Komentujeme nový trailer z Commandos 2

Druhý díl slavných Commandos by tu měl být co nevidět (teoreticky už za pouhé tři dny) a tak se není co divit, že davy šílí, fanynky omdlévají a pařani se jen třesou. Do toho všeho přichází Eidos, který vydal nový, 40 megabajtový trailer k této hře.
Komentujeme nový trailer z Commandos 2
Druhý díl slavných Commandos by tu měl být co nevidět (teoreticky už za pouhé tři dny) a tak se není co divit, že davy šílí, fanynky omdlévají a pařani se jen třesou. Do toho všeho přichází Eidos, který vydal nový, 40 megabajtový trailer k této hře.

Ač Commandos 2 nepatří mezi žánry, které patří k mým nejoblíbenějším, na tuto hru se vyloženě těším. Nervy, které snad každému hráči trochu pocuchal první díl, si zkrátka žádají další nášup.

Trailer je kombinací předrenderovaných animací, dokumentárních filmů z období druhé světové války a samozřejmě záběrů ze samotné hry. Ty jsou, jako v každém správném traileru, pěkně zahuštěny, takže občas je problém poznat, zda to, na co se právě díváte, je břicho velryby nebo hřbet ponorky (po několikanásobném zhlédnutí se přikláním spíš k té ponorce, i když…). Celý trailer má až filmovou atmosféru, ale to mají v poslední době prezentace takřka všech her – kdo viděl finální upoutávku na Operation Flashpoint, ví o čem mluvím. Co nás zajímá, jsou především záběry ze samotné hry, takže zpět k nim. Vojáci, které ve hře budete ovládat, jsou zde vidět v nejrůznějších prostředích – polární pustina pokrytá ledem, džungle, ulice města, hory, ale i značně rozsáhlé interiéry budov.

Commandos 2 - záběry z traileruCommandos 2 - záběry z traileru

V tomto traileru vás asi na první poslech upoutá ozvučení hry, které se mi zdá prostě dokonalé. Výstřel z bazooky zní úplně jinak než výstřel z děla tanku, jež je v traileru viděn poměrně často a je tedy možné usuzovat, že často se s ním budete setkávat i ve hře.

Dokonale vypadají i grafické efekty, pohyb postav mi přijde daleko svižnější než v prvním dílu hry a stejně tak i jejich počínání, které lze považovat za daleko více akční – více pohybu, více boje, méně logického uvažování… ? Nevím, ale trailer tak působí. Možná to byl pouze záměr jeho tvůrců – udělat upoutávku na hru co nejakčnější, ale samozřejmě není možné vyloučit ani možnost, že taková bude i samotná hra.

Na několik vteřin je možné shlédnout práci postav s plamenometem – jedním slovem: dokonalé! Vybavily se mi nostalgické vzpomínky na GTA 2 a desítky křupavě upečených lidí. Možné také sdílíte názor jednoho z mých kolegů, který říká, že plnit v této hře úkoly nebyla ta pravá zábava. Ta přicházela teprve v podobě destrukce všeho, co se hýbalo a plamenomet v tomto směru poskytoval možnost poměrně dobré zábavy. Ale zpět ke Commandos 2. V traileru je možné vidět otáčející se postavu s plamenometem v ruce a efekt vypadá zhruba stejně jako v již zmiňovaném GTA 2. Podobné je to i s postavami, které se vám, takto ozbrojenému, připletou do cesty – hezky blafnou a zatancují několik koleček s plameny na zádech. V tomto bodě je hra opravdu velmi podobná GTA 2, ale to určitě není na škodu. Proč by se mělo měnit to, co už tu sice jednou bylo, ale bylo to propracované takřka k dokonalosti?

Commandos 2 - záběry z traileruCommandos 2 - záběry z traileru

Pamětníci si určitě také vybaví animaci vodní hladiny, kterou se první díl této hry mohl pyšnit. Z krátkého záběru, ve kterém je vidět prudce tekoucí vodopád, je naprosto zřejmé, že stejně na tom bude i díl druhý – s animací vody se autoři opravdu vypiplali a my můžeme jenom doufat, že stejně tak se piplali i s ostatní grafikou. To, co je vidět v traileru vypadá ovšem velice pěkně.

Video (40 MB, formát Bink) je možné stáhnout zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A