Kolik bude stát Xbox 360? A kdy vyjde?

Do uvedení konzole Xbox 360 na americký trh už zbývá jen pár týdnů. Není tedy divu, že se stále častěji objevují „zaručené“ informace, pojednávající ať už o ceně nebo o tom, že si nějaký chytrák na Xboxu už hraje. Ani dnešní zpráva z tábora Xbox 360 nebude ničím výjimečná. Jeden neopatrný zaměstnanec Walmartu, což je největší obchodní řetězec na světě, vypustil do světa zprávu o tom, kolik bude konzole stát a odkdy bude konečně k dispozici. Konkrétně hovořil o ceně 299.99 dolarů a jako datum pro uvedení na pulty obchodů označil 4. listopad. Ani jedna z těchto informací nebyla ještě oficiálně potvrzena.

  

Nový Xbox v plné kráse

Jak jsme vás informovali už včera, spolu s konzolí se na trh s největší pravděpodobností dostane i titul Frame City Killer (v případě Ridge Racer jde jen o spekulace). Dále by se při zahájení prodeje nové konzole od Microsoftu měly objevit i takové pecky jako Project Gotham Racing 3 či Perfect Dark Zero. Překvapující je ovšem i vyšší cena, než na jakou jsme zvyklí u dnešních her. Necelých šedesát dolarů už je na jednu krabičku poměrně vysoká částka, a to dokonce i na americké poměry. Nám to ale zatím může být stejně jedno, protože ještě nebylo ani oficiálně potvrzeno, že bude Xbox 360 v Česku oficiálně prodáván.

 

Frame City Killer

Doufejme, že se z dnešních informací naplní pouze ta část o brzkém uvedení Xboxu 360 na americký trh (už teď je totiž jistě, že evropská premiéra nové konzole se uskuteční přesně 6 týdnů po americké) a že v případě vysokých cen jde pouze o planý poplach. Na druhou stranu: 300 dolarů není tak moc a možná Microsoft zvolil spíše strategii levné konzole a drahých her... 

Zdroj: TotalVideoGames