Komentujeme nový trailer z Commandos 2

Druhý díl slavných Commandos by tu měl být co nevidět (teoreticky už za pouhé tři dny) a tak se není co divit, že davy šílí, fanynky omdlévají a pařani se jen třesou. Do toho všeho přichází Eidos, který vydal nový, 40 megabajtový trailer k této hře.
Komentujeme nový trailer z Commandos 2
Druhý díl slavných Commandos by tu měl být co nevidět (teoreticky už za pouhé tři dny) a tak se není co divit, že davy šílí, fanynky omdlévají a pařani se jen třesou. Do toho všeho přichází Eidos, který vydal nový, 40 megabajtový trailer k této hře.

Ač Commandos 2 nepatří mezi žánry, které patří k mým nejoblíbenějším, na tuto hru se vyloženě těším. Nervy, které snad každému hráči trochu pocuchal první díl, si zkrátka žádají další nášup.

Trailer je kombinací předrenderovaných animací, dokumentárních filmů z období druhé světové války a samozřejmě záběrů ze samotné hry. Ty jsou, jako v každém správném traileru, pěkně zahuštěny, takže občas je problém poznat, zda to, na co se právě díváte, je břicho velryby nebo hřbet ponorky (po několikanásobném zhlédnutí se přikláním spíš k té ponorce, i když…). Celý trailer má až filmovou atmosféru, ale to mají v poslední době prezentace takřka všech her – kdo viděl finální upoutávku na Operation Flashpoint, ví o čem mluvím. Co nás zajímá, jsou především záběry ze samotné hry, takže zpět k nim. Vojáci, které ve hře budete ovládat, jsou zde vidět v nejrůznějších prostředích – polární pustina pokrytá ledem, džungle, ulice města, hory, ale i značně rozsáhlé interiéry budov.

Commandos 2 - záběry z traileruCommandos 2 - záběry z traileru

V tomto traileru vás asi na první poslech upoutá ozvučení hry, které se mi zdá prostě dokonalé. Výstřel z bazooky zní úplně jinak než výstřel z děla tanku, jež je v traileru viděn poměrně často a je tedy možné usuzovat, že často se s ním budete setkávat i ve hře.

Dokonale vypadají i grafické efekty, pohyb postav mi přijde daleko svižnější než v prvním dílu hry a stejně tak i jejich počínání, které lze považovat za daleko více akční – více pohybu, více boje, méně logického uvažování… ? Nevím, ale trailer tak působí. Možná to byl pouze záměr jeho tvůrců – udělat upoutávku na hru co nejakčnější, ale samozřejmě není možné vyloučit ani možnost, že taková bude i samotná hra.

Na několik vteřin je možné shlédnout práci postav s plamenometem – jedním slovem: dokonalé! Vybavily se mi nostalgické vzpomínky na GTA 2 a desítky křupavě upečených lidí. Možné také sdílíte názor jednoho z mých kolegů, který říká, že plnit v této hře úkoly nebyla ta pravá zábava. Ta přicházela teprve v podobě destrukce všeho, co se hýbalo a plamenomet v tomto směru poskytoval možnost poměrně dobré zábavy. Ale zpět ke Commandos 2. V traileru je možné vidět otáčející se postavu s plamenometem v ruce a efekt vypadá zhruba stejně jako v již zmiňovaném GTA 2. Podobné je to i s postavami, které se vám, takto ozbrojenému, připletou do cesty – hezky blafnou a zatancují několik koleček s plameny na zádech. V tomto bodě je hra opravdu velmi podobná GTA 2, ale to určitě není na škodu. Proč by se mělo měnit to, co už tu sice jednou bylo, ale bylo to propracované takřka k dokonalosti?

Commandos 2 - záběry z traileruCommandos 2 - záběry z traileru

Pamětníci si určitě také vybaví animaci vodní hladiny, kterou se první díl této hry mohl pyšnit. Z krátkého záběru, ve kterém je vidět prudce tekoucí vodopád, je naprosto zřejmé, že stejně na tom bude i díl druhý – s animací vody se autoři opravdu vypiplali a my můžeme jenom doufat, že stejně tak se piplali i s ostatní grafikou. To, co je vidět v traileru vypadá ovšem velice pěkně.

Video (40 MB, formát Bink) je možné stáhnout zde.