Klíčoví vývojáři série Forza Horizon odcházejí od Xboxu. Založili si vlastní studio

Maverick Games je název nového herního studia zaměřeného na tvorbu AAA her, jehož součástí je několik bývalých členů týmu Playground Games. V jeho čele stojí Mike Brown, který figuroval jakožto kreativní ředitel u her ze série Forza Horizon. Jejich prvotinou má být prémiová hra s otevřeným světem pro PC a konzole. Zatím ale neznáme žánr.

Playground Games není jediné studio, ze kterého se novému týmu podařilo zlákat bývalé členy. Součástí Maverick Games je například Harinder Sangha, bývalá spoluvedoucí studia Sumo Digital Leamington. Další jména, která dále padla, už se ale opět vrací k Forze. Technologickým šéfem je Matt Craven, o audio se stará Frase Strachan a o výtvarný styl Ben Penrose, další z bývalých členů studia Playground Games. 

"Našim cílem v Maverick Games je stát se studiem, které budou lidé milovat," říká Brown. "Již nyní pracujeme na vysoce kvalitním titulu. Budujeme domov, kde vývojáři nebudou odrazovaní od riskování, zvědavosti, kreativity, inovací..." Zní to slibně, ale stejně jako v ostatních případech si počkáme, až se něco ukáže z tvorby studia.

Zdroj: Videogamechronicle

Váš názor Další článek: Vybrali jsme nejlepší hry od nezávislých vývojářů. Jsou tu Vampire Survivors, Inscryption a pár překvapení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,