PC

Kompletní průvodce Clive Barker´s Undying – 3/3

Tipy a triky, přehled kouzel, zbraní a velmi podrobný průvodce všemi lokacemi na více jak 15 stran formátu A4.
Epizoda 3 – The Keisinger quest (Oneiros)
MANOR
Po animaci se proberete ve svém pokoji, odkud se jedinou možnou cestou vydejte do Jeremiášova pokoje a na krbu vezměte Study key.

Odporné modré létající zrůdy, které na vás Aaron vykouzlí, se nelépe zabíjejí stříbrnými náboji (samozřejmě se zapnutým štítem nebo Hastem).

Jděte stejnou cestou zpátky, po LOADINGu až na konec chodby s červeným kobercem, vejděte do studia a na krbu vezměte Widow’s Watch key, čímž však značně rozezlíte Aarona, který vám bude chtít rozšířit úsměv hákem. Zdrhněte za pomoci temných sil a kouzla Haste, na chodbě se dejte doprava a vběhněte do otevřených dveří. LOADING.

Utíkejte co vám síly a Haste stačí (urychlí i nabíjení, takže se lépe zabíjejí modré obrhnusy), proběhněte bílou místností u zrcadla kterým se dá proskočit, dlouhou chodbou, dalším LOADINGem do zelené místnosti, dolů po schodech a dveřmi zamčenými Widow’s Watch klíčem.

V sále kde na vás zvenku zaútočí zrůda si stoupněte na okraj propasti a všimněte si sloupce z barevných teček – je to „výtah“, do něhož je třeba skočit a dostat se nahoru.

Skočte na terasu a ještě než vejdete do budovy, tak skočte na obě zahrady po stranách (hupsněte na zeď, abyste se nezranili pádem). Najdete náboje, lékárničky a Amplifier. Zpátky vylezte po síti pověšené u zdi.

Vejděte dovnitř, v pravém rohu vezměte Lightning Rod a dejte ho do podstavce na terase, kam udeřil blesk. Získáte kouzlo Lightning, které použijte dole na konci schodiště na dveře které to vyžadují. LOADING.

Ve skladě vyskákejte po bednách (za použití Haste) pro Amplifier, pak sejděte po točitých schodech dolů, v další místnosti použijte další schodiště, které vás dovede ke dvěma lékárničkám a nedávno navštívené místnosti, nyní prázdné.

Vraťte se nahoru, dveřmi v protilehlém rohu místnosti vejděte na ochoz a na jeho druhém konci vyjděte ven z budovy. LOADING.

Na terase sešlete Lightning na železnou tyč v rohu, díky čemuž vyjede žebřík vedle dveří a vy budete moct vylézt nahoru a jít dál. Jděte po střeše až k barevnému oknu, rozbijte ho a po postranních římsách v uličce k němu dojděte a skočte dovnitř.

Jste ve věži se sníženou gravitací a musíte vyskákat až nahoru, což někomu může činit menší (či větší) problémy. Přiznám se, že ani já jsem nebyl ušetřen drobných peripetií s tímto úsekem. Na „dně“ věže je Amplifier a úplně nahoře portál do města Oneiros.

Pomalu se připlazte do růžového proudu energie, nechte se vyzvednout, ale nesnažte se dostat nahoru, naopak se snažte udržet se uprostřed proudu a klesnout na podlahu, a teprve až budete přímo na prostředku, tak vyskočte. LOADING.

ONEIROS
Obejděte po římse boudu ve které právě jste a vezměte si health, potom přejděte po mostě a na křižovatce se dejte doprava, za rohem odbočte znovu doprava, přeskákejte přes fluktuující balvany, vezměte si knihu, Amplifier a health, vraťte se na náměstí, obejděte budovu uprostřed a na protější straně skočte do modrého teleportu napravo. LOADING.

Uprostřed náměstí na vás naběhne zrůda, která na první pohled vypadá hrozivě, ale zdání klame (vrhá lebky a dělá kamikadze). Během hry jich bude ještě hodně a nejlépe je zabijete kouzlem Skull Storm (platí také Ectoplasma, ale ty lebky jsou přeci jenom lepší :-). Nejsem si jistý, ale myslím, že tradiční zbraně na ně neplatí.

Zabte zrůdu, jděte doprava a za zdí uvidíte na ostrůvku Amplifier, ke kterému se dostanete Haste skokem přes proud stoupajících žlutých a červených částic.

Z náměstí se dostanete do místnosti, kde je vám dost hlasitě napovídáno abyste se „podívali“, udělejte to a uvidíte modrý teleport, který použijte, po přenosu sejděte po schodech (opatrně, hlavně na konci, skákejte bez rozběhu a skoro z posledního schodu), přeskákejte po troskách doleva, seberte Energy key a použijte modrý teleport.

Jděte znovu do místnosti kde jste se „dívali“, východem nalevo od teleportu pokračujte dál, až k poslednímu, opět modrému teleportu v tomto kole. LOADING

Jděte doleva, až k mříži, strčte do díry váš energický klíč a hupsněte do otvoru v baráčku za mostem. LOADING.

Skočte na „pevninu“ a než půjdete chodbou před vámi, tak si zajděte doprava pro health.

Kouzelnou clonu odstraňte Dispel magicem a utíkejte kupředu, protože se na vás vyřítí hromada hajzlů lezoucích ze země. Na konci místnosti skočte dolů, jděte doprava a po schodech dolů. Zaútočí na vás medúza, doporučuji se s ní vypořádat na malém plácku na začátku schodiště. Ještě odstřelte ptáka stojícího na vzdáleném ostrově a sejděte na konec schodiště.

Uvidíte jak se před vámi zhmotňují dlaždice, po nichž je možno chodit. Běžte tedy stále dál a až dojdete na konec (po druhém zhmotněném schodišti), tak si stoupněte úplně na kraj a uvidíte, jak se objeví sotva jedna dlaždice. Skočte na ní, popojděte a „najděte“ další ostrůvek. Dostaňte se až na pevné schodiště, na ostrově posbírejte užitečné věci a hurá do modrého teleportu. LOADING.

Přejděte přes most, skočte dolů, jděte doleva, teleportněte se, otočte se o 180°, jděte po schodech nalevo, projděte LOADINGem, koste dál, na konci chodby šlápněte na dlaždici, vejděte do další místnosti, sejděte po schodech, otočte kolem (ne tím velkým, ale tím malým napravo od něj), vraťte se nahoru, šlápněte na druhou dlaždici, vejděte do haly s velkým bazénem, skočte do vody, vplavte do roury pod vodou, ihned zahněte doleva, seberte Sextant, plavte zpátky, dejte Sextant na podstavec u bazénu, až se zvedne voda, tak plavte nahoru, skočte na lávku a vlezte do teleportu. LOADING. (tento odstavec píšu v dosti ospalém a peřinky nedočkavém stavu :-)).

Před vámi je obluda střežící Mana Well. Pokud se s ní nechcete utkat, ale chcete předmět, tak nejdřív připravte volnou cestu pro únik (přečtěte další odstavec), a teprve potom použijte Dispel magic k odstranění clony. Obluda je na necelé tři zásobníky stříbrných nábojů.

Ze startovní pozice jděte doleva, zapalte oheň pod hrncem (použijte Skull Storm), napusťte vodu do hrnce (otočte kohoutkem na zdi), vyjděte po schodech doprava, pohněte pákou a až se pára dostane nahoru a roztočí větrák, tak si dojděte pro Energy key, který použijte na druhé straně schodiště. LOADING.

Otevřete hrob, jděte dál (za oltářem vzadu je health), teleportněte se a v místnosti se třemi sloupy projděte dveřmi před vámi, za nimiž je další teleport. LOADING.

Naběhne na vás několik létajících zmetků. Ukažte jim, zač je toho lebka, vejděte do budovy, vyskákejte po balvanech a skočte do krvavé lázně, proplavte na druhou stranu, cestou seberte Ancient Artifact a na druhé straně si před podivnou sochou dejte kouzelné vidění, načež párkrát střelte do odkrytého srdce, seberte ho (Human Hearth), plavte nahoru a pokračujte zamřížovaným východem.

Nalevo za vodopádem krve je Amplifier.

Vlezte do další krvavé lázně, doplavte si dolů pro health a pak nahoru, kde přejděte přes most a opět plavte vzhůru. Nevylejzejte však na vzduch, nýbrž na vás naběhne hejno létajících nepřátel a když zůstanete ve vodě, bude to mít jednu nesmírnou výhodu: nemohou na vás. Takže zůstaňte ve vodě, házejte po nich lebky, občas klesněte o patro níž, nadechněte se a vraťte se nahoru. Pokud by vás přeci jen napadlo vylézt ven, tak si dejte pozor na kamikadze, to je obzvlášť nebezpečná praktika (pro vás).

Až je pozabíjíte, tak dejte na krvavý oltář Human Hearth, sjeďte dolů a hurá do teleportu. LOADING.

Projděte dveřmi, vyjděte po schodech napravo, vlezte do malé místnůstky a položte na podstavec Ancient Artifact, načež sejděte dolů, pohněte pákou, seberte svitek pro Flying a vyleťte do teleportu nade dveřmi. LOADING.

Létání se používá tak, že podržíte skok a směrovou šipku a myší se budete navigovat. Je to jen omezené létáníčko, ale užitečné k přelétávání propastí a zbržďování pádů.

Jděte doleva, přeleťte rozbitý most a hurá do teleportu. LOADING.

Vyleťte k chrámu a jestli chcete, tak se podívejte za něj (vyleťte až nahoru na ochoz), jsou tam dvě lékárničky a pár zmetků.

V chrámu je Arcane Whorl, ovšem než pro něj půjdete, tak si vezměte štít, jinak to bude bolet.

Na druhém konci haly vyleťte k teleportu na vrcholu věže, k odpočinku a dobití létací energie používejte římsy. LOADING.

Nalevo je za balvany místnost se slušnou zásobou healthu a munice.

Vyjděte ven, narazíte na pár zmetků a samotného Keisingera, který vám zase bude chtít předvést skutečnou magii... Na oplátku mu ukažte pravé olovo. Napěchujte do něj z dálky pár zásobníku z pistole a nějaké ty lebky, dokud se nerozplyne.

Když u schodů půjdete doprava, tak se držte dál od zdi a až uhodí blesk a shodí pár balvanů, tak na ně vyskočte, vyleťte z nich nahoru a vyběhněte po schodišti. V části kde potkáte zmetka pozor na balvany, až spadnou tak si vyleťte do díry co po nich zbyla pro health a pokračujte dál. Balvany spadnou ještě jednou, ovšem z žádným užitkem pro vás. Na vrcholu věže je... LOADING.

Keisinger! Konečně vás čeká bitka s tímto zmetkem, ale nebojte, bude to v pohodě, stačí do něj napěchovat jeden zásobník z pistole a pár lebek a pokud možno se nenechat trefit bleskem (schovat se).

Až vybouchne, tak skočte do díry uprostřed placu, kde bude pokračovat bitka. LOADING.

Dostaňte se dolů (ne na úplné dno!!), vezměte si štít, zaměřte Keisingera, střílejte pistolí a házejte lebky dokud nechcípne. LOADING, animace.

MANOR
Vůbec jsem nepochopil, proč mi ptáci v animaci děkovali že jsem zabil Keisingera, dokonce se mi odměnili Mana Wellem, a nyní mi chtějí znovu penetrovat řitní otvor... Asi se k těm ve věži nedostalo té důležité informace.

Skočte na dno věže, seberte Amplifier a odejděte dveřmi. LOADING.

Epizoda 4 – The Aaron quest
MANOR
Vyjděte z místnosti, jděte doprava a mějte připravený Haste, protože Aaron je na vás skutečně naštvaný. Vyběhněte po schodech. LOADING.

Jděte doprava a vběhněte do otevřených dveří. LOADING.

Zdrhejte jako o život (proč jako? :-), před ničím se nezastavujte, nikde se nezdržujte a až budete v bílé místnosti poblíž neobvyklého zrcadla, tak jděte doprava, pokecejte se sluhou, vezměte si od něj Work Room key a nejbližšími dveřmi vyjděte ven z baráku. LOADING.

Skočte dolů (viz. odstavec SKLEP), vylezte po rozbitém zábradlí nalevo na terasu, z té pak po žebříku na střechu a s Hastem skočte na střechu stáje, kde proskočte otevřeným oknem do místnosti, hupsněte Aaronovi za záda, shlédněte jeho malířské schopnosti a po animaci se vypořádejte s výsledkem jeho schopností... Stříbrné náboje, lebky a štít to jistí.

Až zabijete zrůdu, tak z vašeho obrazu seberte Bethany’s Gate key, vylezte po žebříku a skočte ze shora pro Mana Well (neskákejte, jen se rozeběhněte) a odejděte dveřmi vedoucími do stáje.

Venku jděte doprava, za rohem doleva, projděte bránou (LOADING), v místnosti napravo seberte dynamit a lékárničky a jděte na druhý konec zahrady, kde projděte vraty zamčenými Bethany’s Gate klíčem. LOADING.

SKLEP
Pod terasou na kterou jste přišli z domu je vchod do sklepa, kde jsou nějaké náboje a možnost vidět Aaronovo tělo, ale bohužel, při psaní tohoto návodu jsem si nevzpomněl jak se tam sakra dostat :-(. Když jsem Undying pařil poprvé, tak to bylo bez problémů, ale nyní... možná nějaký bug, nejspíš v mé paměti.

BETHANY’S COTTAGE
Na rozcestí jděte nejprve doprava pro náboje a lékárničky a potom na druhou stranu, do Bethany baráku.

Vejděte dovnitř, kouzelně se podívejte kde majitelka domu ukryla důležité předměty a hoďte tam dynamit, načež seberte Aaron’s Room key and Aaron’s Jaw. Vyřití se na vás horda drápků, tak si je pěkně vychutnejte, vyjděte do druhého patra, z balkónu přeskočte na střechu a vlezte oknem do místnosti s Amplifierem, dořežte zbytek drápků a vraťte se do Manoru. LOADING.

MANOR
Jděte do kuchyně (LOADING) a zdrhněte před Aaronem dveřmi v bílé místnosti za ním. LOADING.

Ve druhém patře jděte jedinou možnou cestou a v chodbě za místností, kde na začátku hry byl Amplifier střežený Aaronem vejděte do jeho pokoje a seberte Bethany’s Room key. Po chvilce bouchání na dveře a dětského smíchu se otevřou dveře a jakási energie se vás bude snažit vtáhnout do chodby, takže buďte schovaní za postelí dokud to nepomine, pak vyjděte ven a dejte se doleva, projděte LOADINGem a za ním doleva do Bethany pokoje.

Seberte ze stolku deník, čímž otevřete místnůstku vedle dveří, dejte si kouzelné vidění abyste se vyhnuli příšeře a slezte dolů po žebříku. LOADING.

Dojděte k Aaronovu tělu, vraťte mu jeho čelist, čímž ho uděláte zranitelným, a zabte ho. Mějte neustále zapnutý štít, sekejte ho kosou, po chvilce mu upadne ruka, potom bude uprostřed místnosti a nepustí vás k sobě, takže do něj střílejte a až zasekne řetěz do zdi, tak k němu přijďte a usekněte mu tu jeho zrzavou makovici. Animace, LOADING.

Epizoda 5 – The Bethany quest
ETERNAL AUTUMN
Nalevo na vrchu vodopádu je Amplifier, ovšem jak se k němu dostat? Mě se tam skoro povedlo doletět, ale bohužel jenom skoro. Doplavat tam nejde, takže opravdu netuším. Jediná útěcha je, že už máte hlavní kouzla amplifikována a tenhle v podstatě nepotřebujete.

Ve vodě jsou dva léčivé kořeny a ve vázách další.

Vystoupejte kaňonem na prostranství, v jedné váze najdete Speargun, seberte ho a pokračujte dutým kmenem stromu (nebo co to je?) nahoru. V žádném případě neskákejte do vody! Leda byste chtěli spáchat harakiri.

Na dalším prostranství na vás naběhne domorodec, který není příliš odolný, ale docela nebezpečný. Doporučuji na něj kosu a jakmile se zneviditelní, tak se okamžitě otočte a uhněte do strany, protože bude za vámi.

Cesta dál je naprosto jednoduchá a je zhola zbytečné abych jí komentoval (jestli bude vůbec někdy někdo potřebovat tento návod... :-). Snad jen řeknu abyste si dávali pozor na opičáky... pardon, neandrtálce se Speargunem, protože mají celkem přesnou mušku. Naprosto doporučuji kombinaci Speargunu s kouzlem Lightning (viz. ZBRANĚ). Kytky koste nejlépe lebkovým kouzlem. Jo a až se dostanete (LOADING) z kaňonu na útes, tak neskákejte dolů :-).

Další LOADING je u vchodu do jeskyně, ovšem než tam vlezete,tak vyskočte nad onen vchod a vezměte Arcane Whorl.

Využijte překvapení a pořádně zmetka překvapte kosou. Cestou do další místnosti si dejte bacha, v průchodu na vás ze shora vyskočí opičák. Ve větší místnosti jděte doleva, dojděte až do haly s prohlubní uprostřed, na druhé straně zatlačte na oltář a zdrhněte ven, nebo se roztečete.

Jděte zpátky, v místnosti rovně, nahoru až k plameni, v němž levituje pták – to je poslední zbraň, Phoenix, kterou seberte pomocí letu a zdrhněte před útočícím ptákem do nově otevřených dveří. LOADING.

Na konci jeskyně bacha na hořící vázu – bouchá, takže jí neničte zblízka.

Nevíte co dál? Je to jednoduché, prostě skočte... a dole se zabrzděte létáním abyste se nerozplácli jako ptačí trus.

Následující část bude docela těžká, aspoň ze začátku, protože je plná šmejdů se Speargunem, kteří jsou značně trvanliví a blesky sem těžko pronikají, takže nejlepší bude kombinace lebky z dálky a dobíječka kosou. Je tu i pár ostřelovačů, které nejlépe sejmete, když přeletíte na jejich stranu a zabijete je zblízka.

