Kompletní průvodce Blood 2: The Chosen – 3. díl

V tomto kompletním průvodci, který jsme pro přehlednost rozdělili na tři části naleznete vše potřebné k hraní této vynikající akční hry: tipy, popisy zbraní, cheaty a samozřejmě velice podrobný „step-by-step“ návod, díky nemuž by s dohráním neměli mít problém ani začátečníci.
Kompletní průvodce Blood 2: The Chosen – 3. díl
Jirka „Storm“ Nehyba

Chapter 3
Level 1, Frank Cotton Memorial Bridge

To je divné, jak to, že nejsme ve vlaku ale na silnici?

Na druhém konci tunelu vejděte do dveří, projděte chodbou a na ulici vlezte do dveří s nápisem „Keep out“ (pche), skočte dolů, sejděte schody a zabočte doleva, vylezte po žebříku do kontrolní věže a spusťte most.

Copak? Nejde to? No to je k vzteku! Tak tedy použijte druhý terminál, kterým dole pod žebříkem otevřete poklop, slezte dolů a jděte dál (nezapomeňte otevřít garáž a posbírat munici). Zanedlouho budete v místnosti s žebříkem uprostřed, takže rozstřelte mřížku u stropu a lezte nahoru. V další místnosti je čudlík ovládající dveře vedle něho, to vás ovšem nezajímá, tudíž jdeme dál. V místnosti s dvojitým schodištěm vylezte po schodech k panelu s cedulí „Valve control“ a použijte ho, čímž snížíte most. Jelikož se nemůžete vrátit stejnou cestou, sejděte dolů, za stokou doleva a po žebříku vylezte na ulici.

Na střechách jsou zmetci flusající zelený hnus a za druhou zatáčkou dost zákeřný ostřelovač. Za další zatáčkou je basketové hřiště, na kterém se respawnuje kdo? No přece boss z druhé epizody. Nebuďte ovšem zbrklí a než do něj vyprázdníte zásobník, tak si doběhněte k popelnici na konci ulice, kde je schovaný Triple Damage, nebo se na něj rovnou vykálejte a vlezte do dveří. Skladištěm se dostaňte na dvůr kde je billboard s tigrem a vejděte do dalších dveří, vylezte po žebříku, rozstřelte mřížku v podlaze a skočte do chodby ze začátku kola, kde už nezbývá, než jít doprava a přejít most.

Level 2, Security Check Point

Je to vůbec možné?! Nápověda pod „TAB“ radí, abyste se dostali dál bez příliš velkých jatek. No je to normální?

Vejděte do garáže a výtahem „1A“ pronikněte do základny Cabalu, kde se snažte udělat co největší jatka.

Za prvními dveřmi zmačkněte na velkém pultu tlačítko, čímž se na křižovatce vlevo otevřou dveře, do kterých vstupte. Nyní můžete jít do menších dveří s tlačítkem, za nimi je megahealth (budete si ho ale muset vybojovat), důležitější však je, abyste vyjeli výtahem do kukaně, vylezli po žebříku a přes ochoz se dostali do té protější, kde je „Security card“.

Až to uděláte, tak se vraťte na křižovatku, jděte zbývající cestou a pak doprava (vlevo jsou pokoje s municí), za dveřmi doleva a za chvíli zalezte do dveří nalevo, kde seberte minigun (též zvaný vulcan cannon) a vyskákejte po bednách do druhého patra (musíte rozstřelit sklo). Nahoře nezapomeňte zničit terminál (bacha, bouchá) a jděte jediným východem pryč. Dole se pak dejte doprava a za zatáčkou do hnědých dveří, kde už jen projděte na konec kola.

Level 3, Temple of Poon

Tak co, vy všivý Skaarjové... Počkat... Tohle není Unreal... Sakra, skoro mě to dostalo. No nic, život jde dál (tedy jak pro koho) :-).

Hned na začátku se seznámíme s novou zrůdou, na kterou je nejúčinnější silná dávka z brokovnice přímo do čumáku. Až se s ní vypořádáte, tak si nezapomeňte vzít náboje a skočit do vany, kde vás čeká překvapení (já vám to prozradím – megahealth a armor).

Vyjděte ven ze síně a jedinou možnou cestou pokračujte dál, dokud nenarazíte na hnědé dveře po pravé straně, je za nimi Life Leech, jedna z nejlepších zbraní, protože vám přidává energii a dobíjí se sama.

