Koupě Harmonix je chytání padajícího nože

Studio Harmonix, které stojí za hrami jako Rock Band či Dance Central, je na prodej. Jeho majitel, Viacom, už dříve tento měsíc prohlásil, že se chce zbavit neziskového týmu. Teoreticky by po něm mohlo sáhnout EA, které v podobě EA Partners distribuuje Rock Band 3, nicméně to se podle EA CEO Johna Riccitiello nestane. I když by nákup měl „teoretický“ smysl, nezapadá do strategie, kterou hodlá druhý největší herní distributor razit. Riccitiello přirovnal koupi ke snaze chytit padající nůž: „Jsem si jistý, že nějaký chytrý investor firmu koupí s pocitem, že dokáže chytit padající nůž. Nicméně je více lidí, kteří se při chytání pořezali, než těch, co získali díky přesnému načasování.“

Riccitiello tak nedává moc naděje kdysi vysoce ziskovému trhu hudebních her. Jak ukazují poslední prodejní čísla, bublina totiž splaskla. Aktuálního dílu, Rock Band 3, se za první týden prodalo v UK pouze 7000 kusů a podobně špatně na tom byl i Guitar Hero 6 – za necelý týden se v US prodalo 86 000 kusů, přičemž u Guitar Hero 3 to bylo 1,5 milionů kusů a Guitar Hero: World Tour 500 000 kusů.

Zdroj: Bloomberg


 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |