Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 1. díl

Soldier of Fortune - jedna z nejočekávanějších 3D akcí. Pro mnoho pařanů nejlepší akční hra, která vůbec kdy vyšla. Doupě vám dnes tipy, cheaty a první část průvodce k této super pařbě.
Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 1. díl
Jirka "Storm" Nehyba

Poznámka autora: Neznám jednodušší a přímočařejší hru než je Sof a myslím, že jen blbec by v ní mohl zakysnout (snad jsem nikoho neurazil :-), nicméně cítím jisté nutkání sepsat pro tuto pařbu návod jako pro každou jinou doomovku, kterou jsem s chutí dopařil.

Tipy
  • Když zmačknete CTRL a k tomu šipku doleva nebo doprava, tak se pan Rambo Mullins nakloní a vykoukne zpoza rohu aniž by si ho nepřátelé všimli.
  • Jestliže vám mrtvý nepřítel nechá zbraň kterou budete potřebovat a už jí nepoberete, tak vyhoďte jakoukoliv z těch co máte, seberte tu novou a hned je zase vyměňte. Pokud to neuděláte, tak inkriminovaná zbraň za chvíli zmizí, ale když jí seberete a zahodíte, tak zůstane.
Cheaty
Spusťte hru s parametrem "sof.exe +set console 1" a ve hře pak stiskněte ~ pro zadání cheatu
HERETIC nesmrtelnost
PHANTOM procházení zdí
NINJA nepřátelé vás ignorují
ELBOW prvních 5 zbraní
BIGELBOW zbytek zbraní
MATRIX # zrychlení hry (místo # napište 1-10)
GIMME # předmět (místo # napište název)
MAP #### výběr levelu (místo #### napište jméno mapy, viz. níže v návodu, např. Level 1 - Kos1)

WALK-THROUGH
MISSION: RESCUE AND PROTECT

New York, map TSR1

Na první křižovatce doleva a do místnosti, kde seberte nějaké zásoby a vyřiďte si to se šmejdy co vás přišli opruzovat. Pokud chcete vědět, jak vypadá "nazi-punk fuck off", tak z místnosti jděte rovně a až to půjde, tak doleva na dámský záchod. Jednou ze dvou zbývajících chodeb dojděte k prodejně lístků, kde čeká několik šmejdů co by vám radši dali nějaké olovo (a zadarmo :-). Vychutnávková taktika je rozstřelit sklo a hodit jim tam granát.

Jakmile bude čisto (jen trochu krve tu a tam), tak přes výčnělek u okna skočte do oné prodejny lístků, pohněte pákou vpravo a pokud byste snad měli málo healthu kvůli těm nezdvořákům, tak USEněte lékárničku před vámi. Potom vyjděte dveřmi jako každý slušný člověk a dejte se chodbou která se otevřela, jež vás dovede až na nástupiště.

Na kolejích sestřelte blbečka napravo, dejte se doleva a pokud vám jsou vaše střeva milá, tak za odbočkou vběhněte do prvního výklenku který potkáte. Po průjezdu metra dojděte na další zastávku, vyskočte na nástupiště a pokračujte dál.

Pozor! Toho pokérovaného chlápka nechte být, to není Sabre ale váš parťák Hawk (i když z dálky vypadá stejně), ať se vám nestane to co mě při prvním paření...

Po krátké animaci přeskočte zábradlí a hupsněte na vlak, který vás doveze k poslední přestřelce a ke konci kola.

MISSION: NUKE RETRIEVAL

Soroti, Uganda, map TRN1

Tato mise je skutečně přímočará. Vaším úkolem je dostat se na začátek vlaku a zneškodnit atomovku, takže vzhůru do toho.

Na vagónu s bednami je potřeba rozstřílet ty co vám brání v cestě. Ve voze s uhlím se můžete schovat a sejmout vrtulník, ale není to nutné.

Na posledním vagónu (nemyslím lokomotivu) otevřete dveře vlevo, uvnitř rozstřelte zámek a jděte směrem k bombě.

MISSION: "THE ARMOURY"

New York, map ARM1

Toto je základna organizace pro kterou pracujete, jež má výstižný název "The Shop". V průběhu hry se sem ještě několikrát vrátíte.

Dojděte k prodavači a pokecejte s ním (USE), potom ho následujte do místnosti kde čeká váš parťák Hawk, vyslechněte pokec a USEněte počítač.

Po odklepnutí vašeho jména se nalogujete do hlavního menu, kde klikněte na položku vpravo-dole a budete seznámeni s nastávající misí. Vyberte si zbraně a předměty (můžete jich zvolit omezený počet) a klikněte na "deploy".

MISSION: QUEEN BEE

Gracanica, Kosovo

Level 1, map KOS1

Jděte jedinou možnou cestou až k žebříku, vylezte nahoru a otočte kolem, skočte dolů a pokračujte dál. Pokud jste sledovali animaci, tak víte kudy tekla voda a tudíž i kudy máte jít. Zanedlouho vylezte po dalším žebříku, přejděte přes ochoz a skočte doleva dolů na cestu.

Ignorujte žebřík a jděte do chodby, kterou vlevo blokuje auto a vám nezbývá než proskočit dírou vpravo, prolézt kanálem a na druhé straně po žebříku vylézt do skladiště. Neschopný řidič to nezvládne, auto se vybourá, na vás vyběhne nějaký ten zmetek a život jde dál, takže vylezte po dlouhém žebříku, otočte kolem a vraťte se dolů, jděte uvolněnou cestou (doprava) a vylezte po žebříku, který jste předtím ignorovali.

Skočte na spadlou trubku, přelezte přes ní a jděte dál. Za zatáčkou v tunelu vřele doporučuji použít snajprovku a až z něj vylezete, tak bacha na dva Miloševičovi příznivce, kteří vás budou chtít vykuchat.

U ucházející páry střelte do roury, vlezte do ní a protáhněte se k další díře, kde skočte do tunelu před vámi, jděte dál, využijte okének k postřílení kosováků, na konci vylezte po žebříku a zneškodněte zbytek.

Level 2, map KOS2

Rozstřelte bednu a máte sluneční... pardon, tepelné brýle.

Vylezte po žebříku, vklouzněte do tunelu vlevo a na druhém konci se chvíli pozastavte, jelikož proběhne výbuch auta. Na prostranství bacha, vlevo je sniper. Projděte kostelem, cestou za ním i dalším prostranstvím (majzla na schované střelce - jeden je vepředu vpravo a druhý nad vámi když vylezete z průchodu).

Ve skladišti projděte dveřmi, zabte snipera vlevo a jděte tam kde stál, přeskočte na druhou římsu a za dveřmi dojděte k žebříku, vylezte nahoru a hurá k druhým doorům.

Až vyjdete ven, tak běžte doleva, schovejte se pod otevřená okna, zabte zmetky a jděte pomalu dál. Po chvíli vyjede tank a udělá díru do plotu, takže budete moct skočit na kus roury vyčnívající ze zdi a prolézt skrz ní.

O kus dál, tam kde vybouchne náklaďák, projděte dveřmi (bacha na snipera vpravo), skočte dolů a až vybouchne kus zdi, tak prolezte, za dveřmi napravo seberte nějaké dobrůtky a další dírou ve zdi vylezte na trámy, rozstřelte okénko, skočte ven a pozabíjejte zbytek šmejdů.

Level 3, map KOS3

Vylezte z kanálu, zmačkněte tlačítko a vlezte do díry na druhém konci prostranství, projděte dalším kanálem a až budete venku, tak jděte do skladiště nalevo od kabiny s hlídkou (bacha na páku, spouští alarm). Na druhém konci skladu se dejte doprava, projděte menšími dveřmi a za nimi si zapamatujte ty vpravo. Jděte však doleva, projděte prvními doory které potkáte a po shlédnutí animace v další místnosti zmačkněte tlačítko, načež se vraťte a projděte dveřmi které jste si měli zapamatovat, za nimiž hurá chodbou vlevo.

O kus dál v místnosti s přístroji USEněte čudlík a až se přesune bedna, tak rozstřelte mříž a prolezte dírou, vyskočte a jděte ke dveřím vlevo.

V další místnosti se dejte opět doleva a dojdete na prostranství. Vlezte do dveří vpravo, projděte chodbou, vylezte po schodech a dejte se po ochozu doleva. Za dveřmi vykoste pár šmejdů, shlédněte animaci a vraťte se pod širé nebe, jděte dveřmi před vámi a vejděte do baráčku uprostřed velké haly, kde už stačí jen vykosit zbývající zmetky.