Koupí Eidos Francouzi?

Proslýchá se, že francouzská společnost Havas má zálusk na Eidos, velmi úspěšného producenta počítačových her.

Proslýchá se, že francouzská společnost Havas má zálusk na Eidos, velmi úspěšného producenta počítačových her.

Podle tajných zdrojů časopisu Adrenaline Vault by francouzská firma Havas, která se proslavila svou překvapivou akvizicí Sierry v roce 1998, mohla za svůj další nákupní cíl pojmout Eidos, největšího evropského herního distributora. Akcie Eidosu již tři měsíce nepřetržitě stoupají a jejich cena se momentálně pohybuje kolem 62 dolarů za kus.

Pokud mají tyto pověsti reálný základ, je možné, že investoři skupují akci, aby byli na palubě, až k předpokládané akvizici dojde. Nicméně možné je i to, že se ze strany Havasu jedná o pokus o “nepřátelské převzetí” kontroly– pak by za růstem ceny akcií mohl stát samotný Eidos, který se snaží vyhnat ceny akcií do nepřijatelné výše a brání se tak pro něj nežádoucí transakci. Žádná z firem se však dosud k této záležitosti nijak nevyjádřila.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole