Koupel ve studené krvi - In Cold Blood

Revolution se naposled na PSX objevil s hrou Broken Sword. Hra byla poměrně úspěšná a dočkala se i pokračování BSII. Potom se, ale dlouho nic nedělo. Až teď vyšla dlouho očekávaná adventura In Cold Blood. Hra se odehrává v nedaleké budoucnosti (ale například budovy vypadají jako z období studené války, ale zařízené hitech elektronikou.
Koupel ve studené krvi - In Cold Blood
Žánr: Adventure
Memory Card: 1 blok
Dual Shock: Ano
Multiplayer: Ne
Výrobce: Revolution Software
Distributor: Midway

Revolution se naposled na PSX objevil s hrou Broken Sword. Hra byla poměrně úspěšná a dočkala se i pokračování BSII. Potom se, ale dlouho nic nedělo. Až teď vyšla dlouho očekávaná adventura In Cold Blood. Hra se odehrává v nedaleké budoucnosti (ale například budovy vypadají jako z období studené války, ale zařízené hitech elektronikou. Zajímavý styl, ale perfektně ladí), kdy na sever od Kazachstánu vznikne po krvavém převratu malý stát Volgia. Vládne jí samozvaný diktátor Dimitrij Nagarov. Vy se ocitnete v roli agenta Jejího Veličenstva, Johna Corda a máte za úkol najít zmizelého agenta Spojených států Kiefera. A tak jste vyslán na první misi. Vše vypadá primitivně ale jak už to u lepších her bývá, není. Všechno se zvrtne, v příběh dojde k několika zvratům, atd. Ale víc už prozrazovat nebudu.

In Cold BloodIn Cold Blood

Hru sledujete z pohledu kamer rozmístěných v renderovaném prostředí. V podstatě stejný systém jako u Resident Evila, ale mnohem, mnohem lepší. Prostředí není statické, takže vidíte, jak se otáčí větráky, otevírají dveře, světlo výstražné sirény přebíhá přes auto atd. A to vše je v poměrně vysokém rozlišení, 16 milionech barev a plynulé. Horší je to s postavami. Ty jsou relativně detailní, ale jejich animace se příliš nepovedla. Cizí charaktery ještě jdou, ale bohužel vaše postava se při běhu občas i cuká. Ze začátku jsem měl také problémy s ovládáním, občas jsem narážel do zdí a ztratil orientaci v přestřelce, ale na to si po chvíli zvyknete. Zvuky v pozadí sedí. V dole se ozývá kutaní, v horách fičení větru, v transportu hukot strojů, v kanále kapání vody. In Cold Blood je dobře nadabovaná, ale pánové z Revolution asi zapomněli, že v Evropě žijí i jiné národy než Angličané, a proto mi trochu chyběli titulky. Co hráči, kteří zas tak dobře anglicky nerozumí. Pro ty by se stala hra nehratelnou, protože by nerozuměli co se po něm chce. To nejlepší jsem si ovšem nechal nakonec. Hratelnost. Ta totiž dělá z In Cold Blood to čím je i přes některé nedostatky v grafice postav a chybějících titulků.

In Cold BloodIn Cold Blood

In Cold Blood je trochu akčně laděná adventura. A v tom byl pro několik časopisů a některé internetové stránky problém. Všichni zřejmě doufali, že bude stačit se hrou prostřílet. Ale opak je pravdou. Jste sice vyzbrojeni 9mm ráží, ale vaší hlavní zbraní je váš mozek. Stráže se většinou vyplatí obejít, přelstít nebo potichoučku zneškodnit, než začít střílet a přilákat ochranku z dalších místností. Hra je rozdělena do zhruba deseti úrovní a každá je úroveň je poměrně odlišná. V jedné například máte za úkol vyhodit do vzduchu generátor, ve druhé někoho najít, v další něco prozkoumat a podat o tom zprávu, v jiné ukrást informace nebo nahrát do počítače virus. Zajímavě je vymyšlena interakce s ostatními postavami. Například, když vám hned na začátku odmítne dělník vydat lano, stačí jen namířit pistoli na jeho hlavu ,trošku “naléhat“ a najednou si dotyčný vzpomene, že vlastně žádné povolení potřeba není.

In Cold BloodIn Cold Blood

Cord má taky po ruce velmi užitečné zařízení. Malý, do hodinek zamontovaný, počítač Remora. V něm máte uložené informace, pomocí něj se můžete napojit na většinu počítačů a páchat pirátskou činnost. Například v misi, kdy se náš agent dostane do obrovského (opravdu obrovského) transportu přes Sibiř. Na střeše jednoho s vozů je dělo, které vám braní přejít na jiný. Slezete dolů a v terminále zbraní zadáte příkaz jinému dělu, aby efektně zrušilo to druhé. I způsob odstraňování stráží je někdy vtipně vyřešen. Například v zasněžené základně. Vylezete na střechu domu, pohrajete si s anténou a voják sledující dole tajně fotbal se dost naštve a vyleze na střechu. Zbytek vyřešíte přepadením ze zálohy nebo dobře mířenou střelou. Atmosféra v In Cold Blood je díky honičkám s vojáky větší než, u čistokrevné adventury. Navíc mezi jednotlivými akcemi vás provedou FMV na vysoké úrovni s filmovou hudbou a příběhem, který vás požene dál.

Grafika: 7/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 9/10
Hratelnost: 8/10
In Cold Blood je dobrá hra. Jen od ní nesmíte čekat střílečku.
Celkové hodnocení: 9/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 210 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A