Kompletní průvodce Blood 2: The Chosen – 1. díl

V tomto kompletním průvodci, který jsme pro přehlednost rozdělili na tři části naleznete vše potřebné k hraní této vynikající akční hry: tipy, popisy zbraní, cheaty a samozřejmě velice podrobný „step-by-step“ návod, díky nemuž by s dohráním neměli mít problém ani začátečníci.
Kompletní průvodce Blood 2: The Chosen – 1. díl
Jirka „Storm“ Nehyba

Tipy
  • Před započetím hry doporučuji aplikovat patch, který vychytá spoustu chyb a zlepší hratelnost, například vyvážením zbraní. Nezapomeňte ho aplikovat PŘED hraním, protože savy z rozdílných verzí jsou nekompatibilní
  • Pokud máte pomalejší mašinu, nebo rychlejší popelnici (P - 133) a hra není zcela plynulá, tak doporučuji zničit úplně všechno co jde (obrazy, okna, kytky, mrtvoly, atd.), uložit pozici a vzápětí ji nahrát - značně to zrychlí hru
  • Pokud chcete vidět animace, tak hrajte za Caleba, protože u ostatních postav se nezobrazují (také chybí několik zajímavých soubojů)
  • Tento návod předpokládá, že hrajete za Caleba, takže jsou tu i zmínky o animacích
  • Ničte všechno co jde zničit, včetně nevinných lidí, protože spousta popelnic, pytlů apod. v sobě skrývá energii či jiné užitečné věci. Pozor na explodující předměty
  • Vzhledem k omezenému počtu nesených zbraní si pečlivě vyberte ty, které chcete vzít s sebou. Stoprocentně účinné jsou brokovnice, sniperka, voodoo panenka a samopal
  • Pozor! Pokud máte dvě stejné zbraně najednou (tzv. dual mode), tak nepůjde použít „secondary attack“
  • Pijavice a pavouci jsou sice malí, ale o to nebezpečnější. Pokud se na vás přilepí, tak hned nesahejte po tlačítku LOAD game, ale zkuste zběsile pobíhat sem a tam a mačkat přitom „use“. Někdy to pomůže...

Popis zbraní

Konvenční zbraně

Knife: defaultní zbraň se kterou začínáte hru. Každý Chosen má svůj osobní žabikuch. Munice: žádná. Primární útok: slabé seknutí. Sekundární útok: silné seknutí. Dual mode: ne.

9mm automatic pistol (Beretta): klasická pistole, dobrá kadence, průměrná účinnost, nejlepší v dual módu. Munice: bullets (patrony). Primární útok: standardní střelba. Sekundární útok: rychlejší střelba, menší přesnost. Dual mode: ano.

Mac-10 sub machine gun: hodně silný, dobrý na malou a střední vzdálenost. Munice: bullets (patrony). Primární útok: rychlá střelba. Sekundární útok: pomalejší, ale přesnější střelba. Dual mode: ano.

Sawed-off shotgun: výborná na menší vzdálenost, zabijete s ní kohokoliv, hlavně s použitím „secondary attack“. Je mnohem silnější než většina ostatních zbraní. Munice: shells (broky). Primární útok: výstřel z jedné hlavně. Sekundární útok: výstřel z obou hlavní najednou. Dual mode: ano.

50 BMG sniper rifle: vhodná zejména na velké vzdálenosti, velmi silná a přesná. Munice: 50 BMG rounds. Primární útok: střelba. Sekundární útok: zaměřovač. Dual mode: ne.

M-16 assault rifle: tuto zbraň určitě znáte z válečných filmů, průměr. Munice: bullets (patrony), toxické granáty „Die, bug, die“. Primární útok: střelba. Sekundární útok: toxický granát. Dual mode: ne.

Howitzer: vystřelí ohnivou kouli, která při dopadu exploduje. Munice: howitzer shells. Primární útok: výstřel jedné koule. Sekundární útok: výstřel pěti koulí najednou. Dual mode: ne.

Minigun: pod tímto názvem si snad každý vybaví zmizík co žere spoustu nábojů a je velmi účinný. Munice: bullets (patrony). Primární útok: střelba. Sekundární útok: stejný jako primární. Dual mode: ne.

Kouzelné zbraně

Voodoo Doll: účinek je náhodný, záleží kam se trefíte, výhodou je nekonečno munice. Pokud nikdo není v dohledu, tak to zraní vás. Munice: žádná (zbraň se dobíjí sama). Primární útok: někoho zaměřte a ukažte mu, zač je toho voodoo. Sekundární útok: není. Dual mode: ne.

The Orb: tato věcička si najde oběť, zakousne se jí do hlavy, udělá z mozku guláš a exploduje. Munice: žádná (zbraň se dobíjí sama). Primární útok: střela se oběti zakousne do hlavy a rozmixuje ji. Sekundární útok: v návodu píšou, že se dá střela navádět, ale mě se to nějak nepovedlo. Dual mode: ne.

Life Leech: výborná zbraň, zejména při nedostatku healthu, oškube totiž nepřítelovu duši a dá vám její energii. Munice: žádná (zbraň se dobíjí sama). Primární útok: vampirická střelba. Sekundární útok: zaměřte na zem a vyšlete ničivou vlnu, která zničí všechno kolem. Dual mode: ne.

Demoliční a zápalné zbraně

Napalm Launcher: obzvlášť brutální zbraň, vhodná pro jakoukoli příležitost, ale pouze na otevřeném prostoru. Munice: napalm. Primární útok: vystřelí jednu ohnivou kouli. Sekundární útok: ohnivá koule, která se při dopadu rozštěpí a zničí všechno, co jí přijde do cesty. Dual mode: ne.

Flare gun: světlice se hodí k osvětlování temných míst a vnitřností nepřátel. Munice: světlice. Primární útok: vystřelí jednu světlici, která se rozbije o zeď, nebo na někom shoří. Sekundární útok: vystřelí osm světlic, které vybuchnou a nadělají pořádnou paseku. Dual mode: ano.

Energetické zbraně

TW-X59 Tesla cannon: silná, ale nepřesná zbraň, účinná zejména v „secondary attack“ módu. Munice: baterie. Primární útok: střílí jeden energetický výboj za druhým. Sekundární útok: vystřelí ničící blesk, který zlikviduje všechno. Dual mode: ne.

Death ray: výborná v „secondary attack“ módu na krátkou vzdálenost, v normálním módu je dost nebezpečná. Munice: baterie. Primární útok: laserový paprsek, podle úhlu výstřelu dopadne buď za roh, nebo na vás. Sekundární útok: ničivé pole o obvodu několika metrů, zničí všechno, čeho se dotkne. Dual mode: ne.

Insect A-Cutioner (protihmyzová stříkačka): obyčejná tlaková stříkačka používaná pro deratizaci a postřiky rostlin, naplněná smrtícím jedem. Munice: toxický sprej „Die, bug, die“. Primární útok: dávka spreje. Sekundární útok: zapálená dávka spreje. Dual mode: ne.

Singularity generator: experimentální zbraň, která si pohrává s černou dírou. Munice: baterie. Primární útok: vystřelí černou díru, která vcucne to, co je v její bezprostřední blízkosti. Sekundární útok: vytvoří pohyblivou černou díru, se kterou můžete chodit a vcucávat věci a nepřátele. Dual mode: ne.

Cheaty
Ve hře zmačkněte tlačítko „T“, napište kód a odentrujte. Jen pro neschopná vyměkla.

MPGOD - nesmrtelnost

MPKFA – všechny zbraně

MPGOSHOPPING – všechny předměty

MPAMMO – munice pro všechny zbraně

MPCLIP – procházení zdí (pro zrušení kódu ho zadejte znovu)

MPTAKEOFFSHOES - neviditelnost

MPHEALTHY – doplní energii

MPREALLYNICENURSE – doplní energii do 300%

MPNEWCROWARD - armor

MPBEEFCAKE – zvýší „sílu“, více krve

MPKILLEMALL – zabije všechna monstra v daném levelu

MPSPEEDUP – zrychlení (1...5)

