Končí Valve s epizodickými hrami?

Tvůrce série Half-Life byl jedním z prvních výrobců, který prosazoval epizodické vydávání her prostřednictvím očekávané série expanzí Episode One až Three. Dnes se nad přístupem k vývoji těchto datadisků zamyslel sám ředitel Valve Gabe Newell, jenž pro internetový magazín CVG prozradil, že po vydání třetí epizody Half-Life 2 hodlá sumarizovat klady a zápory epizodní výroby a případně se jí nadobro vzdát.

  

Kouzlo epizodického vydávání je v rychlém přínosu nových příběhů hráčům a pružnější reakce na technologický vývoj – s každou epizodou se může hra posunout kupředu a přinést něco nového. To však v případě datadisků Half-Life 2 nefungovalo, první část byla ohlášena zhruba před dvěmi a půl lety, přičemž druhý díl Episode Two vyjde na PC teprve 10. října. Newell se chce posadit s hráči a prodebatovat jejich tužby. Chtějí spíše velké monolitické projekty, které budou ve vývoji několik let, nebo menší jednohubky ve stylu obrozeného Sama & Maxe z dílen Telltale Games? Gabeovi se rovněž líbí přístup společnosti Blizzard a jejího updatování světa World of Warcraft relativně pravidelnými patchi, jež vždy přinesou kopu nového obsahu (úkoly, dungeony apod.) zdarma a flexibilně. A co si přejeme my? Valve, kašli na epizody, dej nám Half-Life 3!

Zdroj: CVG


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 14 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
Víme, na co všechno se můžete těšit při otevření krabice s PS5

Víme, na co všechno se můžete těšit při otevření k…

Únik pojednává jak o základní, tak i digitální edici.

14.  9.  2020 | | 6 N/A