Krev, sliz a tma – Aliens vs Predator podruhé!

Scanner chladně zaznamenává tmou přibližující se stvoření. Tep srdce se zrychluje, vlhká zem pokrytá slizem a krví spolubojovníků podkluzuje pod nohama. Zbývá posledních pár sekund do střetu. Dobít zásobník, olíznout nervózně suché rty, upřít oči na monitor a čekat. Vetřelci už jsou za rohem, zatímco zezadu se k vám přibližuje predátor…
Krev, sliz a tma – Aliens vs Predator podruhé!
Když v roce 1999 vyšla po napjatých očekáváních střílečka Aliens versus Predator, okamžitě se zařadila mezi to nejlepší na poli akčního žánru a dodnes zůstává v některých svých prvcích nepřekonaným vzorem. Skvělá hudba, mrazivé napětí, šokující okamžiky, vymakaný multiplayer a možnost hrát za tři různé rasy, které spolu měří síly v nerovném boji – to všechno na trhu úspěšně bodovalo a bude s největší pravděpodobností bodovat znovu. Fox Interactive a Monolith Production se totiž rozhodli učinit přítrž všem dohadům a spekulacím, které už nějaký ten pátek mezi novináři kolovaly, a na tiskové konferenci v americkém Seattlu oficiálně oznámili, že usilovně pracují na pokračování.

Alien vs. Predator SequelAlien vs. Predator Sequel

Zatím se toho samozřejmě moc neví, ale něco málo tvůrci přece jen upřesnili. Pokračování AVP bude např. používat osvědčeného LithTech 2 enginu v jeho nejnovější verzi. Mělo by mít výrazný příběh, jenž bude vycházet z první hry. Zúročit by se tu měly také zkušenosti vývojářů z Monolith Productions, kteří, jak se zdá, navázali s Foxy intenzivní spolupráci – AVP II bude po Sanity a No One Lives Forever už jejich třetím společným počinem.

Alien vs. Predator SequelAlien vs. Predator Sequel

„Neříkáme tomu Aliens versus Predator II,“ dodali Foxové prostřednictvím své tiskové mluvčí Angely Edwards Emeryové. „Hra bude mít s největší pravděpodobností podtitul, prozatím jí ale říkáme Aliens versus Predator, The Sequel.“ Důvod, proč není pokračování oficiálně označováno jako druhý díl je jednoduchý. První AVP mají na svědomí Rebellion Software, zatímco teď dostali vetřelce, predátora a mariňáky na hraní chlapci z Monolithu a při výrobě se budou na přání Foxů ubírat trochu jinou cestou. Samozřejmě, že ona vydařená klaustrofobická atmosféra tu bude pořád, ale obecně by mělo temných a nepřehledných míst ubýt. Větší prostranství, fungující osvětlení, více detailů – to vše budou charakteristické znaky nové hry.

Alien vs. Predator SequelAlien vs. Predator Sequel

Dá se to ale říci i jinak. U Foxů prostě vyměkli. Chtějí udělat špičkovou hru a chtějí, aby oslovila širší publikum. Proto vyhladí všechny příliš ostré hrany, uberou plyn a budou čekat, co to udělá v kombinaci s promyšlenějším příběhem a dokonalou grafikou - jejich velkou zbraní. K ní upínají mnohé ze svých nadějí, na ní bude mnohé záviset. „Chceme porazit všechno, co tu až dosud na poli grafiky bylo.“ „Je to pro LithTech technologii rozhodující krok.“ „Bude to úplně nová hra, půjdeme dál v propracování charakterů, v příběhu i ve vybavení.“

První krok byl učiněn. Teď nás čeká zhruba 12 měsíců, během nichž bude informací o AVP sequelu neustále přibývat. Objeví se první screenshoty, pak se možná dočkáme i ohlášení vydání hry pro některou z nové generace konzolí (že by X-box?) a nakonec na nás někdy začátkem příštího léta vybafne divoké demo ohlašující, že prázdniny 2001 strávíme ve společnosti slintajících vetřelců a predátora rozšiřujícího svou sbírku trofejí. Už aby to byl!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A