Kompletní průvodce Blood 2: The Chosen – 2. díl

V tomto kompletním průvodci, který jsme pro přehlednost rozdělili na tři části naleznete vše potřebné k hraní této vynikající akční hry: tipy, popisy zbraní, cheaty a samozřejmě velice podrobný „step-by-step“ návod, díky nemuž by s dohráním neměli mít problém ani začátečníci.
Kompletní průvodce Blood 2: The Chosen – 2. díl
Jirka „Storm“ Nehyba

Level 5, Steam Tunnels

Vejděte do místnosti napravo, pohněte pákou a skočte do díry, načež pokračujte stále dolů, až k lávce omotané kolem dvou velkých trubek. Na jejím konci projděte dveřmi s označením „sewer access“, rozbijte prkna blokující cestu a vejděte do další místnosti, ze které se dostanete dírou ve zdi.

V chodbě opodál rozbijte okno nalevo a projděte dveřmi za ním, označenými „valve access“. Ocitnete se v místnosti se třemi výtahy – sjeďte jedním z nich, projděte dveřmi a budete u třech velkých trubek, na jejichž zadních stranách jsou celkem tři tlačítka k použití. Až to uděláte, tak se vraťte nahoru, prolezte znovu oknem, jděte doleva a rovně, pak znovu doleva a pohněte pákou u zdi, čímž vypnete páru u dveří za vámi, kterými odejděte.

V další místnosti se vydejte po mostě nalevo, za dveřmi jděte doleva po schodech dolů, pohněte třemi pákami, vraťte se a vyjděte po druhém schodišti nahoru. Tady narazíte na většího zmetka, který je ovšem naprosto v pohodě, stačí se vyhnout jeho ohnivým střelám, zblízka do něj naprat pár silných střel z brokovnice a je po něm, dokonce je tak štědrý, že vám nechá megahealth. Opodál sjeďte výtahem označeným „4“, pokračujte dál, u trubky zahněte doleva, dojděte ke dveřím s nápisem „CDM“ a použijte výtah za nimi – ten vede do dalšího kola.

Level 6, Center for Desease Management

Všimněte si jezdícího pásu napravo, budete se sem vracet.

Pokud chcete nějakou energii, tak zabte každého civilistu v tomto kole, každý vám dá své srdce.

Chcete-li ušetřit energii, tak využijte „neprůstřelných“ oken, skrz které můžete bez problémů zastřelit zmetky na druhé straně aniž by si vás všimli.

Použijte terminál v místnosti v levém rohu a projděte vraty nalevo od výtahu kterým jste přijeli, je tam Beretta a munice.

Na první křižovatce se dejte doleva a projděte dveřmi s nápisem „Examination Lab“, jděte doprava a dostanete se k hlavnímu počítači. Vypněte ho a vraťte se na začátek kola, kde skočte na jezdící pás a prolezte průrvou (cirkulárky už se nemusíte bát). Pozor na kyselinu na druhém konci.

Než se dáte chodbou napravo, doporučuji doskákat pro megahealth nalevo. Na konci chodby vylezte po žebříku a ve vedlejší místnosti použijte terminál. Až to uděláte, tak jděte do místnosti na konci ochozu, kde můžete skočit do výtahové šachty nalevo pro armor, ovšem pozor...

Na černém sloupu zmačkněte tlačítko, čímž vypnete laserovou ochranu a dojděte do místnosti za ní, seberte „Security card“ a vraťte se po ochozu až k místu označeném „CRU“, kde použijte další terminál, kterým vypnete lasery za vámi a spustíte plošinu po které vyjedete do další části kola (pokud vám ujede, tak nezoufejte, však ona se vrátí). Než odjedete, tak byste mohli sebrat megahealth skrytý v mrtvole napravo.

Nahoře už nezbývá, než sebrat neviditelnost ve slepé chodbě, za dveřmi jít do údržbářské místnosti vlevo, sebrat tesla cannon a o mnoho užitečnější zlatý klíč, otevřít s ním laboratoř na druhém konci chodby, tam vzít „Express card“ a odjet výtahem.

Level 7, Movin‘ on up

Postavte na kafe a až vyjedete výtahem nahoru, tak už bude asi vypité. Opatrně zničte tři automaty za rohem (skrývají megahealth a armor), otevřete dveře nalevo a udělejte co se po vás žádá. Až vám nebude mít kdo kecat do práce, tak seberte ostřelovačku a vydejte se po lávce směrem k letounu.

