Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 2. díl

Druhá část průvodce k této vynikající 3D akci se skvělou atmosférou. Pokud jste během hraní tuto hru odložili kvůli nějakému záseku, tak ji zase rychle najděte – s naším návodem se dostanete až na samý konec.
Kompletní průvodce Soldier of Fortune - 2. díl
Jirka "Storm" Nehyba

MISSION: NEST EGG
Uedineniya, Siberia

Level 1, map SIB1

První rada zní: bez snajprovky sem vůbec nelezte!

Postupujte pomalu a opatrně, rusky mluvící zmetky nejlépe dostanete ostřelovačkou. Až dojdete k druhému kulometnému hnízdu a uslyšíte zvuk motoru, tak buďte obzvlášť pozorní. Vykoukněte zpoza rohu, zaměřte kulomet na střeše tanku a zlikvidujte ho, načež pokračujte dál až k vratům na konci tunelu a za nimi se dejte dveřmi vlevo, vylezte o patro výš a za dveřmi zmačkněte tlačítko. Po shlédnutí animace máte 45 vteřin na to, abyste po žebříku vylezli až nahoru, čudlíkem otevřeli vrata, naběhli k poklopu vpravo a skočili do roury, kde je zapotřebí dojít na konec a rozstřelit prasklou stěnu.

Vyskočte ven a pokračujte až k propasti přes kterou vedou dvě trubky, z nichž jedna rozbitá. Víte co máte dělat.

Až otevřete dveře, tak si dejte bacha na ostřelovače vpravo a nad vámi, vlezte do roury za tankem a skočte dolů.

Level 2, map SIB2

Vylezte po žebříku nahoru, USEněte mříž a jste v základně.

Za jedinými dveřmi v této místnosti pokračujte jedinou možnou cestou až do místnosti s velkou plošinou na podlaze (ovládá se čudlíkem u monitoru), ale než se vydáte po schodech dolů, hoďte tam granát (automatický kulomet) a pokud nemáte, tak vám nezbývá než střelit do držáku žebříku nad schodištěm a prolézt větrací šachtou. V další místnosti rozstřelte mříž na podlaze ochozu, skočte do díry a pokračujte dál.

Až dorazíte do širší chodby, tak se dejte doleva (dveře vpravo vedou zpátky), na další křižovatce znova a o několik desítek mrtvých rusáků dál dorazíte k vratům, které nejdou otevřít. Skočte dolů z mostu, projděte dveřmi a opět jedinou možnou cestou pokračujte až do tmavé místnosti, kde pomocí dvou osvětlených tlačítek nahoďte generátor a jděte druhým východem dál.

Za dveřmi na čudlík se dejte doprava a již známou cestou k vratům, co předtím nešly otevřít.

Level 3, map SIB3

Otevřete dveře a rozpoutejte peklo na zemi. V místnosti za sklem zmačkněte tlačítko mezi monitory, projděte dveřmi co se otevřou a pak těmi nalevo do dekontaminační místnosti, kde chvíli počkejte a až se otevřou druhé dveře, tak pokračujte.

Po očistci jděte do menších dveří před vámi, u okna zmačkněte tlačítko, vraťte se na chodbu a jděte do proskleného tunelu, kde rozbijte okno, skočte dolů a odejděte dveřmi které jdou otevřít. Za dalšími doory doprava, otevřete výtahovou šachtu a skočte dolů.

Za velkou místností se skleněnými dveřmi jděte rovně, u trubek vlevo otočte kolem a běžte do chodby kterou jste před chvílí minuli, vyskákejte po bednách do větrací šachty a plazte se stále dál, dokud se nepropadnete.

Nyní by vás ti rusky mluvící šmejdi málem dostali, nebýt hodného vědce.

Až použijete otevřený výtah a dojdete do kulaté místnosti s raketou, tak budete mít minutu na to, abyste došli k výtahu naproti, o patro výš otevřeli hnědé dveře a použili páku pro zrušení sekvence. Jakmile to bude hotovo, tak použijte výtah na druhé straně ochozu, sjeďte dolů a zlikvidujte poslední blbečky.

MISSION: LIGHTFOOT
Baghdad Outskirts, IraqLevel 1, map IRQ1A

Dříve než se ukážete na veřejnosti, vykoukněte zpoza dveří doleva a zabte hajzla s raketometem (má very strong armor, ale magnumka ho bez problémů prostřelí).

Projděte budovou za cisternou, vyskočte z okna a dojděte na konec uličky, zahněte doleva (nebo doprava, podle toho které okno jste použili), vylezte po žebříku, po stříšce přejděte na druhou budovu, skočte z výstupku na římsu a oknem pronikněte dovnitř. Druhou úmyslně vytvořenou dírou ve zdi :) zase vylezte a skočte do kulaté díry, vyjděte ven a vlezte do domku před vámi, kde se setkáte s Hawkem.

Pokud po animaci nevytáhnete zbraň, tak si vás nikdo nebude všímat.

Vylezte z kumbálu, jděte doprava, za barákem použijte žebřík, ze střechy skočte na balkon vpravo a projděte jedinými dveřmi co jdou otevřít. Nepřeskakujte žádné zábradlí a jděte jedinou možnou cestou až k otravným vojákům co chtějí vidět vaše dokumenty. Ukažte jim je.

Rozstřílejte bedny nalevo, protáhněte se škvírou a jedinou možnou cestou dojděte k hromadě beden, vylezte okénkem ven a pokračujte po schodech a chodbou dál.

Tam kde spadne žebřík jděte doleva, uvnitř budovy najděte jiný, dostaňte se na ochoz a dojděte k vrátnici, kde stačí zmačknout tlačítko dole v místnosti a projít otevřenými vraty.

Level 2, map IRQ2A

Vkročte do budovy, na plošině zmačkněte tlačítko vlevo a už se vezete. Dole projděte chodbou a otočte dvěma koly po stranách trubky, dejte pozor na výbuch a skočte do díry pod rourou. Prolezte větračkou, na konci jděte po schodech naproti vám a ve skladišti se žlutou ještěrkou najdete dva žebříky. Vylezte po tom levém ven, u rozbourané zdi si dejte bacha, za ní je věžička kde číhá zmetek s raketometem a další se snajprovkou. Dojděte tam, otočte kolem a malým okénkem uvidíte jak se otevírají vrata. Až se otevřou úplně, tak proběhněte na druhou stranu a pokračujte vesele dál.

Na konci ulice vejděte do budovy, zmačkněte čudlík a vyjeďte nahoru, poblíž tahače slezte dolů a dojděte k díře, kde na vás vpravo-dole mluví Hawk. Zastřelte šmejda naproti, počkejte až vám váš kolega pošle nahoru most a přejděte přes něj. Pokračujte až k lékárničce na zdi, naproti které je tlačítko. USEněte ho, shlédněte animaci, skočte dolů a pokračujte dál.

Vlezte do větrací šachty, na křižovatce rovně (doprava = vrátit se zpátky) a až vylezete, tak nebuďte tak hloupí jako arab v animaci a jednoduše přeskočte na druhou stranu ochozu, načež vlezte do další větračky a pokračujte dokud nedojdete k Hawkovi.

Level 3, map IRQ3A

Vyjděte z budovy, u stojícího náklaďáku vejděte do skladu, projděte dveřmi nalevo a než vylezete z uličky, tak se zbavte snipera vlevo. Sejděte dolů do tunelu (bacha na kontejner za vámi) a za dveřmi na konci jděte doleva, skočte dolů, vylezte po žebříku nalevo, zmačkněte tlačítko a svezte se na plošině.

Až dojedete, tak skočte dolů, vylezte po žebříku, projděte dveřmi a v dalším skladu vlezte do kanceláře, odejděte druhými dveřmi a dostaňte se na ochoz, kde rozstřelte zámek u drátěných dveří, za nimi dvakrát pohněte pákou, čímž pomocí zavěšeného motoru rozrazíte vrata, kterými samozřejmě projděte, za nimi pak dveřmi vlevo a budete zase venku.

Zabte zmetka s raketometem, bude se vám velmi hodit na tank který sem co nevidět přijede. Schovejte se za bedny, zničte ho a odejděte uličkou v rohu, tam kde hoří oheň.

Na druhé straně vběhněte do letadla, kde už čeká Hawk a snaží se zneškodnit bombu. Bude potřebovat abyste ho kryli, takže na sebe upozorněte šmejdy venku, v letadle se schovejte za rohem a čekejte, oni si budou chodit pro smrt. Až jich zabijete požadované množství, tak letadlo odstartuje.

MISSION: „THE ARMOURY“
New York, map ARM2

Jste opět na vaší základně, kde musíte znovu oslovit Sama za pultem a jít za ním do tajné místnosti, nalogovat se, ozbrojit a jít do akce.

MISSION: SABRE
New York, New York

Level 1, map NYC1

Prolezte kontejnerem, vejděte do budovy a vyskočte na regál v pravém rohu (až nahoru), z něj pak na ten druhý, přes trámy se dostaňte za plot a vyjděte ven z baráku. Na druhém konci ulice odpalte červený sud, po výbuchu přelezte po spadlém trámu a postupujte až do místnosti kde se odehraje animace.

Pozor, jakmile skončí, tak po vás okamžitě půjdou, takže jim uštědřete pár granátů a seberte novou krásnou zbraň – těžký kulomet. S ním je život hnedka snazší :-).

Vylezte ven a dejte si pozor na spoustu zmetků číhajících v záludných koutech, projděte uličkou na druhém konci kol jeřábu, držte se stále vpravo a až zabijete zmetka co se usmaží o elektrický plot, tak se otočte, držte se opět po pravé straně a jděte k otevřeným vratům.

Level 2, map NYC2A

Jsme v kanále...

Vlezte do roury, na druhém konci jděte doleva, na křižovatce rovně, za rohem odpalte sud a pokračujte jednoduchou cestou až do funkční části metra, kde přeskočte na druhou stranu (hlavně nespadněte na koleje, nebo se rozeserete) a dojděte na konec kola, kde stačí postřílet větší množství zmetků a je vymalováno... krví...

Level 3, map NYC3

Zde není moc co vysvětlovat, prostě postupujte kupředu a snažte se nezabíjet rukojmí.

Až dojdete ke druhému schodišti, tak sejděte o patro níž, rozbijte okno, vylezte na balkón, vyjděte nahoru, vyskočte na zábradlí, stoupněte si přímo proti menší díře v protější zdi, malinko se rozeběhněte a skočte do ní. V díře se zastavte, popojděte malinko dopředu a přes výčnělek vlevo hupsněte na plošinu před vámi.

Za dveřmi se propadnete a nezbude vám nic jiného než jít jedinými dveřmi co jdou otevřít, na konci chodby si to zopakovat, v další části vylézt po žebříku v šachtě napravo a přelézt po prkně na druhou stranu.

Za dveřmi si dejte pozor na mříže vlevo - číhají tam zmetci -, dojděte do poslední místnosti a vylezte po trámu nahoru.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A