Kingdom Under Fire

Bylo nebylo, za devatero horami a desatero oceány, žil byl jednou jeden kontinent jménem Bersiah. Na něm již od pradávna zuří války mezi silami zla a dobra. Zlo představuje tzv. Plémě Temnoty - orkové a obři, dobro Plémě Světla - lidé a skřítci. Jednoho památného dne se sedm rytířů Xok semklo a porazili spolu černého draka jménem Nibles a "něco" zvané Killianee. Ani to ovšem nedokázalo ukončit konflikt, takže válka zuřila dál.
Bylo nebylo, za devatero horami a desatero oceány, žil byl jednou jeden kontinent jménem Bersiah. Na něm již od pradávna zuří války mezi silami zla a dobra. Zlo představuje tzv. Plémě Temnoty - orkové a obři, dobro Plémě Světla - lidé a skřítci. Jednoho památného dne se sedm rytířů Xok semklo a porazili spolu černého draka jménem Nibles a "něco" zvané Killianee. Ani to ovšem nedokázalo ukončit konflikt, takže válka zuřila dál.

Jedním z rytířů, kterým se podařil onen, sic zbytečný, ale chrabrý skutek, byl i Keithr. On, ve své velikosti, založil národ Azillianů, aby se pokusil žít v míru a pokoji. Leč nebyl jim takovýto osud souzen. Díky vnitřním konfliktům a útokům nedaleko sídlících Rudých Obrů (vtipy na toto téma pro dnešek vynecháme) se však něco takového mohlo jen stěží podařit. Vodu do ohně přilila i bytost zvaná Rick Blood (přezdívaný Pán Temnot), který převzal vedení nad obry a podrobil si zemi upírů, aby mohl pokořit národ Azillanů. Když tato chvíle nastala, vtrhl se svými Temnými legiemi na jejich území, a protože zkorumpovaný Senát odmítl jakkoliv zasáhnout, neměl Azillia neměla jinou šanci než postavit se svému nepříteli na bitevním poli. Odtud také název hry Kingdom Under Fire - doslova "království pod palbou".

Vpravdě epický příběh, nemyslíte? Takovéto fantasy by jistě stálo také za nějaké to RPG zpracování ... a to si uvědomili i vývojáři (nebo to možná byl jejich původní záměr), takže KUF bude kombinovaná RTS s RPG v kompletním fantasy prostředí, včetně magie, many, hrdinů, zla, dobra, a všech dalších nezbytných součástí správné fantasy řežby. Hra se rozdělí na mise klasické - strategické a úkolové - RPG. Takže nejdříve bude vaším úkolem dohrát dvacet misí za lidi ve strategickém hávu, poté odehrát několik misí za každého z lidských hrdinů (rytířů) a poté osedlat oře zla a vydat se po válečné stezce Temných Legií, načež se snad probojujete k závěru, kde se vše spojí v jeden vybuchující celek.

V "herních" ohledech se hra bude podobat všem známějším RTS/RPG, nebude nijak vybočovat z řady. Bude nutné stavět budovy, ve kterých se budou vyrábět jednotky, budoy, ve kterých se budou provádět upgrady jednotek. Pro to všechno budete potřebovat zlato a železnou rudu, kterou budete muset dolovat pomocí svých věrných služebníků. Mimo těchto dvou základních surovin však přibude jetě jedna - mana. Pro kouzlení více než 70 různých kouzel totiž bude jaksi "příhodno" mít nějakou v zásobě. Ohledně budov a jednotek (kterých bude ve hře přes 70 typů) se KUF velmi podobá třeba stařičkému Warcraftu 2. Budovy jako Blacksmith, Farm či jednotky se jmény Cleric, Archer nejsou neznámé snad žádnému vytvrdlejšímu pařanovi. Ten, kdo je přeci jen nezná, ale umí trochu anglicky si to domyslí, a ten, který nezná ani jedno ani druhé ... tak ten má prostě smůlu.

Jistě bude zajímavé sledovat, jak se tvůrci vypořádají s multiplayerem. Zakomponovat do jedné hry RTS a RPG, se vším všudy co k nim patří (statistiky, systém nabývání zkušeností, hrdinové, NPC, apod.), to bude obzvláštně složité. Vývojáři sice můžou slibovat hory doly, ale až hráči sami posoudí, zda se jim to povedlo. Hratelné demo má být zveřejněno v květnu, definitivní verze hry pak v září.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A