Level 8, CAS Revenant

Jděte do dveří vpravo, použijte dva terminály, vraťte se ven a pokračujte dveřmi na druhém konci paluby až k lávce spojující pravou a levou část plavidla, kde můžete slézt po žebříku dolů a dojít si pro megahealth. Potom projděte skladištěm, na druhé lávce použijte ostřelovačku a sejměte všechny zmetky v dohledu (celkem dva). Po prolezení dalšího skladiště budete opět venku, ale nechoďte do dveří před vámi, nýbrž přeskočte zábradlí a po šikmé plošině přejděte na pravou část Revenantu, dejte se doprava a ocitnete se ve skladišti s velkým množstvím munice, armorem a lékárničkou. Až to poberete, tak vylezte zase ven a jděte do dveří naproti těm, ze kterých jste právě vyšli.

Level 9, CAS Revenant (interior)

Na první křižovatce se dejte doleva a slezte po žebříku. V místnosti kde se ocitnete jsou u podlahy dvě mříže – zničte tu napravo (pokud stojíte čelem k žebříku) a prolezte větračkou za ní, dostanete se k modrému silovému poli, za kterým je vrtule. Najděte v rohu žebřík a lezte dál, až se dostanete do místnosti kde vás uvítá gangster v sáčku a kravatě (ne, není to Sládek).

Jsou zde dvoje dveře – k jedněm vedou schody, těch si zatím nevšímejte a jděte do těch druhých, vylezte po žebříku a použijte terminál ke kterému se dostanete. Potom se vraťte a použijte zmíněné dveře se schody, jděte stále rovně a za dalšími doory uvidíte vpravo žebřík označený „Bomb Bay“, toho si též nevšímejte a vylezte po tom dalším, použijte druhý terminál a vyjděte na chodbu, dejte se dvakrát doprava a budete stát před uzavřeným vstupem na můstek. V této oblasti jsou dvě kajuty pro posádku, kuchyň a jídelna. Inu, nezapomeňte prolézt kajuty, je tam spousta munice. Potom jděte do kuchyně, odpalte hasičák na zdi a dostanete se do místnosti s dalším terminálem, který pochopitelně použijte.

Až to uděláte, tak si v opačném rohu místnosti nezapomeňte vzít věcičku zvanou The Anger či Triple Damage (funkci snad nemusím vysvětlovat) a jděte na můstek, který je nyní přístupný. Vykoste marný odpor a najděte místnost s vyměšovacím zařízením (pro analfabety – toaleta, záchod, hajzl apod.), kde rozstřelte sklo a zmačkněte autodestrukční čudlík. Nelekejte se varovných keců o autodestrukci, času máte dost ;-).

Můstek opusťte nově otevřenou chodbou a zanedlouho dorazíte ke dříve zmiňovanému žebříku do „Bomb Bay“, který nyní použijte.

V místnosti s bombami použijte jeden ze dvou terminálů, slezte po žebříku dolů a než si zahrajete na paragána, tak nezapomeňte, že paragáni skáčou s PADÁKem!

Level 10, Hard Hat Area

Ale, ale, kam jsme to dopadli, že by na střechu? Tak to se budeme muset nějak dostat dolů. Tedy do toho.

Pomocí bedny přeskočte plot a dojděte na rozbořený dvůr, skočte o patro níž a jděte po zbytku podlahy, dokud nenarazíte na otvor ve zdi, vedoucí do vedlejšího „baráku“, kde je sice jemom munice, ale je jí hodně. Na druhém konci výčnělku po kterém jdete je místnost s municí, dole je bouda kterou můžete klidně rozmašírovat na cimprcampr a vzít si v ní novou zbraň – pumpičku s toxickým sprejem, ale pozor, objeví se spousta těch roztomilých zrůdiček co po vás plivou zelený hnus, takže brokovnici k ruce.

Až tu budete hotovi, tak se vraťte vedle a skočte do kanálu (pozor na pijavice! Doporučuji používat noční brýle a sniperku), dostanete se do starého známého prostředí prádelny. Dojděte na basketové hřiště a na žebříku ze kterého budete přeskakovat plot si nezapomeňte vzít megahealth.

Z hřiště jděte jedinou možnou cestou dál, projděte kolem zaplavené jámy a jste v katedrále.

Level 11, The Cathedral

V tomto kole najdete druhou brokovnici, ovšem nedoporučuji ji používat, protože silná střela z jedné pušky je mnohem účinnější, takže z té druhé akorát vyberte náboje a zahoďte jí.

Svou premiéru zde budou mít Zealoti, členové Cabalu, kteří ovládají Černé Umění Čáryfuk :-)). Nejvhodnější zbraně na ně jsou brokovnice a sniperka.

Seznamte se s uvítacím výborem a zamiřte do katedrály, kde se rozhodně nenechte zaskočit a ničte vše – i kříže a náhrobní kameny můžou mít srdce :-).