MPSTRONGER – zesílení zbraní (1...5)

MPCALEB – přemění vaší postavu na Caleba

MPOPHELIA – přemění vaší postavu na Ophelii

MPISHMAEL – přemění vaší postavu na Ishmaela

MPGABBY – přemění vaší postavu na Gabriellu

ZBRANĚ (pokud chcete držet v ruce dvě zbraně najednou, tak zadejte kód dvakrát) – MPBERETTA, MPSUBMACHINEGUN, MPFLAREGUN, MPSHOTGUN, MPSNIPERRIFLE, MPHOWITZER, MPNAPALMCANNON, MPSINGULARITY, MPASSAULTRIFLE, MPBUGBUSTER, MPMINIGUN, MPLASERRIFLE, MPTESLACANNON, MPVOODOO, MPTHEORB, MPLIFELEECH.

Návod ke hře

Chapter 1

Level 1, Cabalco Transit System

Ať žije jednoduchost, jděte stále kupředu a postřílejte ty, co po vás střílí :-).

Level 2, Pickman St. Station

Vyjděte po eskalátorech a nahoře skočte na římsu vlevo, kde je energie a náboje, pak jděte doprava od eskalátoru a na konci ulice z výstupku pro lampy skočte do otevřeného kontejneru, kde je baterka. Potom jděte dveřmi do obchodu se zbraněmi a v místnosti vzadu si vezměte samopal s náboji, načež vyjděte po schodech nahoru a dostaňte se ven z budovy.

Sejděte po schodech, obejděte stoku a vejděte do prádelny, kde je kromě vtípku s telefonem také pračka s trochu neobvyklým obsahem (i když, co je v téhle hře neobvyklé), rozbijte ji tedy a seberte megahealth. Potom se vraťte ven, proplavte stokou na druhou stranu a vyskočte na bednu ve které jsou světlice, z ní pak na římsu a na další bednu, odkud hupsněte za plot do uličky.

Vylezte po žebříku a skočte přes další plot na basketové hřiště, na jehož druhé straně skočte na další bednu a z ní do další uličky, kde se dostaňte za poslední plot pomocí kupy bordelu a další bedny.

Level 3, Lafayette Museum of Antiquities

Ignorujte hlavní vchod, na konci uličky vylezte po žebříku na římsu, rozstřelte rouru na druhém konci a po explozi se uvolněnou cestou dostaňte na střechu muzea, kde seberte Willpower (tato věcička po dobu 30-ti vteřin sníží všechna zranění na 5 %) a proskočte sklem dolů.

Dojděte do místnosti kde se vám zjeví Gideonova projekce a až skončí, tak seberte armor naproti vám (nebojte se laserových paprsků, když mezi nimi opatrně projdete, tak se vám nic nestane), nakonec odejděte do „západního křídla“ k Egyptské expozici.

Tam se vydejte po schodech nahoru a přes staré Inky dojděte k expozici okultismu. Vyslechněte si další Gideonovu propovídku a zmačkněte čudlík na zdi vlevo, což zapříčiní explozi exponátu a vznik díry v podlaze, do které skočte.

Projděte skladištěm a dveřmi s nápisem „Exit“, v následující chodbě seberte milovanou brokovnici a dejte se vlevo po schodech dolů (nejdřív můžete zničit hasičák na zdi a vzniklou dírou projít do několika nepodstatných místností). Po skončení animace odejděte chodbou vpravo, rozstřelte hasičák a vlezte do vzniklé díry.

Level 4, Condemned Tenement

Máte dvě možnosti: 1 – jděte hned doprava, rozbijte okno, vyskočte na římsu, vylezte po žebříku, rozbijte další okno a skočte do místnosti kde najdete armor, megahealth a lékárničku. Vyskočte z okna a dostaňte se zpět do prádelny, kde bude nyní funkční výtah. Použijte ho.

2 – na začátku sejděte po schodech dolů, vylezte ven a propadněte se do kanálu (pozor na pijavice), kterým se dostaňte na druhý konec, dojděte do prádelny a odjeďte výtahem.

Pokračování příště…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |