Koupel ve studené krvi - In Cold Blood

Revolution se naposled na PSX objevil s hrou Broken Sword. Hra byla poměrně úspěšná a dočkala se i pokračování BSII. Potom se, ale dlouho nic nedělo. Až teď vyšla dlouho očekávaná adventura In Cold Blood. Hra se odehrává v nedaleké budoucnosti (ale například budovy vypadají jako z období studené války, ale zařízené hitech elektronikou.
Koupel ve studené krvi - In Cold Blood
Žánr: Adventure
Memory Card: 1 blok
Dual Shock: Ano
Multiplayer: Ne
Výrobce: Revolution Software
Distributor: Midway

Revolution se naposled na PSX objevil s hrou Broken Sword. Hra byla poměrně úspěšná a dočkala se i pokračování BSII. Potom se, ale dlouho nic nedělo. Až teď vyšla dlouho očekávaná adventura In Cold Blood. Hra se odehrává v nedaleké budoucnosti (ale například budovy vypadají jako z období studené války, ale zařízené hitech elektronikou. Zajímavý styl, ale perfektně ladí), kdy na sever od Kazachstánu vznikne po krvavém převratu malý stát Volgia. Vládne jí samozvaný diktátor Dimitrij Nagarov. Vy se ocitnete v roli agenta Jejího Veličenstva, Johna Corda a máte za úkol najít zmizelého agenta Spojených států Kiefera. A tak jste vyslán na první misi. Vše vypadá primitivně ale jak už to u lepších her bývá, není. Všechno se zvrtne, v příběh dojde k několika zvratům, atd. Ale víc už prozrazovat nebudu.

In Cold BloodIn Cold Blood

Hru sledujete z pohledu kamer rozmístěných v renderovaném prostředí. V podstatě stejný systém jako u Resident Evila, ale mnohem, mnohem lepší. Prostředí není statické, takže vidíte, jak se otáčí větráky, otevírají dveře, světlo výstražné sirény přebíhá přes auto atd. A to vše je v poměrně vysokém rozlišení, 16 milionech barev a plynulé. Horší je to s postavami. Ty jsou relativně detailní, ale jejich animace se příliš nepovedla. Cizí charaktery ještě jdou, ale bohužel vaše postava se při běhu občas i cuká. Ze začátku jsem měl také problémy s ovládáním, občas jsem narážel do zdí a ztratil orientaci v přestřelce, ale na to si po chvíli zvyknete. Zvuky v pozadí sedí. V dole se ozývá kutaní, v horách fičení větru, v transportu hukot strojů, v kanále kapání vody. In Cold Blood je dobře nadabovaná, ale pánové z Revolution asi zapomněli, že v Evropě žijí i jiné národy než Angličané, a proto mi trochu chyběli titulky. Co hráči, kteří zas tak dobře anglicky nerozumí. Pro ty by se stala hra nehratelnou, protože by nerozuměli co se po něm chce. To nejlepší jsem si ovšem nechal nakonec. Hratelnost. Ta totiž dělá z In Cold Blood to čím je i přes některé nedostatky v grafice postav a chybějících titulků.

In Cold BloodIn Cold Blood

In Cold Blood je trochu akčně laděná adventura. A v tom byl pro několik časopisů a některé internetové stránky problém. Všichni zřejmě doufali, že bude stačit se hrou prostřílet. Ale opak je pravdou. Jste sice vyzbrojeni 9mm ráží, ale vaší hlavní zbraní je váš mozek. Stráže se většinou vyplatí obejít, přelstít nebo potichoučku zneškodnit, než začít střílet a přilákat ochranku z dalších místností. Hra je rozdělena do zhruba deseti úrovní a každá je úroveň je poměrně odlišná. V jedné například máte za úkol vyhodit do vzduchu generátor, ve druhé někoho najít, v další něco prozkoumat a podat o tom zprávu, v jiné ukrást informace nebo nahrát do počítače virus. Zajímavě je vymyšlena interakce s ostatními postavami. Například, když vám hned na začátku odmítne dělník vydat lano, stačí jen namířit pistoli na jeho hlavu ,trošku “naléhat“ a najednou si dotyčný vzpomene, že vlastně žádné povolení potřeba není.

In Cold BloodIn Cold Blood

Cord má taky po ruce velmi užitečné zařízení. Malý, do hodinek zamontovaný, počítač Remora. V něm máte uložené informace, pomocí něj se můžete napojit na většinu počítačů a páchat pirátskou činnost. Například v misi, kdy se náš agent dostane do obrovského (opravdu obrovského) transportu přes Sibiř. Na střeše jednoho s vozů je dělo, které vám braní přejít na jiný. Slezete dolů a v terminále zbraní zadáte příkaz jinému dělu, aby efektně zrušilo to druhé. I způsob odstraňování stráží je někdy vtipně vyřešen. Například v zasněžené základně. Vylezete na střechu domu, pohrajete si s anténou a voják sledující dole tajně fotbal se dost naštve a vyleze na střechu. Zbytek vyřešíte přepadením ze zálohy nebo dobře mířenou střelou. Atmosféra v In Cold Blood je díky honičkám s vojáky větší než, u čistokrevné adventury. Navíc mezi jednotlivými akcemi vás provedou FMV na vysoké úrovni s filmovou hudbou a příběhem, který vás požene dál.

Grafika: 7/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 9/10
Hratelnost: 8/10
In Cold Blood je dobrá hra. Jen od ní nesmíte čekat střílečku.
Celkové hodnocení: 9/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A