V hlavní hale jděte doleva, v kryptě seberte „Apse key“, vraťte se do haly, zamiřte do dveří naproti vám, za nimi doprava a hurá po schodech nahoru, potom vyskočte dírou ve zdi (pozor na pijavice v bazénu dole) a další dírou prolezte do krypty, kde najdete „Tower key“. Seberte ho, vraťte se ven a po výčnělcích a prknech vyskákejte až nahoru, kde je otevřené okno a cesta dál. Nezapomeňte na megahealth.

Za dveřmi na konci schodů jsou tři zbytky stropu – přeskákejte po nich na druhou stranu a za chvíli budete v dost blbé situaci, kterou jistě znáte z nejednoho filmu, kde někdo typu Mr. Bean hraje milence a někdo typu Hulk Hogan hraje manžela. Prostě a jednoduše, jděte po parapetu doleva, oklikou se dostaňte k druhému otvoru ve zdi ze které jste přišli a budete u finálního monstra první epizody.

Neunáhlujte se a než zabijete dvě menší zrůdičky, tak seberte armor, megahealth a Triple Damage (vyskákejte k němu po šutrech na zemi), potom je odpráskněte a hle, monstrum je na světě. Nejvhodnější zbraň je pochopitelně brokovnice v sekundárním módu.

Chapter 2
Level 1, Cabalco Transit System 2

Stejně jako v první epizodě, ani nyní není co říct k tomuto opravdu těžkému levelu :-)). Snad jen, abyste si ve třetím vagónu nezapomněli vzít ze zdi lékárničku.

Level 2, Cabal Safehouse

Vylezte na traverzu, rozbijte sklo a vyprostěte se z trosek vlaku. Než skočíte na zem, tak radši odstraňte pavouky číhající dole (použijte tepelné brýle, ty se zeleným viděním). Dojděte do stanice, kde vás vřele uvítají Zealoti. Povšimněte si také reklam na další hry od Monolithu: Shogo, Get Medieval a Captain Claw.

Prostřílejte se na ulici a vejděte do baráku, který je řádně zamčený, takže budete muset zazvonit a vyslechnout jednu z nejlepších hlášek této hry. V místnosti s automatem můžete jít nejprve doleva, kde je skladiště a v něm nová zbraň – Howitzer. Důležitější je jít doprava, sebrat megahealth, lékárničku, náboje, dostat se do druhého patra a odsud na střechu, kde se odehraje další animace, tentokrát s Ishmaelem. Jelikož se zde nic jiného nestane, musíte se vrátit na ulici a jít nyní volným průchodem, ve kterém vás čeká nemilé překvapení v podobě ohňoflusa pepíka.

Dál je to jednoduché: jděte přes skladiště, poblíž východu najděte armor (posviťte si baterkou), pokračujte přes stoku, kde vás uvítá drsná „parta hic“ (poradím vám jak na ně: zabte je :-), která nemá ráda tesla cannon. Opodál narazíte na trochu větší stoku, ve které je megahealth (musíte ho najít pomocí tepelného vidění, dost blbě se to popisuje), no a zanedlouho už budete na konci kola.

Level 3, Sewage Treatment Plant

Tento level je jeden z těch velmi jednoduchých – nejsou tu žádné důležité předměty a stačí jít pořád za nosem, dveře, stoka, žebřík, výtah, most, výtah, most, žebřík a jsme na konci.

Snad byste měli vědět to, že až vejdete do dveří u rozbitého výtahu, tak budete muset skočit do smrduté stoky plné zombíků, ale vy to jistě zvládnete. Jo a taky si dávejte pozor na pavouky, je jich tu dost.

Level 4, Cabalco Meat Industries

Let’s udělejme z týhle balící továrny pořádný jatka! Tak z ní příkaz, a my ho rádi splníme.

Dojděte k hromadě kontejnerů, proveďte deratizaci, prolezte na druhou stranu a vyskákejte na rouru u zdi, po které se můžete dostat k armoru a megahealthu, po kterých jste určitě před chvílí toužebně slintali a marně se k nim snažili dostat. Až je poberete, tak se vraťte, znovu vyskočte na rouru a z ní se dostaňte na druhou stranu srovnaných konťáků (šikovnější jedinci si mohou ušetřit práci tím, že rozstřelí sklo a skočí do okna, kde se dají doprava, pro ty je pak zbytečné, aby četli následující odstavec).

Dostaňte se do budovy, kde je vpravo šatna s municí a vlevo cesta dál. Než vejdete do dalších dveří, tak nezapomeňte rozstřelit bedny v rohu, je tam překvápko jménem Willpower. Dejte si bacha na zmetka s napalm cannonem a pokračujte chodbou až ke dveřím s nápisem „Meat Room“. V místnosti za nimi vyjeďte výtahem a pohněte pákou, načež skočte na jezdící pás a prolezte strojem. Na druhém konci stačí jít pořád po ochozu, až do průchodu, kam se ti šikovnější dostali už minulém odstavci.

