Kojima končí s Metal Gearem!

Včera během tiskové konference ohledně připravovaného MGS4 oznámil Hideo Kojima, že on i jeho dvorní herní režizér a character designer Yoji Shinkawa po dokončení prací na MGS4 opustí MGS sérii. "Jako game designer chci udělat zas něco nového", komentoval toto oznámení Kojima.

  

Ve svém projevu Kojima podrobně rozebral historii série MGS - od prvního dílu MSX2 (v Japonsku vyšel 12. 7. 1987) až po MGS4. Ohledně MSX2 Metal Gear, že "původně (jsem) chtěl psát knihy a točit filmy, ale nic z toho nevyšlo. Potom mi do cesty přišel Famicom (japonské jméno pro konzoli NES), když jsme se chtěl vzdát." K druhému dílu, který pod jménem Metal Gear 2 Solid Snake vyšel 19. 7. 1990 Kojima prohlásil, že původně v Snakeovské sérii vůbec nechtěl pokračovat. K tomuto dílu dodal Yoji Shinkava, že právě tato hra jej přesvědčila, aby se stal součástí herního průmyslu a aby se ucházel o místo v Kojimově týmu.

  

Během prací na prvním MGS se podle Kojimy začal formovat základ dnešní Kojima Productions. Nicméně práce na této revoluční hře, v níž se série poprvé objevila na PS, začal pouze s dvaceti lidmi.

Na závěr svého projevu Kojima rozebral chronologii série MGS: První je samozřejmě MGS3: Snake Eater, následuje MGS a MGS2; tyto tři tituly Kojima označil za "Big Boss trilogii". Naopak MGS, MGS2 a MGS4 mají tvořit "Solidovskou trilogii". Metal Gear Babel, Metal Gear Ac!d a Metal Gear Ac!d 2 jsou samostaná díla.

   

Pokud se ale strachujete, že MGS5 nikdy nevznikne, je zde jistá šance. Jak již bylo řečeno - Kojima původně nechtěl dělat ani druhý díl původní série (Metal Gear 2 Solid Snake), a přes to jsme dnes tam, kde jsme; ostatně tento fakt i on sám ve svém projevu zdůraznil. Takže - uvidíme!

Na závěr vám ještě jednou přinášíme trailer na MGS4, nicméně tentokrát jako direct feed a nikoli jako kamerový záznam promítání:

Download (trailer, 27 MB): Doupě

Zdroj: IGN, Gametrailers


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |