Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 2. díl

Druhá část průvodce k této vynikající 3D akci se skvělou atmosférou. Pokud jste během hraní tuto hru odložili kvůli nějakému záseku, tak ji zase rychle najděte – s naším návodem se dostanete až na samý konec.
Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 2. díl
Jirka "Storm" Nehyba

MISSION: NEST EGG
Uedineniya, Siberia

Level 1, map SIB1

První rada zní: bez snajprovky sem vůbec nelezte!

Postupujte pomalu a opatrně, rusky mluvící zmetky nejlépe dostanete ostřelovačkou. Až dojdete k druhému kulometnému hnízdu a uslyšíte zvuk motoru, tak buďte obzvlášť pozorní. Vykoukněte zpoza rohu, zaměřte kulomet na střeše tanku a zlikvidujte ho, načež pokračujte dál až k vratům na konci tunelu a za nimi se dejte dveřmi vlevo, vylezte o patro výš a za dveřmi zmačkněte tlačítko. Po shlédnutí animace máte 45 vteřin na to, abyste po žebříku vylezli až nahoru, čudlíkem otevřeli vrata, naběhli k poklopu vpravo a skočili do roury, kde je zapotřebí dojít na konec a rozstřelit prasklou stěnu.

Vyskočte ven a pokračujte až k propasti přes kterou vedou dvě trubky, z nichž jedna rozbitá. Víte co máte dělat.

Až otevřete dveře, tak si dejte bacha na ostřelovače vpravo a nad vámi, vlezte do roury za tankem a skočte dolů.

Level 2, map SIB2

Vylezte po žebříku nahoru, USEněte mříž a jste v základně.

Za jedinými dveřmi v této místnosti pokračujte jedinou možnou cestou až do místnosti s velkou plošinou na podlaze (ovládá se čudlíkem u monitoru), ale než se vydáte po schodech dolů, hoďte tam granát (automatický kulomet) a pokud nemáte, tak vám nezbývá než střelit do držáku žebříku nad schodištěm a prolézt větrací šachtou. V další místnosti rozstřelte mříž na podlaze ochozu, skočte do díry a pokračujte dál.

Až dorazíte do širší chodby, tak se dejte doleva (dveře vpravo vedou zpátky), na další křižovatce znova a o několik desítek mrtvých rusáků dál dorazíte k vratům, které nejdou otevřít. Skočte dolů z mostu, projděte dveřmi a opět jedinou možnou cestou pokračujte až do tmavé místnosti, kde pomocí dvou osvětlených tlačítek nahoďte generátor a jděte druhým východem dál.

Za dveřmi na čudlík se dejte doprava a již známou cestou k vratům, co předtím nešly otevřít.

Level 3, map SIB3

Otevřete dveře a rozpoutejte peklo na zemi. V místnosti za sklem zmačkněte tlačítko mezi monitory, projděte dveřmi co se otevřou a pak těmi nalevo do dekontaminační místnosti, kde chvíli počkejte a až se otevřou druhé dveře, tak pokračujte.

Po očistci jděte do menších dveří před vámi, u okna zmačkněte tlačítko, vraťte se na chodbu a jděte do proskleného tunelu, kde rozbijte okno, skočte dolů a odejděte dveřmi které jdou otevřít. Za dalšími doory doprava, otevřete výtahovou šachtu a skočte dolů.

Za velkou místností se skleněnými dveřmi jděte rovně, u trubek vlevo otočte kolem a běžte do chodby kterou jste před chvílí minuli, vyskákejte po bednách do větrací šachty a plazte se stále dál, dokud se nepropadnete.

Nyní by vás ti rusky mluvící šmejdi málem dostali, nebýt hodného vědce.

Až použijete otevřený výtah a dojdete do kulaté místnosti s raketou, tak budete mít minutu na to, abyste došli k výtahu naproti, o patro výš otevřeli hnědé dveře a použili páku pro zrušení sekvence. Jakmile to bude hotovo, tak použijte výtah na druhé straně ochozu, sjeďte dolů a zlikvidujte poslední blbečky.

MISSION: LIGHTFOOT
Baghdad Outskirts, IraqLevel 1, map IRQ1A

Dříve než se ukážete na veřejnosti, vykoukněte zpoza dveří doleva a zabte hajzla s raketometem (má very strong armor, ale magnumka ho bez problémů prostřelí).

Projděte budovou za cisternou, vyskočte z okna a dojděte na konec uličky, zahněte doleva (nebo doprava, podle toho které okno jste použili), vylezte po žebříku, po stříšce přejděte na druhou budovu, skočte z výstupku na římsu a oknem pronikněte dovnitř. Druhou úmyslně vytvořenou dírou ve zdi :) zase vylezte a skočte do kulaté díry, vyjděte ven a vlezte do domku před vámi, kde se setkáte s Hawkem.

Pokud po animaci nevytáhnete zbraň, tak si vás nikdo nebude všímat.

Vylezte z kumbálu, jděte doprava, za barákem použijte žebřík, ze střechy skočte na balkon vpravo a projděte jedinými dveřmi co jdou otevřít. Nepřeskakujte žádné zábradlí a jděte jedinou možnou cestou až k otravným vojákům co chtějí vidět vaše dokumenty. Ukažte jim je.

Rozstřílejte bedny nalevo, protáhněte se škvírou a jedinou možnou cestou dojděte k hromadě beden, vylezte okénkem ven a pokračujte po schodech a chodbou dál.

Tam kde spadne žebřík jděte doleva, uvnitř budovy najděte jiný, dostaňte se na ochoz a dojděte k vrátnici, kde stačí zmačknout tlačítko dole v místnosti a projít otevřenými vraty.

Level 2, map IRQ2A

Vkročte do budovy, na plošině zmačkněte tlačítko vlevo a už se vezete. Dole projděte chodbou a otočte dvěma koly po stranách trubky, dejte pozor na výbuch a skočte do díry pod rourou. Prolezte větračkou, na konci jděte po schodech naproti vám a ve skladišti se žlutou ještěrkou najdete dva žebříky. Vylezte po tom levém ven, u rozbourané zdi si dejte bacha, za ní je věžička kde číhá zmetek s raketometem a další se snajprovkou. Dojděte tam, otočte kolem a malým okénkem uvidíte jak se otevírají vrata. Až se otevřou úplně, tak proběhněte na druhou stranu a pokračujte vesele dál.

Na konci ulice vejděte do budovy, zmačkněte čudlík a vyjeďte nahoru, poblíž tahače slezte dolů a dojděte k díře, kde na vás vpravo-dole mluví Hawk. Zastřelte šmejda naproti, počkejte až vám váš kolega pošle nahoru most a přejděte přes něj. Pokračujte až k lékárničce na zdi, naproti které je tlačítko. USEněte ho, shlédněte animaci, skočte dolů a pokračujte dál.

Vlezte do větrací šachty, na křižovatce rovně (doprava = vrátit se zpátky) a až vylezete, tak nebuďte tak hloupí jako arab v animaci a jednoduše přeskočte na druhou stranu ochozu, načež vlezte do další větračky a pokračujte dokud nedojdete k Hawkovi.

Level 3, map IRQ3A

Vyjděte z budovy, u stojícího náklaďáku vejděte do skladu, projděte dveřmi nalevo a než vylezete z uličky, tak se zbavte snipera vlevo. Sejděte dolů do tunelu (bacha na kontejner za vámi) a za dveřmi na konci jděte doleva, skočte dolů, vylezte po žebříku nalevo, zmačkněte tlačítko a svezte se na plošině.

Až dojedete, tak skočte dolů, vylezte po žebříku, projděte dveřmi a v dalším skladu vlezte do kanceláře, odejděte druhými dveřmi a dostaňte se na ochoz, kde rozstřelte zámek u drátěných dveří, za nimi dvakrát pohněte pákou, čímž pomocí zavěšeného motoru rozrazíte vrata, kterými samozřejmě projděte, za nimi pak dveřmi vlevo a budete zase venku.

Zabte zmetka s raketometem, bude se vám velmi hodit na tank který sem co nevidět přijede. Schovejte se za bedny, zničte ho a odejděte uličkou v rohu, tam kde hoří oheň.

Na druhé straně vběhněte do letadla, kde už čeká Hawk a snaží se zneškodnit bombu. Bude potřebovat abyste ho kryli, takže na sebe upozorněte šmejdy venku, v letadle se schovejte za rohem a čekejte, oni si budou chodit pro smrt. Až jich zabijete požadované množství, tak letadlo odstartuje.

MISSION: „THE ARMOURY“
New York, map ARM2

Jste opět na vaší základně, kde musíte znovu oslovit Sama za pultem a jít za ním do tajné místnosti, nalogovat se, ozbrojit a jít do akce.

MISSION: SABRE
New York, New York

Level 1, map NYC1

Prolezte kontejnerem, vejděte do budovy a vyskočte na regál v pravém rohu (až nahoru), z něj pak na ten druhý, přes trámy se dostaňte za plot a vyjděte ven z baráku. Na druhém konci ulice odpalte červený sud, po výbuchu přelezte po spadlém trámu a postupujte až do místnosti kde se odehraje animace.

Pozor, jakmile skončí, tak po vás okamžitě půjdou, takže jim uštědřete pár granátů a seberte novou krásnou zbraň – těžký kulomet. S ním je život hnedka snazší :-).

Vylezte ven a dejte si pozor na spoustu zmetků číhajících v záludných koutech, projděte uličkou na druhém konci kol jeřábu, držte se stále vpravo a až zabijete zmetka co se usmaží o elektrický plot, tak se otočte, držte se opět po pravé straně a jděte k otevřeným vratům.

Level 2, map NYC2A

Jsme v kanále...

Vlezte do roury, na druhém konci jděte doleva, na křižovatce rovně, za rohem odpalte sud a pokračujte jednoduchou cestou až do funkční části metra, kde přeskočte na druhou stranu (hlavně nespadněte na koleje, nebo se rozeserete) a dojděte na konec kola, kde stačí postřílet větší množství zmetků a je vymalováno... krví...

Level 3, map NYC3

Zde není moc co vysvětlovat, prostě postupujte kupředu a snažte se nezabíjet rukojmí.

Až dojdete ke druhému schodišti, tak sejděte o patro níž, rozbijte okno, vylezte na balkón, vyjděte nahoru, vyskočte na zábradlí, stoupněte si přímo proti menší díře v protější zdi, malinko se rozeběhněte a skočte do ní. V díře se zastavte, popojděte malinko dopředu a přes výčnělek vlevo hupsněte na plošinu před vámi.

Za dveřmi se propadnete a nezbude vám nic jiného než jít jedinými dveřmi co jdou otevřít, na konci chodby si to zopakovat, v další části vylézt po žebříku v šachtě napravo a přelézt po prkně na druhou stranu.

Za dveřmi si dejte pozor na mříže vlevo - číhají tam zmetci -, dojděte do poslední místnosti a vylezte po trámu nahoru.