Na konci skalního útesu je jeskyně a LOADING.

Přímo vzorové místo pro použití blesků, jen se divím, že to vydrží ten most. Zelektrizujte nepřátele nabíhající z druhé strany, ale dejte si bacha, protože jakmile vkročíte na most, tak na vás zezadu naběhne jeden opičák.

Na druhé straně mostu je jeskyně a LOADING.

Vyjděte po dvou schodištích a budete v zařízené části, kterou by mohli závidět i Flinstounovi :-)).

Napravo od schodiště je místnost, v ní váza a v té váze Arcane Whorl.

Nalevo od schodiště další schodiště a hlídková místnost, když vkročíte, tak se na vás vyřítí horda opic.

Schodiště na protější straně vede do LOADINGu.

Kupředu! LOADING.

Otočte mechanismem uprostřed místnosti, čímž otevřete dveře, a jděte kupředu. Postupujte podél vodopádu, jestli chcete, tak se stavte v jeskyni napravo, kde je nějaký ten health a náboje, ovšem buďte připraveni na masivní útok zezadu, což ostatně v této epizodě není nic neobvyklého. Na konci jeskyně je samozřejmě LOADING.

V této části je spousta skvělých pozic pro sniperování, jediná nevýhoda je v tom, že není koho sniperovat. Není zde ani nic důležitého, až na jednu věc: Mana Well. K tomu se dostanete tak, že se budete držet stále u pravé stěny, projdete věžičkou s mrtvolou držící louč, za ní vyletíte nahoru, otočíte se o 180°a vyletíte na věž vlevo, rozbijete vázy a přivlastníte si hledaný předmět.

Jděte do druhé věžové oblasti, prozkoumejte stavby a najdete celkem slušné množství healthu, pak vyleťte na nejvyšší cestu, dojděte na konec, k zavřeným dveřím, vleťte oknem do kulaté věže, pohněte mechanismem, čímž otevřete dveře a jděte do jeskyně. LOADING.

Projděte jeskyní, opatrně přeleťte řeku (sebemenší dotyk vody je smrtící), jděte dál, dejte si pozor na létající čarodějku (Shield to jistí) a vejděte do ohromných dveří. LOADING.

Otevřete dveře a než vejdete do místnosti, tak hoďte lebku do levého rohu na protější straně, čímž rozbijete naprasklou zeď a potom tam střelte ještě párkrát abyste zabili kytku.

To samé udělejte v rohu napravo od vás a jděte dál (v díře nalevo je health). Vypořádejte se s několika zmetky, vyjděte ven z budovy a projděte údolím, kde na vás čeká několik létajících čarodějek (lebky a pistole z dálky jsou nejvhodnější. Jejich blesky mají krátký dostřel).

Vyleťte na všechny věže, posbírejte health a nakonec si stoupněte na plac uprostřed údolí. LOADING.

A je tady Bethany.

Ze všeho nejdřív pozabíjejte létající čarodějky, které jí dodávají energii, potom si najděte nějaké vhodné místo co nejdál od ní a střílejte do ní pistolí a Speagrunem+blesky. Neplýtvejte Phoenixem, ten budete potřebovat později. Modré obludy které na vás bude posílat likvidujte lebkami. Lebky bohužel Bethany prolétají, ale pokud je blízko modré zrůdy, kterou rozhodně neprolétají, tak jí to nejspíš také zraní. Nahánějte se s ní a když to půjde, tak se k ní přibližte a nasekejte jí kosou.

Až chcípne, tak bude následovat samozřejmě LOADING a zajímavá animace.

Finální bitka,kterou si tvůrci mohli klidně odpustit, protože není příliš zábavná.

Buďte neustále v pohybu a moc se k monstru nepřibližujte. Nejdřív do něj naládujte všechen dynamit co máte, potom přejděte na Phoenix a Skull Storm a Držte ho pod palbou do hlavy a do krku, ovšem mějte neustále připravenou střelu pro chvíli, kdy se začne otevírat a okamžitě ho zase „zavřete“, jinak vás nasaje.

Po přibližně dvaceti ranách bude po něm a vy shlédnete poslední animaci, outro, v němž se částečně vysvětluje důvod celé vaší výpravy.

A to je vše přátelé, já se s vámi loučím a těším se zase někdy u nějaké skvělé pařby.

Paření Zdar!

Konec návodu.

Diskuze (5) Další článek: Dungeon Siege – nejnadějněji vypadají RPG tohoto roku

Témata článku: , , , , , ,