O kus dál jsou dlouhé stoupavé schody a za nimi křižovatka, na které se dejte doprava a dorazíte k mostu, na jehož druhé straně je megahealth. Most sice nepřejdete, nýbrž se s vámi propadne, ale zato si vyslechnete jednu z mých nejoblíbenějších hlášek.

Vyplavte z vody, vyjeďte výtahem a jděte chodbou až k druhému výtahu, který vede na konec kola. Nezapomeňte si dojít pro megahealth.

Level 4, Cabalco Enterpraises

Vylezte z tajné chodby a jděte do rohu vpravo, kde jsou dva průchody – jeden vede ke schodům, po kterých vyjděte až nahoru a po ochozu se dostaňte k malým hnědým dveřím, za kterými použijte terminál. Potom se vraťte dolů a jděte druhým průchodem k chodbě s laserovou ochranou, která bude nyní přístupná. Na jejím konci je hala s několika výtahy, ovšem jen jeden je funkční – hádejte kterým nahoru.

Ve druhém patře se dejte na křižovatce doleva a po chvíli vejděte do červených dveří, za kterými je na nóbl stole klíč „ExecAccess“. Až ho seberete, tak pokračujte chodbou dál až do místnosti s modrou stěnou a vodopádem uprostřed, kde můžete jít rovnou do dveří vlevo, nebo si nejdřív třetím východem prohlédnout zbytek kola.

Pokud jste zvolili první možnost, tak jste se připravili o armor a neviditelnost. Pod schody si vemte megahealth a pokuste se přeskočit ze schodů na zídku vpravo, kam se jinak budete muset pracně probojovat standardní cestou. Ať už se tam dostanete jakkoliv, tak jděte ke dveřím s cedulí „Power station entrance – Authorized personnel only“, za kterými je výtah do dalšího kola.

Level 5, Power Source

Skočte dolů a libovolnými dveřmi opusťte místnost, v další chodbě projděte jedinými dveřmi a ocitnete se u nenápadné místnosti plné vody. Pokud máte zájem o elektrolýzu, tak se namočte, ale v zájmu pařby bych to vřele nedoporučoval. Přeskočte tedy po skříních napravo a pokračujte dál přes „sector 1“. V místnosti s dvojemi dveřmi a schody dolů slezte po schodech do „sectoru 2“, zmačkněte tam tlačítko a vraťte se nahoru, načež odejděte druhými dveřmi do „sectoru 3“, který jen projděte (druhý most bych radil přejít po zábradlí) a budete záhy v „sectoru 4“,kde zmačkněte tlačítko s nakreslenou dlaní a odjeďte výtahem v rohu.

Level 6, Cabalco Enterpraises (podruhé)

Jděte po schodech vlevo, přeskočte zábradlí, pod schodištěm si vemte nový megahealth a dojděte ke dveřím s cedulí „Research and development“, které předtím nešly otevřít. Za nimi se dejte doleva a vlezte do dveří, které vedou do výzkumných laboratoří.

Level 7, Research and Development

Dejte se doprava, skočte do „akvárka“ a seberte „INTRAACCESS“, načež se vraťte do chodby a projděte dveřmi na druhé straně k dalšímu „akvárku“, ve kterém je megahealth. Jděte kolem něj vlevo a cestou zmačkněte tlačítko s rukou, které otevře ono „akvárko“. Potom skočte do chodby a jděte doprava, stavte se pro megahealth a pokračujte chodbou až ke dvěma barelům, které odpalte a vzniklou dírou pronikněte do větrací šachty, která vede nad laboratoř s kartou „Status9“.

Skočte dolů, seberte kartu, tlačítkem vypněte silové pole a z druhé místnosti se dostaňte na chodbu, kde odbočte doprava, na konci projděte dveřmi a dejte se doleva. Po chvilce narazíte na dveře, za kterými je chodba s místnostmi pro blázny a na jejím konci laboratoř, v jejíž levé části je karta „Sector9“. Seberte jí, přes chodbu bláznů se vraťte ven a jděte opět doleva, kde jsou další dveře. Za nimi skočte do díry v podlaze vpravo a projděte stokou (dejte si pozor na pijavice, a hlavně na velkého zmetka, který se sem respawnuje). Na konci stoky rozstřelte mříž a vylezte po žebříku, načež vyjeďte výtahem nahoru a buďte ihned připraveni s brokovnicí. Až zabijete šíleného doktora a stráže nalevo, tak skočte na vrtuli před vámi (musíte doprostřed), trochu popojděte a skočte do chodbičky naproti té, ze které jste přišli, potom vyjeďte výtahem, zmačkněte tlačítko u kterého stál doktor, čímž otevřete sejf nalevo a seberte „Singularityaccess“ kartu.

