Klávesnice pro pařany

Jelikož ovládání her bývá často komplikované a nevystačíme si mnohdy jen s kurzorovými šipkami a pár písmeny okolo, mívám často problém vstřebat plně jejich ovládání. A to je škoda. Proto mě napadlo udělat si takovou malou a jednoduchou pomůcku – nakreslit si klávesnici na papír a zaznačit si k jednotlivým klávesám, k čemu se používají.
Klávesnice pro pařany
Jelikož ovládání her bývá často komplikované a nevystačíme si mnohdy jen s kurzorovými šipkami a pár písmeny okolo, mívám často problém vstřebat plně jejich ovládání. A to je škoda. Proto mě napadlo udělat si takovou malou a jednoduchou pomůcku – nakreslit si klávesnici na papír a zaznačit si k jednotlivým klávesám, k čemu se používají. Mám tak celé ovládání hry pořád před očima a do doby, než jej vstřebám do paměti mi tento papír prokazuje neocenitelnou službu. Navíc kromě toho, že vidím, které klávesy se používají a které ne, mám i optickou kontrolu nad tím, jak je klávesnice využitá. To se může hodit při vlastním definování kláves například u 3D stříleček, kde je důležité krom toho, kde co je mít i klávesy optimálně rozloženy, aby bylo možné rychle za běhu přepínat bez toho, že si tím rozhodíte ruce.

Často je třeba volit mezi tím, co je důležité a co méně a právě zaznačení již navoleného ovládání na kus papíru pomůže při kombinování toho nejšikovnějšího rozložení.

Je to taková malá hloupost, ale pokud i vy patříte k těm, kdo si s nastavením hry vyhrají, může vám být tato pomůcka užitečná. A o co mi vlastně jde? Nakreslil jsem ve chvílích nudy klávesnici a její rozložení a kdo chcete, můžete si je ve formátu PDF stáhnout odtud, vytisknout a pak už jen vzít tužku a vymýšlet, kombinovat, překreslovat... Snad tento můj pokus shledáte užitečným.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 25 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A