Kodak DC 3400 – úspěšný následník

Před nedávnou dobou uvedla na český trh společnost Foto-World, výhradní distributor produktů Kodak, dva nové digitální fotoaparáty, které se jak svým číselným označením, tak i parametry řadí mezi vyšší třídu amatérských až poloprofesionální přístroje.
Před několika lety zaujal Kodak světovou veřejnost neobarokními tvary digitálních fotoaparátů řady DC 2xx. A právě z úspěšného modelu DC 280 vychází dvoumegapixelový přístroj DC 3400. Kromě zmíněných tvarů přinesla řada DC 2xx i výjimečně příjemné uživatelské rozhraní, čímž vynikají digitální foťáky Kodak dodnes. Další přetrvávající výhodou Kodaků je nadstandardní výbava, zahrnující u DC 3400 mimo jiné i baterie, paměťovou kartu, rozsáhlou dokumentaci a mnoho hodnotného softwaru.

Podívejme se ale nyní na technickou stránku DC 3400 – maximální rozlišení výsledných obrázků je 1 760 × 1 168, což lehce překračuje ony 2 miliony bodů. Díky tomuto vysokému rozlišení, brilantnímu řízení expozice i vyvážení bílé jsou snímky tisknutelné až do rozměrů 20 × 25 cm. Objektiv s plně skleněnou optikou má rozsah odpovídající 38 až 76 mm a zvládá i makrosnímky.

Nejširší fotografickou obec zajisté potěší možnost volby mezi hledáčkem klasickým (průhledovým) a barevným LCD displejem, dále pak zabudovaný blesk, vkládání data a času, barevné úpravy snímků a široký rozsah expozičních hodnot. Přenos snímků je možný třemi cestami: pomocí klasického sériového rozhraní, prostřednictvím moderního a 10× rychlejšího USB nebo přes čtečku PC karet; obrázky lze zároveň díky videovýstupu promítat na televizi či nahrát na video. Toto vše a téměř neomezené možnosti zábavy jsou dostupné za 28 990 Kč (doporučená koncová cena s DPH).

DC 4800 – digitální špička

Pokud budeme i nadále hovořit o poloprofesionálním použití, pak je DC 4800 v současnosti jednoznačnou špičkou. S rozlišením snímacího CCD čipu 3,3 milionu bodů, proměnnou citlivostí od 100 do 400 ISO, pokročilou automatikou či plně manuálním režimem a šestinásobným zoomem nadchne Kodak DC 4800 snad každého odborníka. Tvořivé uživatele pak potěší množství a možnosti vestavěných efektů: proměnné nasycení barev, různé stupně ostrosti, černobílý výstup se simulací červeného nebo modrého filtru, sépiové odstíny a rámečky.

Maximální rozlišení výsledných snímků je 2 160 × 1 440 bodů, a díky možnosti uložení do nekomprimovaného TIFF souboru lze s DC 4800 zachytit neuvěřitelné detaily, a snímky pak dále zvětšovat či pořizovat výřezy. Automatika přístroje umožňuje měřit expozici jak vícebodovým systémem, tak se zvýrazněním středu či bodově – následně jsou nastaveny optimální hodnoty s časem v rozsahu 16 s až 1/1000 s, clonou f/2,8 až f/13 a citlivostí 100, 200 nebo 400 ISO. Celou tuto škálu parametrů může fotograf využít i v manuálním režimu a dosáhnout tak neuvěřitelných výsledků. Možnosti přístroje pak dále umocňuje objektiv s rozsahem 28 až 84 mm, funkce dvojnásobného digitálního zoomu a příprava na předsádky s 43mm závitem. Popularitě DC 4800 jistě neubere ani funkce sekvenčního snímání (až 5 snímků za sekundu), zabudovaný blesk a konektor na blesk externí.

Za cenu 49 990 Kč (doporučená koncová s DPH) zákazník kromě tohoto jedinečného fotoaparátu obdrží dvě paměťové karty (16 a 32 MB), nabíjecí 3,7V li-ion baterii (vydrží až na 300 snímků), univerzální dobíječku, foto-brašnu, štěteček na optiku, USB a AV kabely, uživatelskou příručku a bohatou softwarovou výbavu.

O společnosti: Foto-World, spol. s r. o. vznikla v roce 1993 spojením belgické firmy Eastbridge a firmy Kodak Ltd. Na českém trhu zastupuje firmu Kodak jako jediný oficiální distributor výrobků a služeb této značky. Firma Foto-World funguje na místním trhu 7 let a za tuto krátkou dobu se jí podařilo najít své místo a ukázat, že stejně jako ve světě i u nás se Kodak = kvalita.

Nejširší oblast sortimentu výrobků Kodak sestává z tzv. amatérských filmů a kompaktních fotoaparátů, rychle se rozrůstá oblast digitálních fotoaparátů spotřebních i profesionálních. Dále zde jsou minilaby Kodak Express, které tvoří po celé republice síť již více než 140 provozoven s nadstandardními službami. Nabídku doplňují skenery, sublimační tiskárny, inkjetový plotr, systémy Photo CD, CD a optické knihovny i celé systémy KODAK na zpracování listinných dokumentů. Neméně důležitou oblastí sortimentu Kodak jsou fotomateriály pro profesionální fotografy.

O společnosti: Roku 1879 byl Londýn centrem fotografického i obchodního světa, a právě zde zaregistroval George Eastman svůj patent na stroj vyrábějící potažené fotografické desky. Výroba suchých desek se rozběhla za finanční podpory Henry A. Stronga roku 1880 a 1.1.1881 Eastman a Strong založili Eastman Dry Plate Company. Roku 1883 rozčeřil Eastman trh uvedením filmu v roličce a o pět let později prodejem fotoaparátu KODAK pro laické použití. Od roku 1892 se společnost nazývá současným jménem Eastman Kodak Company a dnes vlastní výrobní závody v Kanadě, Mexiku, Brazílii, Spojeném Království, Francii, Německu, Austrálii a USA. Produkty značky Kodak jsou dodávány prostřednictvím poboček a sesterských firem do více jak 150 zemí světa.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |