Kóta 236 – ze života hmyzu

Život není peříčko. Zvláště jste-li mravenec, který je povolán do armády, aby se utkal v boji proti ohavným hmyzím vetřelcům, jako jsou například švábi, pijavice a jiná havěť. Vskutku zajímavý námět na počítačovou hru, to se jen tak v dnešní době nevidí. Máte-li tedy rádi hry vybočující z průměru, možná toto bude ta pravá hra pro vás.
Kóta 236 – ze života hmyzu
Život není peříčko. Zvláště jste-li mravenec, který je povolán do armády, aby se utkal v boji proti ohavným hmyzím vetřelcům, jako jsou například švábi, pijavice a jiná havěť. Vskutku zajímavý námět na počítačovou hru, to se jen tak v dnešní době nevidí. Máte-li tedy rádi hry vybočující z průměru, možná toto bude ta pravá hra pro vás.

Jste-li pravidelnými čtenáři této rubriky, jistě vám nebude jméno Ing. Miroslava Němečka neznámé. Od tohoto autora jsme tu na Doupěti měli několik povedených freewarových her, vzpomeňme například na logický vlak či závodní autodrom. Dnes máme tu čest vám představit jeho další hru, jež svou kvalitou uchvátila porotu posuzující hry v letošním ročníku Becherovka Game natolik, že se jí rozhodli udělit pěkné druhé místo.

Kóta 236Kóta 236

Jak jsem již nastínil výše, v této hře se vžijete do malého mravenčího pěšáka, který dostal krátký, ale výřečný povolávací rozkaz, na němž se praví, že byl povolán do armády Černých, aby splnil jeden závažný úkol – zbavil zemi cizáckých hmyzích vetřelců a získal zpět starodávný léčivý pramen se strategickým označením „kóta 236“. Celá hra se odehrává, jak je asi zřejmé, někde v přírodě, konkrétně v kopcovité krajině, v níž převažuje zelená barva. Samotná hra není rozdělena na jednotlivé levely, nýbrž na sekce, které jsou ve hře od sebe vždy odděleny bránou, u níž stojí informační tabule s nápisem, do jakého území právě vstupujete. Těchto území je tu několik a každé z nich je obýváno jinými zástupci živočišné říše - jednou to jsou červi, podruhé pijavice, potřetí pavouci a tak dále. Vy tedy musíte projít všemi územími a přitom ničit vše, co vám přijde do cesty. Zní to docela snadně, ale nepřátel jsou kvanta, hlavně v poslední části hry. Abyste se s nimi mohli lépe vypořádat, můžete v průběhu cesty nacházet různé zbraně a brnění. Zbraně nemůžete používat všechny najednou, nýbrž se vždy provede upgrade vašeho bojovníka, což poznáte například tím, že změní svou podobu, svůj šat.

Hra působí dojmem komplexnosti a skoro by se na první pohled mohlo zdát, že váš pohyb není omezen, nicméně do kopců, jimiž je prostředí ohraničeno, váš mraveneček nevyleze. Jedním z nejpodstatnějších negativ hry je dle mého názoru to, že celou hru je možno doslova přeběhnout za necelých 15 minut, bez toho, aniž byste jednou vystřelili – pokud budete dostatečně rychlí a budete před nepřáteli dobře manévrovat, vůbec nemusíte používat zbraní! To trochu degraduje onu akčnost ze hry. Další věcí, jež se mi nelíbila, bylo, že po dobu hry nemáte nikde zobrazen stav vašeho života a vy se jen můžete domnívat, jak jste v dané chvíli na tom. No a konečně poslední věcí je přílišná podobnost prostředí a jeho neměnnost během hry. To může mít za následek, že se u hry budete po chvíli nudit.

Kóta 236Kóta 236

Nicméně postavím-li vedle sebe klady a zápory, myslím, že Kóta 236 je z větší části hrou lepší a její pozitiva převýší negativa. Jedná se také o jednu z nejlepších českých freeware her ve 3D, co se týče zpracování a navíc si lze měnit pohled, jakým budete na hru nazírat – buď z vlastních očí či z pohledu třetí osoby. Jak jistě vidíte, možností je spousta a zábava, kterou vám hra poskytne, je dostatečná. Zkuste a určitě se u hry budete bavit tak jako já.

Download (1,2 MB) zde.

Homepage: www.gemtree.cz.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |