Kojima: Po střílečkách je zdaleka největší poptávka

Herní vývojáři z Japonska tomuto trendu dokážou jen těžko konkurovat.
Kojima: Po střílečkách je zdaleka největší poptávka

Není žádným tajemstvím, že se v současné době daří především střílečkám z vlastního pohledu - série Call of Duty a Battlefield toho jsou více než přesvědčivým důkazem. Uvědomuje si to i Hideo Kojima, tvůrce Metal Gearu, podle něhož tomuto trendu Japonsko nedokáže účinně konkurovat.

"Dnes je konkurence mnohem větší," řekl Kojima pro britský Official Playstation Magazine. "Když se v celosvětovém měřítku podíváte na AAA tituly, zjistíte, že je mezi nimi možná jen deset velkých her, které dokážou získat hráčovu pozornost. Nejsem si jistý, jak tomu může Japonsko konkurovat."

Podle něj jsou hráči se současnou situací spokojení, o jiný druh her je malý zájem. "Myslím, že je to dáno poptávkou - zákazníkům to tak vyhovuje. Střílečky z vlastního pohledu se prodávají jako rohlíky, kvůli čemuž není dost silná poptávka po jiných věcech. A to je důvod, proč jsou originální nápady na ústupu."

"Lidem vyhovuje, že stačí dělat jen malá vylepšení a že stačí upravit jen to a tamto - pokud je o takový materiál zájem, bude se to dít i nadále. Příliš velký problém s tím nemám, zároveň je ale fajn vidět, když se někdo snaží o něco nového."

Zdroj: OPM UK

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 5 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A