebníků. Mimo těchto dvou základních surovin však přibude jetě jedna - mana. Pro kouzlení více než 70 různých kouzel totiž bude jaksi "příhodno" mít nějakou v zásobě. Ohledně budov a jednotek (kterých bude ve hře přes 70 typů) se KUF velmi podobá třeba stařičkému Warcraftu 2. Budovy jako Blacksmith, Farm či jednotky se jmény Cleric, Archer nejsou neznámé snad žádnému vytvrdlejšímu pařanovi. Ten, kdo je přeci jen nezná, ale umí trochu anglicky si to domyslí, a ten, který nezná ani jedno ani druhé ... tak ten má prostě smůlu.

Jistě bude zajímavé sledovat, jak se tvůrci vypořádají s multiplayerem. Zakomponovat do jedné hry RTS a RPG, se vším všudy co k nim patří (statistiky, systém nabývání zkušeností, hrdinové, NPC, apod.), to bude obzvláštně složité. Vývojáři sice můžou slibovat hory doly, ale až hráči sami posoudí, zda se jim to povedlo. Hratelné demo má být zveřejněno v květnu, definitivní verze hry pak v září.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A