Konung: Legends of the North - první dojmy a screenshoty

Ruské RPG z prostředí nehostinné Skandinávie, které dosud čeká na svého vydavatele. Byla by škoda, kdyby se nedočkalo.

Ruský vývojářský tým 1C zveřejnil další obrázky ze svého chystaného projektu Konung: Legends of the North. Ještě než si o něm řekneme něco bližšího, ráda bych se omluvila za chybu v minulém článku, kde jsem tuto hru vytrvale nazývala Kanung (takhle se to zřejmě vyslovuje v ruštině :-). Chcete-li se však podívat na dalších pár screenshotů, jsou k dispozici právě u zmiňovaného článku.

Ačkoliv Konung na první pohled vypadá jako sourozenec Diabla, ve skutečnosti chce být méně akční a více strategický. Orientace na rychlé klikání myší se tedy tentokrát nekoná, zato si užijete pěkně propracovaného vývoje postavy. Každá postava má pět základních dovedností a sedm vlastností, které si postupně vylepšuje. Hráč může ovládat až devět postav najednou, přičemž může zadávat příkazy každé postavě zvlášť i celé skupině najednou.

     

Hlavní rysy příběhu jsem popisovala už minule a nic moc nového ohledně děje se od té doby neobjevilo. Ve Skandinávii v období 7. století pátráte po třech kusech dračího amuletu, a protože nejste sami, kdo se o ně zajímá, musíte sebou nejen hodit, ale bude potřeba si cestu ke každému kousku proklestit skrz zástupy nepřátel. Svět Konungu je mixem historicky známých faktů a tradičních severských bajek, přičemž těžko rozpoznáte, kde končí historie a začínají pohádky. Mezi nepřátelskými stvůrami budete moci zahlédnout jak severské troly, tak řecké kentaury nebo třeba některé slovanské bájné postavy.

     

A na závěr trocha čísel: ve hře je přes 200 různých postav, se kterými můžete mluvit (připraveno je zhruba 50.000 slov), 20 základních druhů příšer, více než 100 předmětů s možností vzájemné kombinace a okolo 60 nelineárních subquestů. Taky nechápete, proč se pro Konung ještě nenašel žádný vydavatel?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |