Kingdom Under Fire

Bylo nebylo, za devatero horami a desatero oceány, žil byl jednou jeden kontinent jménem Bersiah. Na něm již od pradávna zuří války mezi silami zla a dobra. Zlo představuje tzv. Plémě Temnoty - orkové a obři, dobro Plémě Světla - lidé a skřítci. Jednoho památného dne se sedm rytířů Xok semklo a porazili spolu černého draka jménem Nibles a "něco" zvané Killianee. Ani to ovšem nedokázalo ukončit konflikt, takže válka zuřila dál.
Bylo nebylo, za devatero horami a desatero oceány, žil byl jednou jeden kontinent jménem Bersiah. Na něm již od pradávna zuří války mezi silami zla a dobra. Zlo představuje tzv. Plémě Temnoty - orkové a obři, dobro Plémě Světla - lidé a skřítci. Jednoho památného dne se sedm rytířů Xok semklo a porazili spolu černého draka jménem Nibles a "něco" zvané Killianee. Ani to ovšem nedokázalo ukončit konflikt, takže válka zuřila dál.

Jedním z rytířů, kterým se podařil onen, sic zbytečný, ale chrabrý skutek, byl i Keithr. On, ve své velikosti, založil národ Azillianů, aby se pokusil žít v míru a pokoji. Leč nebyl jim takovýto osud souzen. Díky vnitřním konfliktům a útokům nedaleko sídlících Rudých Obrů (vtipy na toto téma pro dnešek vynecháme) se však něco takového mohlo jen stěží podařit. Vodu do ohně přilila i bytost zvaná Rick Blood (přezdívaný Pán Temnot), který převzal vedení nad obry a podrobil si zemi upírů, aby mohl pokořit národ Azillanů. Když tato chvíle nastala, vtrhl se svými Temnými legiemi na jejich území, a protože zkorumpovaný Senát odmítl jakkoliv zasáhnout, neměl Azillia neměla jinou šanci než postavit se svému nepříteli na bitevním poli. Odtud také název hry Kingdom Under Fire - doslova "království pod palbou".

Vpravdě epický příběh, nemyslíte? Takovéto fantasy by jistě stálo také za nějaké to RPG zpracování ... a to si uvědomili i vývojáři (nebo to možná byl jejich původní záměr), takže KUF bude kombinovaná RTS s RPG v kompletním fantasy prostředí, včetně magie, many, hrdinů, zla, dobra, a všech dalších nezbytných součástí správné fantasy řežby. Hra se rozdělí na mise klasické - strategické a úkolové - RPG. Takže nejdříve bude vaším úkolem dohrát dvacet misí za lidi ve strategickém hávu, poté odehrát několik misí za každého z lidských hrdinů (rytířů) a poté osedlat oře zla a vydat se po válečné stezce Temných Legií, načež se snad probojujete k závěru, kde se vše spojí v jeden vybuchující celek.

V "herních" ohledech se hra bude podobat všem známějším RTS/RPG, nebude nijak vybočovat z řady. Bude nutné stavět budovy, ve kterých se budou vyrábět jednotky, budoy, ve kterých se budou provádět upgrady jednotek. Pro to všechno budete potřebovat zlato a železnou rudu, kterou budete muset dolovat pomocí svých věrných služebníků. Mimo těchto dvou základních surovin však přibude jetě jedna - mana. Pro kouzlení více než 70 různých kouzel totiž bude jaksi "příhodno" mít nějakou v zásobě. Ohledně budov a jednotek (kterých bude ve hře přes 70 typů) se KUF velmi podobá třeba stařičkému Warcraftu 2. Budovy jako Blacksmith, Farm či jednotky se jmény Cleric, Archer nejsou neznámé snad žádnému vytvrdlejšímu pařanovi. Ten, kdo je přeci jen nezná, ale umí trochu anglicky si to domyslí, a ten, který nezná ani jedno ani druhé ... tak ten má prostě smůlu.

Jistě bude zajímavé sledovat, jak se tvůrci vypořádají s multiplayerem. Zakomponovat do jedné hry RTS a RPG, se vším všudy co k nim patří (statistiky, systém nabývání zkušeností, hrdinové, NPC, apod.), to bude obzvláštně složité. Vývojáři sice můžou slibovat hory doly, ale až hráči sami posoudí, zda se jim to povedlo. Hratelné demo má být zveřejněno v květnu, definitivní verze hry pak v září.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 1 N/A