Kouzelnické Hogwarts Legacy boří rekordy na Steamu a Twitchi. A to oficiálně vychází až dnes

Pokud jste si připlatili za Deluxe edici, můžete nové RPG ze světa Harryho Pottera hrát už od středy. Běžný hráč svoji kopii dostane ale až dnes. I přes to už nyní vypadá Hogwarts Legacy jako obrovský úspěch. Daří se mu na Steamu a oblíbili si ho i diváci na Twitchi, čemuž určitě pomohl fakt, že za sledování streamů mohou dostat pár kosmetických doplňků do hry. 

Novinka od Avalanche si zapsala jeden z největších launchů pro singleplayerové hry na Steamu. Momentálně je na druhém místě za Cyberpunkem 2077 s 489 139 aktivními hráči v jednu chvíli. Na první místo ztrácí ještě více než polovinu. 

Úspěch sklízí i streamy na Twitch.tv. Tam Hogwarts Legacy v jednu chvíli sledovalo 1 253 916 uživatelů podle statistik na Twitch Trackeru. Momentálně je stále nejsledovanější kategorií. Přeskočila i Just Chatting, které většinou najdete právě na prvním místě. 

To všechno i přes veškerou kontroverzi, která se rozběhla kvůli názorům autorky J. K. Rowlingové. Výzvy k bojkotu hry očividně nezabírají, ale už se objevily případy, kdy se komunita brojící proti Hogwarts Legacy sama stala šikanátorem. Vypadá to ale, že na české scéně tento problém zatím žádný ze streamerů nemusel v takovém měřítku řešit.

Zdroj: Videogameschronicle.com

Diskuze (11) Další článek: Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je první hra, kterou Nintendo zdraží. Nebude to tak u každé novinky, tvrdí vydavatel

Témata článku: , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
17:07 | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru