Končí Valve s epizodickými hrami?

Tvůrce série Half-Life byl jedním z prvních výrobců, který prosazoval epizodické vydávání her prostřednictvím očekávané série expanzí Episode One až Three. Dnes se nad přístupem k vývoji těchto datadisků zamyslel sám ředitel Valve Gabe Newell, jenž pro internetový magazín CVG prozradil, že po vydání třetí epizody Half-Life 2 hodlá sumarizovat klady a zápory epizodní výroby a případně se jí nadobro vzdát.

  

Kouzlo epizodického vydávání je v rychlém přínosu nových příběhů hráčům a pružnější reakce na technologický vývoj – s každou epizodou se může hra posunout kupředu a přinést něco nového. To však v případě datadisků Half-Life 2 nefungovalo, první část byla ohlášena zhruba před dvěmi a půl lety, přičemž druhý díl Episode Two vyjde na PC teprve 10. října. Newell se chce posadit s hráči a prodebatovat jejich tužby. Chtějí spíše velké monolitické projekty, které budou ve vývoji několik let, nebo menší jednohubky ve stylu obrozeného Sama & Maxe z dílen Telltale Games? Gabeovi se rovněž líbí přístup společnosti Blizzard a jejího updatování světa World of Warcraft relativně pravidelnými patchi, jež vždy přinesou kopu nového obsahu (úkoly, dungeony apod.) zdarma a flexibilně. A co si přejeme my? Valve, kašli na epizody, dej nám Half-Life 3!

Zdroj: CVG


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A