Nyní se ocitáte v dalším oddělení továrny a máte několik možnosti: můžete například hned seskočit z ochozu a jít se podívat do kanceláří, čímž ovšem vyrušíte velmi důležité jednání (rozuměj pařba Bloodu 1). Další co můžete udělat, je dojít skoro na konec ochozu, skočit na jezdící pás a proplazit se do další místnosti, budete ale grilovaní. Poslední možnost je ta, že na konci ochozu sjedete výtahem, půjdete do blízkých dveří, dojdete ke krvavé lázni, skočíte do ní a proplavete do další části, ovšem budou vám dělat společnost pijavice.

Za lázní už jen vykosíte pár maníků s kamionem... no, a jste na konci.

Level 5, Horlock’s Station

Po dalším sterotipním uvítacím výboru vyskákejte po bednách na koleje a jděte doleva, kde budete moci vkročit na nástupiště a zabránit tak tomu, aby vás jedoucí vlak vzal tam, kam nechcete. Sejděte ze schodů, proplazte se na ulici, dojděte k hotelu Coral Essex (chvíli pozorně pozorujte ceduli nad vchodem :-)) a vnikněte dovnitř (nikoli zamčenými dveřmi, nýbrž oknem, které nejprve rozbijte).

Jděte do posledního pokoje a skočte si z okna. Z ulice se dostaňte do hospody, nikoli však na pivo, nýbrž pracovně, jako kuchař – i když vy to stejně zmrvíte a vyhodíte do luftu sporák! No co, aspoň vzniklou dírou proniknete na pánské záchodky metra, kde na vás budou čekat nadržené pijavice a budou vám chtít skočit na ústa. V jedné kabince je ukrytý Triple Damage.

Ve druhé části tohoto kola, tedy na nádraží, jděte prosím doleva, po schodech nahoru a zase doleva, pokračujte až k nástupišti pro „Express Downtown Train“, skočte do kolejiště a vlezte do tunelu.

Level 6, Love Canal

Skočte si z mostu a vydejte se k vodní nádrži, do které skočte a proplavte rourou do další nádrže, zde rozstřelte mříž, vplujte do druhého průplavu a na jeho konci použijte tlačítko na plošině, čímž otevřete mříž pod vodou a budete moci plavat dál. Až budete v místnosti s bazénem a vodopádem uprostřed (mimochodem, tím jste se sem dostali), tak vlezte do ovládací místnosti a zmačkněte tlačítko, kterým otevřete dveře naproti vám.

Jděte zpřístupněnou chodbou, vždycky počkejte před vodopádem a když přestane vodopádit, tak projděte. O mnoho dál budete ve velmi tmavé místnosti s děravou podlahou, takže zapněte baterku a doufejte, že bude svítit, protože mě to většinou nevyjde. Až překonáte tuto překážku, tak budete v další chodbě, kde po žebříku vylezte na malý ochoz a pokračujte k černému vodopádu, kterým projděte a zanedlouho budete u velmi dlouhého schodiště, po kterém vyjděte nahoru a budete zase pod širým nebem, u jakéhosi vyrovnávacího kanálu.

Vejděte do vchodu s nápisem „B16“, projděte kolem tří pák a dostaňte se až k lodi, do které skočte a stoupněte si k ovládacímu pultu. Loď popojede do druhé části kanálu, vy se vraťte k pákám a použijte jednu z nich, potom hupsněte zpátky do lodi, ta znovu popojede, vy pohněte další pákou a pak jen přeskočte přes střechu lodi na druhý břeh, kde je chodba vedoucí do metra a tudíž ke konci kola.

Level 7, Cabalco Transit System 3

Do třetice tu máme metro, ovšem tentokrát trochu obtížnější než ty předchozí. Až se probojujete do kabiny, tak budete muset přeskočit do vlaku jedoucího před vámi, a to se nedá dost dobře popsat, takže si to každý vychytejte sám. Až pokoříte i tuto soupravu, bude konec.

Level 8, Horlock’s Station

Proklestěte si cestu do haly se záchody, které jsou momentálně mimo provoz (kdoví proč?), tam se dejte po modré trase, na konci skočte do kolejí a jděte do tunelu.

Level 9, The Underground

Jednoduchou cestou se dostaňte do sloupové místnosti, kde se utkáte s finálním bossem druhé epizody a až ho zabijete, tak se dozvíte něco víc o situaci kolem vás.

Pokračování příště…

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A