Kompletní průvodce Clive Barker´s Undying – 1/3

Tipy a triky, přehled kouzel, zbraní a velmi podrobný průvodce všemi lokacemi na více jak 15 stran formátu A4.
Kompletní průvodce Clive Barker´s Undying – 1/3
Tipy a triky, přehled kouzel, zbraní a velmi podrobný průvodce všemi lokacemi na více jak 15 stran formátu A4.

Tipy a poznámky autora
  • Ve hře je hodně enginových animací. Některé jdou ukončit tlačítkem pro střelbu, některé ne
  • Během vašeho putování najdete spoustu deníků, dopisů atd., které objasňují příběh. Pokud vás to zajímá, tak si je klidně přečtěte, ale na vývoj hry to nemá absolutně žádný vliv. Jsou snadno k nalezení, takže je nebudu všechny vyjmenovávat
  • Čas od času zaslechnete jakýsi tajemný šepot říkající „see“, „look“ a tak různě. To je oznámení, že je tam pomocí kouzla něco k vidění
  • Klávesou F3 se dostanete do archívu dopisů, dialogů, popisů zbraní, předmětů a úkolů
  • I když je někde velká spousta dveří, většinou jdou otevřít jen jedny, takže je prakticky nemožné zabloudit
  • Přechody z levelu do levelu jsou dost nepovedené, takže pokud se octnete například před dveřmi do jiné místnosti a nechcete ještě do dalšího kola, tak si pro jistotu hru uložte. Přechod se dá někdy poznat například tak, že místnost za dveřmi je tmavá a nic v ní není, někdy to však poznat nejde. Při přechodu do dalšího levelu budu pokaždé v návodu psát LOADING
  • S každou přibývající mapou se zvětšuje save, který na konci hry má přes 40 MB, což značně zpomaluje ukládání a nahrávání pozic. Doporučuji proto čas od času smazat nepotřebné soubory z adresáře save (názvy map, které jste už prošli)
  • Je lepší dobře zamířit a sejmout zmetka na jednu ránu do hlavy, než zběsile střílet, protože nabíjení trvá dlouho a nábojů není nazbyt (alespoň na začátku hry)
  • Amplifier je předmět, který zesílí o jeden stupeň jedno kouzlo. Na začátku jich bude hodně, ale neplýtvejte jimi zbytečně, protože až najdete ty opravdu kvalitní kouzla, tak nebudete mít čím amplifikovat. V klidu si maximálně vylepšete Scrye, Ectoplasma a Haste a zbytek si nechte na Lebky, Blesky a Štít.
Zbraně
Revolver – Šestiranný kolt, docela silný a dost přesný. Doba nabíjení je dobrá. Může střílet i stříbrné náboje (silnější).

Gel’ziabar Stone – Kouzelný kámen se schopností odhodit nepřítele dozadu, takže k vraždění nepoužitelný (pokud za nepřítelem není propast :-). Jeho další schopnost je amplifikovat jakékoliv kouzlo o jeden bod.

War Cannon – Tibetský válečný kanón je obdoba slizometu z Unreala, avšak místo slizu střílí led získaný z okolního vzduchu, takže nepotřebuje munici. Když chvíli podržíte tlačítko fire, tak vystřelí větší kouli, avšak s menším dosahem. Čím déle držíte, tím větší „bakule“. Vhodný zejména na obludy vylézající ze země, vyskytující se hlavně v první části Oneiros.

Shotgun – Klasická brokovnice. Může střílet jeden nebo dva náboje najednou, doba nabíjení je nepříjemně dlouhá, účinek průměrný. Vhodné zejména na Trsanti, mnichy a kostlivce. Může střílet fosforové náboje, tj. vznětlivé (vhodné na kytky).

Molotov – Zápalné lahve zvané Molotov koktejl jsou slabé a nepřesné, takže k ničemu.

Dynamit – Co říci k dynamitu? Je silný, ale na nepřátele se špatně aplikuje.

Scythe – Starodávná keltská zbraň. Svým vzhledem připomíná kosu, avšak svým účinkem spíše vikingskou dvoubřitou sekeru :-). Alternativní mód spočívá v mnohem silnějším švihu a schopnosti přidávat vám health (ubírá však manu). Tato zbraň bez problému nahradí brokovnici.

Speargun – Pravěká sniperovka. Není moc silná, ale v kombinaci s kouzlem Lightning je smrtící: pokud cíl stojí pod širým nebem, tak před výstřelem zakouzlete blesk, který šíp nabije. Jako každá sniperovka, má i tato schopnost zoomování.

Phoenix – Bájný pták, který vstal z popela... Při výstřelu se váš pohled přepne na jeho pohled a můžete řídit střelu. Efekt je vybuchující.

Kouzla
Scrye – Umožňuje v určitých místech vidět a slyšet úryvky minulosti. Na takovýchto místech vám tajemný hlas šeptem napovídá „see“, „scrye“, „look“... Další schopnost, asi ta důležitější, je osvětlování tmavých míst.

Ectoplasma – Střílení jakýchsi paprsků. Docela silné ale velmi nepřesné. Vhodné hlavně na začátku hry, například při nabíjení pistole.

Dispel Magic – Toto kouzlo využijete jen několikrát k odstranění magické clony.

Invoke – Oživování mrtvol. Vhodné pro odstranění nesmrtelných kostlivců, kteří když lehnou, tak jen na chvilku (poznáte je podle fialového zaměřovače).

Haste – Zrychlení pohybů, střelby i nabíjení.

Shield – Štít, který vás částečně ochrání před většinou kouzelných i fyzických útoků.

Skull Storm – Velmi silné útočné kouzlo: dalo by se říct, že to v Undying nahrazuje raketomet.

Lightning – Blesky nejsou moc dobré na útok, ale párkrát je použijete abyste se dostali dál. Smrtící je v kombinaci se Speargunem (viz. ZBRANĚ – Speargun)

Pokračování příště…

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A