Kolik by měl utratit herní nadšenec za hry?

Společnost IGN Entertainment provedla studii mezi více než pěti tisíci návštěvníky stránek IGN a Gamespy. Z průzkumu získali velmi zajímavá čísla. Nikoho asi nepřekavpí, že 90% odpovídajících byli muži, co je ale zvláštnější je, že 90% hráčů stále nakupuje hry nejčastěji v "kamenných obchodech". Jen asi třetina hráčů používá občas k nakupování her internetových obchodů. Kolik by ale takový průměrný fanoušek měl za rok utratit za hry? Podle odpovědí je to kolem 700 dolarů (cca 16 tisíc korun), což je přibližně čtrnáct her do roka. Z toho přijde skoro polovina na konzolové tituly, třetina na PC a zbytek utratí za příslušenství.

A kde na tohle všechno vzít čas (pokud tedy člověk už má peníze)? Protože normální hráč by měl strávit týdně kolem dvaceti hodin hraním. A to nemluvím o těch deseti procentech dotázaných, kteří stráví týdně čtyřicet hodin u her, což je přibližně plný pracovní úvazek. Pokud to nejsou zrovna recenzenti, kteří se ukázali jako nejdůležitější ukazatel při výběru hry, následují je rady od známých a herní demoverze. Čtěte tedy Doupě a hned budete vědět, co si pořídit.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole