Konzole 3DS a Wii U se pomalu loučí. Nintendo jim omezí obchody, vše směřuje na Switch

Kapitoly handheldů i stolních konzolí se uzavírají, teď už tady bude jen hybridní Switch

Zdroj: Pxhere

Konzole 3DS a Wii U se pomalu loučí. Nintendo jim omezí obchody, vše směřuje na Switch | Zdroj: Pxhere

Budoucnost patří hybridní konzoli Switch a Nintendo to dává světu velmi zřetelně najevo. Jeho předchozí konzole 3DS a Wii U brzy přijdou o své online obchody jménem eShop, žádný hráč už z nich nebude moci stahovat hry, ani do zdejších účtů nahrávat žádné finance. Ukončovací proces začne v březnu a skončí o rok později.

Podle Nintenda je to přirozený vývoj, každý produkt jednou končí a konzole 3DS a Wii U už mají svou slávu za sebou. První jmenovanou přestala firma vyrábět v roce 2020, druhou už o tři roky dříve, přičemž ukončování podpory přidružených softwarových doplňků je dalším krokem, jak donutit lidi přejít na novější generace zařízení. 

Přitom obě konzole si ještě určitou fanouškovskou základnu drží, po oznámení společnosti se na Twitteru objevila řada stížností od nespokojených hráčů, kteří by hry i nadále rádi stahovali. Fyzické verze původních titulů jsou totiž stále hůře k dostání, po ukončení eshopu se navíc zvedne jejich cena. 

Nintendo původně odkazovalo zájemce, ať si zřídí předplatitelský účet v Nintendo Switch Online, které nazvalo „efektivním místem pro získání široké škály titulů“, toto doporučení ale nakonec smazalo, ostatně nedávalo smysl – majitelům 3DS i Wii U je takový účet v zásadě k ničemu. Některé klasické hry pro tyto platformy se tak skutečně stanou téměř nedostupnými. Celkem jich zde bylo 1799. 

Nejdříve bude 23. března letošního roku ukončena možnost přidávat finance na účty eShopů. Na konci srpna na tyto účty nebude možné přidávat prostředky ani tzv. Nintendo eShop kartou, což je v podstatě dárkový poukaz. Příští březen pak zcela skončí možnost nakupovat hry a uplatňovat kódy. Již zakoupené hry by však i nadále mělo být možné z obchodů stahovat.

Sony v minulosti řešilo podobný problém s konzolemi PS3 a Vita. Když byly jejich obchody ukončeny, strhla se tak velká kritika, že firma nakonec ustoupila a nechala je v provozu. 

Nintendo zatím nevypadá, že by chtělo couvnout, navíc jeho Switchi se daří. Loni se zařízení stalo nejprodávanější domácí konzolí v historii firmy s prodanými 103,54 miliony kusy a dnes je toto číslo ještě větší.

Váš názor Další článek: Recenze hry Jurassic World Evolution 2. Návrat do druhohor ponechal předchozí chyby

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět