Kombat Kars - závody bojových aut

Zajímavých závodních her není nikdy dost. Zvláště když vám řeknu, že se jedná o závodění bojových aut. To zní dobře, nemyslíte? A stejně tak se to i hraje – naprosto skvěle! Silné motory burácí, jezdci jsou již netrpělivě nachystáni na startovní čáře a čekají, až bude odstartováno a oni se mohou vrhnout proti svým soupeřům.
Kombat Kars - závody bojových aut
Zajímavých závodních her není nikdy dost. Zvláště když vám řeknu, že se jedná o závodění bojových aut. To zní dobře, nemyslíte? A stejně tak se to i hraje – naprosto skvěle! Silné motory burácí, jezdci jsou již netrpělivě nachystáni na startovní čáře a čekají, až bude odstartováno a oni se mohou vrhnout proti svým soupeřům.

Kombat Kars (KK) je bezesporu jednou z nejzajímavějších závodních her, které se mi za poslední dobu dostaly do rukou. Kombinují v sobě závodění spolu s jistým akčním prvkem. Je pravda, že takových her už tu bylo hodně, namátkou někdy minulý měsíc Maximum Overdrive, ale KK je mnohem lepší – má skvělou grafiku, bezchybnou hudbu podkreslující děj a realistické zvuky.

Kombat KarsKombat Kars

Po spuštění hry se objevíme v přehledném menu, které nám kromě započetí nové hry, kreditů, nastavení ovládání a ukončení hry nabídne také možnost se podepsat, což rozhodně udělejte, protože pak závodění bude takové více osobní :o). Zvolíte-li start, uvidíte situaci, která byla popsána v úvodu – jezdci jsou na startovní čáře a čekají, až jim bude umožněno odstartovat. To se zanedlouho stane a pod vaše vedení se dostane jedno ze čtyř aut, které musíte vodit po trati, zbylá tři auta jsou ovládána počítačem a spolu s nimi musíte soupeřit v tom, kdo jako první zdolá zadaný okruh. Na pomoc máte nějaké zbraně – tou základní je puška mající neomezený počet nábojů, dále pak můžete čas od času na trati vzít bonus, který vám přidělí jednu z dalších dvou zbraní - buď kulomet nebo raketomet. Účinnost těchto zbraní je jen dočasná a po nějaké době zmizí, ale po dobu, co je máte s nimi můžete anihilovat nepřátele. Celkem se jedou čtyři kola a vaše cíle jsou v podstatě dva: být první a zajet co nejrychlejší čas, který následně bude zapsán do tabulky nejlepších jezdců.

Kombat KarsKombat Kars

Ač to skoro ani nejde poznat a ač jsem tomu zprva ani nevěřil, KK je pouze demo, a z toho důvodu obsahuje pouze jednu trať. Jinak všechny aspekty hry jsou naprosto dokonalé – grafika je pěkná, ze všech objektů ve hře máte dojem prostorovosti, hudba také nezaostává a perfektně podkresluje atmosféru a umocňuje výsledný dojem ze hry. Rozhodně vám hru nelze jinak než doporučit.

Homepage: www.positech.co.uk.

Download (6,7 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |