Krev, sliz a tma – Aliens vs Predator podruhé!

Scanner chladně zaznamenává tmou přibližující se stvoření. Tep srdce se zrychluje, vlhká zem pokrytá slizem a krví spolubojovníků podkluzuje pod nohama. Zbývá posledních pár sekund do střetu. Dobít zásobník, olíznout nervózně suché rty, upřít oči na monitor a čekat. Vetřelci už jsou za rohem, zatímco zezadu se k vám přibližuje predátor…
Krev, sliz a tma – Aliens vs Predator podruhé!
Když v roce 1999 vyšla po napjatých očekáváních střílečka Aliens versus Predator, okamžitě se zařadila mezi to nejlepší na poli akčního žánru a dodnes zůstává v některých svých prvcích nepřekonaným vzorem. Skvělá hudba, mrazivé napětí, šokující okamžiky, vymakaný multiplayer a možnost hrát za tři různé rasy, které spolu měří síly v nerovném boji – to všechno na trhu úspěšně bodovalo a bude s největší pravděpodobností bodovat znovu. Fox Interactive a Monolith Production se totiž rozhodli učinit přítrž všem dohadům a spekulacím, které už nějaký ten pátek mezi novináři kolovaly, a na tiskové konferenci v americkém Seattlu oficiálně oznámili, že usilovně pracují na pokračování.

Alien vs. Predator SequelAlien vs. Predator Sequel

Zatím se toho samozřejmě moc neví, ale něco málo tvůrci přece jen upřesnili. Pokračování AVP bude např. používat osvědčeného LithTech 2 enginu v jeho nejnovější verzi. Mělo by mít výrazný příběh, jenž bude vycházet z první hry. Zúročit by se tu měly také zkušenosti vývojářů z Monolith Productions, kteří, jak se zdá, navázali s Foxy intenzivní spolupráci – AVP II bude po Sanity a No One Lives Forever už jejich třetím společným počinem.

Alien vs. Predator SequelAlien vs. Predator Sequel

„Neříkáme tomu Aliens versus Predator II,“ dodali Foxové prostřednictvím své tiskové mluvčí Angely Edwards Emeryové. „Hra bude mít s největší pravděpodobností podtitul, prozatím jí ale říkáme Aliens versus Predator, The Sequel.“ Důvod, proč není pokračování oficiálně označováno jako druhý díl je jednoduchý. První AVP mají na svědomí Rebellion Software, zatímco teď dostali vetřelce, predátora a mariňáky na hraní chlapci z Monolithu a při výrobě se budou na přání Foxů ubírat trochu jinou cestou. Samozřejmě, že ona vydařená klaustrofobická atmosféra tu bude pořád, ale obecně by mělo temných a nepřehledných míst ubýt. Větší prostranství, fungující osvětlení, více detailů – to vše budou charakteristické znaky nové hry.

Alien vs. Predator SequelAlien vs. Predator Sequel

Dá se to ale říci i jinak. U Foxů prostě vyměkli. Chtějí udělat špičkovou hru a chtějí, aby oslovila širší publikum. Proto vyhladí všechny příliš ostré hrany, uberou plyn a budou čekat, co to udělá v kombinaci s promyšlenějším příběhem a dokonalou grafikou - jejich velkou zbraní. K ní upínají mnohé ze svých nadějí, na ní bude mnohé záviset. „Chceme porazit všechno, co tu až dosud na poli grafiky bylo.“ „Je to pro LithTech technologii rozhodující krok.“ „Bude to úplně nová hra, půjdeme dál v propracování charakterů, v příběhu i ve vybavení.“

První krok byl učiněn. Teď nás čeká zhruba 12 měsíců, během nichž bude informací o AVP sequelu neustále přibývat. Objeví se první screenshoty, pak se možná dočkáme i ohlášení vydání hry pro některou z nové generace konzolí (že by X-box?) a nakonec na nás někdy začátkem příštího léta vybafne divoké demo ohlašující, že prázdniny 2001 strávíme ve společnosti slintajících vetřelců a predátora rozšiřujícího svou sbírku trofejí. Už aby to byl!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A