Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 1. díl

Soldier of Fortune - jedna z nejočekávanějších 3D akcí. Pro mnoho pařanů nejlepší akční hra, která vůbec kdy vyšla. Doupě vám dnes tipy, cheaty a první část průvodce k této super pařbě.
Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 1. díl
Jirka "Storm" Nehyba

Poznámka autora: Neznám jednodušší a přímočařejší hru než je Sof a myslím, že jen blbec by v ní mohl zakysnout (snad jsem nikoho neurazil :-), nicméně cítím jisté nutkání sepsat pro tuto pařbu návod jako pro každou jinou doomovku, kterou jsem s chutí dopařil.

Tipy
  • Když zmačknete CTRL a k tomu šipku doleva nebo doprava, tak se pan Rambo Mullins nakloní a vykoukne zpoza rohu aniž by si ho nepřátelé všimli.
  • Jestliže vám mrtvý nepřítel nechá zbraň kterou budete potřebovat a už jí nepoberete, tak vyhoďte jakoukoliv z těch co máte, seberte tu novou a hned je zase vyměňte. Pokud to neuděláte, tak inkriminovaná zbraň za chvíli zmizí, ale když jí seberete a zahodíte, tak zůstane.
Cheaty
Spusťte hru s parametrem "sof.exe +set console 1" a ve hře pak stiskněte ~ pro zadání cheatu
HERETIC nesmrtelnost
PHANTOM procházení zdí
NINJA nepřátelé vás ignorují
ELBOW prvních 5 zbraní
BIGELBOW zbytek zbraní
MATRIX # zrychlení hry (místo # napište 1-10)
GIMME # předmět (místo # napište název)
MAP #### výběr levelu (místo #### napište jméno mapy, viz. níže v návodu, např. Level 1 - Kos1)

WALK-THROUGH
MISSION: RESCUE AND PROTECT

New York, map TSR1

Na první křižovatce doleva a do místnosti, kde seberte nějaké zásoby a vyřiďte si to se šmejdy co vás přišli opruzovat. Pokud chcete vědět, jak vypadá "nazi-punk fuck off", tak z místnosti jděte rovně a až to půjde, tak doleva na dámský záchod. Jednou ze dvou zbývajících chodeb dojděte k prodejně lístků, kde čeká několik šmejdů co by vám radši dali nějaké olovo (a zadarmo :-). Vychutnávková taktika je rozstřelit sklo a hodit jim tam granát.

Jakmile bude čisto (jen trochu krve tu a tam), tak přes výčnělek u okna skočte do oné prodejny lístků, pohněte pákou vpravo a pokud byste snad měli málo healthu kvůli těm nezdvořákům, tak USEněte lékárničku před vámi. Potom vyjděte dveřmi jako každý slušný člověk a dejte se chodbou která se otevřela, jež vás dovede až na nástupiště.

Na kolejích sestřelte blbečka napravo, dejte se doleva a pokud vám jsou vaše střeva milá, tak za odbočkou vběhněte do prvního výklenku který potkáte. Po průjezdu metra dojděte na další zastávku, vyskočte na nástupiště a pokračujte dál.

Pozor! Toho pokérovaného chlápka nechte být, to není Sabre ale váš parťák Hawk (i když z dálky vypadá stejně), ať se vám nestane to co mě při prvním paření...

Po krátké animaci přeskočte zábradlí a hupsněte na vlak, který vás doveze k poslední přestřelce a ke konci kola.

MISSION: NUKE RETRIEVAL

Soroti, Uganda, map TRN1

Tato mise je skutečně přímočará. Vaším úkolem je dostat se na začátek vlaku a zneškodnit atomovku, takže vzhůru do toho.

Na vagónu s bednami je potřeba rozstřílet ty co vám brání v cestě. Ve voze s uhlím se můžete schovat a sejmout vrtulník, ale není to nutné.

Na posledním vagónu (nemyslím lokomotivu) otevřete dveře vlevo, uvnitř rozstřelte zámek a jděte směrem k bombě.

MISSION: "THE ARMOURY"

New York, map ARM1

Toto je základna organizace pro kterou pracujete, jež má výstižný název "The Shop". V průběhu hry se sem ještě několikrát vrátíte.

Dojděte k prodavači a pokecejte s ním (USE), potom ho následujte do místnosti kde čeká váš parťák Hawk, vyslechněte pokec a USEněte počítač.

Po odklepnutí vašeho jména se nalogujete do hlavního menu, kde klikněte na položku vpravo-dole a budete seznámeni s nastávající misí. Vyberte si zbraně a předměty (můžete jich zvolit omezený počet) a klikněte na "deploy".

MISSION: QUEEN BEE

Gracanica, Kosovo

Level 1, map KOS1

Jděte jedinou možnou cestou až k žebříku, vylezte nahoru a otočte kolem, skočte dolů a pokračujte dál. Pokud jste sledovali animaci, tak víte kudy tekla voda a tudíž i kudy máte jít. Zanedlouho vylezte po dalším žebříku, přejděte přes ochoz a skočte doleva dolů na cestu.

Ignorujte žebřík a jděte do chodby, kterou vlevo blokuje auto a vám nezbývá než proskočit dírou vpravo, prolézt kanálem a na druhé straně po žebříku vylézt do skladiště. Neschopný řidič to nezvládne, auto se vybourá, na vás vyběhne nějaký ten zmetek a život jde dál, takže vylezte po dlouhém žebříku, otočte kolem a vraťte se dolů, jděte uvolněnou cestou (doprava) a vylezte po žebříku, který jste předtím ignorovali.

Skočte na spadlou trubku, přelezte přes ní a jděte dál. Za zatáčkou v tunelu vřele doporučuji použít snajprovku a až z něj vylezete, tak bacha na dva Miloševičovi příznivce, kteří vás budou chtít vykuchat.

U ucházející páry střelte do roury, vlezte do ní a protáhněte se k další díře, kde skočte do tunelu před vámi, jděte dál, využijte okének k postřílení kosováků, na konci vylezte po žebříku a zneškodněte zbytek.

Level 2, map KOS2

Rozstřelte bednu a máte sluneční... pardon, tepelné brýle.

Vylezte po žebříku, vklouzněte do tunelu vlevo a na druhém konci se chvíli pozastavte, jelikož proběhne výbuch auta. Na prostranství bacha, vlevo je sniper. Projděte kostelem, cestou za ním i dalším prostranstvím (majzla na schované střelce - jeden je vepředu vpravo a druhý nad vámi když vylezete z průchodu).

Ve skladišti projděte dveřmi, zabte snipera vlevo a jděte tam kde stál, přeskočte na druhou římsu a za dveřmi dojděte k žebříku, vylezte nahoru a hurá k druhým doorům.

Až vyjdete ven, tak běžte doleva, schovejte se pod otevřená okna, zabte zmetky a jděte pomalu dál. Po chvíli vyjede tank a udělá díru do plotu, takže budete moct skočit na kus roury vyčnívající ze zdi a prolézt skrz ní.

O kus dál, tam kde vybouchne náklaďák, projděte dveřmi (bacha na snipera vpravo), skočte dolů a až vybouchne kus zdi, tak prolezte, za dveřmi napravo seberte nějaké dobrůtky a další dírou ve zdi vylezte na trámy, rozstřelte okénko, skočte ven a pozabíjejte zbytek šmejdů.

Level 3, map KOS3

Vylezte z kanálu, zmačkněte tlačítko a vlezte do díry na druhém konci prostranství, projděte dalším kanálem a až budete venku, tak jděte do skladiště nalevo od kabiny s hlídkou (bacha na páku, spouští alarm). Na druhém konci skladu se dejte doprava, projděte menšími dveřmi a za nimi si zapamatujte ty vpravo. Jděte však doleva, projděte prvními doory které potkáte a po shlédnutí animace v další místnosti zmačkněte tlačítko, načež se vraťte a projděte dveřmi které jste si měli zapamatovat, za nimiž hurá chodbou vlevo.

O kus dál v místnosti s přístroji USEněte čudlík a až se přesune bedna, tak rozstřelte mříž a prolezte dírou, vyskočte a jděte ke dveřím vlevo.

V další místnosti se dejte opět doleva a dojdete na prostranství. Vlezte do dveří vpravo, projděte chodbou, vylezte po schodech a dejte se po ochozu doleva. Za dveřmi vykoste pár šmejdů, shlédněte animaci a vraťte se pod širé nebe, jděte dveřmi před vámi a vejděte do baráčku uprostřed velké haly, kde už stačí jen vykosit zbývající zmetky.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A