S tou sjeďte výtahem dolů, použijte terminál k otevření dveří, projděte místností a za dveřmi u díry v podlaze se dejte doleva, pak znovu doleva a dojdete k laboratoři se zbraní Singularity Generátor, kterou pochopitelně seberte a odejděte druhými dveřmi ven z kola.

Level 8, Cabalco Enterpraises (potřetí)

Jděte doleva, u dveří po schodech nahoru a v místnosti s výtahy vlezte do toho otevřeného. Pokud chcete, tak můžete jít na schodiště které vidíte skrz sklo na začátku a vzít si zde armor a megahealth.

Level 9, Cabal CO Offices

Jděte doleva a za dveřmi doprava. V kanceláři na druhém konci chodby je ukryt klíč „LevelB“, který pochopitelně seberte a vraťte se ke dveřím, odkud jděte doleva a u dalších stolů opět doleva, kde najdete dveře a za nimi schody do dalšího patra.

Nahoře bych doporučil jít nejprve doleva, proskočit oknem do mezipatra, sebrat megahealth, armor a lékárničku a vyšlapat po schodech zpátky. Naproti schodům je nóbl kancelář, pod jejímž stolem se skrývá tlačítko pro tajnou chodbu, která vede dál. Ještě než do ní vlezete, si nezapomeňte vzít ze sejfu megahealth.

Level 10, Cabal CO Rooftops

A je tu konečně souboj s Gideonem. Celkem Jednoduchý, stačí vylézt na střechu kde je Life Leech a skočit z ní pro Triple Damage, jehož kombinace s brokovnicí či napalm cannonem bude pro Gidouše fatální... Aspoň trochu...

Chapter 4
Level 1, Beyond the Rift

Zmetek se teleportoval na úplně jiné místo, a vy s ním. Soudě podle oblohy je to jiná planeta.

Projděte jeskyní až k hradu, ve kterém dokončete souboj s Gideonem, respektive s pavoukem do kterého se převtělil. Pokud nehrajete za Caleba, tak si teď asi říkáte něco o lisohlávkách, protože žádného pavouka nevidíte.

Až ho sejmete, tak se otevřou dvě místnosti – jděte do té nalevo od vstupní brány, vskočte do díry ve zdi a pohněte pákou, která otevře postranní vrata, načež odejděte těmi vzdálenějšími.

Za krvavým potokem zahněte doprava, vylezte po schodech a jděte do krypty, kde vyskákejte po nakupených šutrech na střechu a přes římsy asi tří baráků doskákejte ke krvavé řece, přes kterou je natažen kabel a na jeho druhém konci jsou náboje a lékárnička (zpátky se dostanete skokem na rampu pod vámi a odchodem jedinou možnou cestou). V tomto kole je dokonce Willpower (že jich za celou hru bylo hodně :-), ke kterému se od zmíněné krypty dostanete tak, že nepůjdete na střechu, ale z druhé místnosti vyskočíte dírou na chodník, dáte se doleva, na křižovatce doprava, pak znovu doprava a nakonec doleva.

Do třetice k oné kryptě – vyskočte ven dírou ve zdi, jděte rovně, za mostem přes krvavou řeku si otevřete vrata a dostanete se do další části kola, kde stačí najít páku, pohnout s ní a vrátit se odkud jste přišli, kde bude otevřen východ z kola.

Level 2, Battle of the Chosen

Pokud nehrajete za Caleba, tak si asi opět říkáte něco o lisohlávkách, protože toto kolo pro vás neexistuje.

Ti co hrají za Caleba by měli u stěny arény posbírat megahealth, hromadu nábojů, neviditelnost, Willpower a Triple Damage, se kterými nebude problém vymítit z Vyvolených kamarádů zlého ducha.

Až předvedete vaše exorcistické schopnosti, tak skočte do díry uprostřed arény.

Level 3, The Ancient One

Tohle je definitivní konec, celkem jednoduchý – máte k dispozici náboje, health, nesmrtelnost a Triple Damage, stačí být dost rychlí a nenechat se zabít. Velmi užitečné jsou kameny, za kterými se můžete schovat před útoky smrdutého hajzla a vyběhnout jen s pořádnou dávkou olova z brokovnice.

Bylo mi potěšením Vás provázet Bloodem 2. Nashledanou u nějaké další skvělé pařby.

Konec návodu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A