Koupě Harmonix je chytání padajícího nože

Studio Harmonix, které stojí za hrami jako Rock Band či Dance Central, je na prodej. Jeho majitel, Viacom, už dříve tento měsíc prohlásil, že se chce zbavit neziskového týmu. Teoreticky by po něm mohlo sáhnout EA, které v podobě EA Partners distribuuje Rock Band 3, nicméně to se podle EA CEO Johna Riccitiello nestane. I když by nákup měl „teoretický“ smysl, nezapadá do strategie, kterou hodlá druhý největší herní distributor razit. Riccitiello přirovnal koupi ke snaze chytit padající nůž: „Jsem si jistý, že nějaký chytrý investor firmu koupí s pocitem, že dokáže chytit padající nůž. Nicméně je více lidí, kteří se při chytání pořezali, než těch, co získali díky přesnému načasování.“

Riccitiello tak nedává moc naděje kdysi vysoce ziskovému trhu hudebních her. Jak ukazují poslední prodejní čísla, bublina totiž splaskla. Aktuálního dílu, Rock Band 3, se za první týden prodalo v UK pouze 7000 kusů a podobně špatně na tom byl i Guitar Hero 6 – za necelý týden se v US prodalo 86 000 kusů, přičemž u Guitar Hero 3 to bylo 1,5 milionů kusů a Guitar Hero: World Tour 500 000 kusů.

Zdroj: Bloomberg


 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A