Kterou hru nadělit pod stromeček? – průvodce ideální koupí

Počítačová hra jako dárek se stává klasikou, ovšem je obtížné vybrat kousek, který se obdarovanému skutečně zalíbí, stráví u něj hodiny radosti a nádavkem při rozbalování nadšením poskočí do výše vánoční hvězdy na nazdobeném stromku. Co se letos urodilo a jaké dřívější tituly lze koupit za výhodnou cenu, se dozvíte z našeho článku.
Kapitoly článku

Doupě speciál - 270 nejlepších her zdarma k 50 stranám čtení

Doupě není pouze internetový portál, který čtenářům každý den přináší novinky ze světa her. Tento rok jsme pro vás připravili tištěný výběr těch nejlepších freeware her i s popisem a přibaleným DVD se všemi zmiňovanými hrami, který ještě nyní seženete v hypermarketech a na novinových stáncích za cenu 99 Kč / 149 Sk. Zvlášť Vánoce jsou ideálním časem pro prozkoumání stovek hodin zábavy, které zprostředkují tituly, jež sice jsou amatérské rozpočtem, ale nápadem mnohdy překonají své komerční sourozence. Více o speciálu se dozvíte zde.

 undefined

Žhavé letošní trháky – ať vám nechytne stromeček

Objednejte si na shop.doupe.cz
Bioshock 
 • PC: 899 Kč
 • Xbox 360: 1799 Kč
 • Bioshock

  Žánr: Akční RPG
  Platforma: PC, Xbox 360
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, paměť 1 GB RAM, 128 MB grafická karta GeForce 6600 nebo Radeon X1300 a lepší, 8 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Představovat nejočekávanější hru roku, která naplnila naděje hráčů takřka ve všech bodech, by bylo nošením kontaminované vody do oceánu. Duchovní nástupce sci-fi legendy System Shock uzavírá hráče pod jeho hladin a díky mohutné atmosféře představuje vynikající divadelní představení o jedné utopické společnosti, která zkolabovala v pekelný chaos. Brilantní výprava, překonávání protivníků mnoha způsoby a nádherné interiéry podvodního města Rapture, to vše činí z titulu žhavý tip na vánoční dárek. Tím spíše, když v současnosti zlevnila sběratelská edice s masivní figurkou Big Daddyho uvnitř.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Call of Duty 4: Modern Warfare
  PC: 1 299,- Kč
  PC (sběratel. edice): 1 599,- Kč
  PS3: 1 699,- Kč
  NDS: 1 250,- Kč

  Call of Duty 4: Modern Warfare

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, PS3, Xbox 360, NDS
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, 512 MB RAM (Windows XP) nebo 768 MB RAM (Vista), GeForce 6600 nebo Radeon 9800Pro a vyšší, 8 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Hráč nemusí být válečným fanatikem, aby si užil intenzivní akci ve zbrusu novém dílu populární série. Ten se snažil od svých předchůdců odlišit a představuje tak moderní bojiště i s aktuální válečnou technikou. Kampaň pro jednoho zabere asi šest hodin čistého času a tvoří jakýsi protiklad k volnomyšlenkářské Crysis – je lineární, neumožňuje hráči uhnout z cesty, nicméně právě díky tomu se jí daří neuvěřitelně věrně zachytit bojovou atmosféru. Pamatujte, že minimálně polovinu hry tvoří multiplayer s rozsáhlým vývojem postavy, takže pokud nejste síťový typ, koupi si rozmyslete.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Crysis
  PC: 1 250,- Kč
  PC (sběratel. edice): 1 499,- Kč

  Crysis

  Žánr: Akce
  Platforma: PC
  Minimální konfigurace: Procesor 2,8 GHz (Windows XP) nebo 3,2 GHz (Vista), 1 GB RAM (XP) nebo 1,5 GB RAM (Vista), 256 MB grafická karta, 12 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Dostane hráč pod stromeček nadupaný počítač? Pak není lepší volby, jak vyzkoušet jeho schopnosti, než nainstalování graficky nejlepší akce současnosti. Crysis však není pouze technologickým benchmarkem, nýbrž i napínavým thrillerem, jenž hráče vrhá na pískoviště mnoha voleb. Bude se plížit tiše džunglí a pomalu odstřelovat uměle inteligentní vojáky a mimozemšťany? Nebo popadne kulomet, nasedne do některého z mnoha vozidel a vezme si vzor z Johna Ramba. Jen je třeba zvážit, zda má potenciální obdarovaný rád otevřené akce – Crysis není Doom, ve kterém se postupuje lineárním koridorem zběsile kupředu a žádá si trochu trpělivosti.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Gears of War
      PC: 899,- Kč

  Gears of War

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6600 nebo Radeon X700 a vyšší, 12 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Celý rok mohli majitelé PC závidět hráčům na Xbox 360 strhující sci-fi válečné dobrodružství o partě vojáků, kteří bojují proti pohromě biotechnologických monster Locust. Až nyní přichází takřka dokonalá konverze se všemi původními prvky – netradiční akcí založenou na schovávání se za překážkami, vylepšenou grafiku v režii enginu Unreal 3 nebo kooperativním i standardním multiplayerem. Ponořte se do války, která se skvěle hraje, dobře vypadá a akčně založený hráč se u ní ani chvíli nenudí. PC verze navíc obsazuje i jednu zbrusu novou úroveň završenou soubojem s obrovským bossem.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Guitar Hero 3: Legends of Rock
      PC: 2 599,- Kč
      PS3: 2 199,- Kč
      PS2: 1 899,- Kč
      Wii: 2 299,- Kč

  Guitar Hero 3: Legends of Rock

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360, PS3, Wii, PS2
  Minimální konfigurace: Procesor 2,8 GHz, paměť 1 GB RAM, 128MB grafická karta GeForce 7600 nebo Radeon X800, 5,1 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Krabice s hrou je klasika. Chcete něco netradičního? Jak by se vám pod vánočním stromkem líbila hra s kytarou? Konzolová legenda simulátoru kytaristy přichází ve své třetí verzi a konečně s sebou přináší i PC verzi. Nemusíte umět hrát na reálný nástroj, ovšem pokud se ve vás skrývá duch hudebníka nebo chcete jen pobavit celou rodinu, počítačové drnkání a vymačkávání melodií nejslavnějších rockových písniček, které hrají na pozadí, má velkou šanci zaujmout a jen tak nepustit.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Unreal Tournament 3
  PC (CZ): 899,- Kč
  PC (EN): 1 099,- Kč
  PS3: 1 599,- Kč
  Xbox 360: 1 699,- Kč

  Unreal Tournament 3

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, PS3, Xbox 360
  Minimální konfigurace: Procesor 2,0 GHz, 512 MB RAM, GeForce 6200 nebo Radeon 9600 a vyšší, 8 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Chce-li se hráč o Vánocích zabavit s přáteli a místo do vánočního kapra vystřílet pár raket do svých virtuálních kamarádů, hlásí se o slovo pokračování multiplayerové legendy. Třetí díl je stejně jako jeho předchůdci akcí od kosti – žádné velké plánování před kláním, jen instantní střelba, přibývání fragů a čirý adrenalin. To vše v moderním balení enginu Unreal 3, který se přizpůsobí vašemu hardwaru. V krabici hráči naleznou také barevný artbook.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Half-Life 2: The Orange Box
  PC: 1 250,- Kč
  X360: 1 699,- Kč
  PS3: 1 699,- Kč

  The Orange Box, Half-Life 2

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360, PS3
  Minimální konfigurace: Procesor 1,7 GHz, 512 MB RAM, 64 MB grafická karta, 4 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze - Episode Two, Portal, Team Fortress 2, Half-Life 2

  „Pět za cenu jedné,“ zní slogan oranžové krabice zahrnující hry Half-Life: 2, expanzi Episode One, Episode 2, logickou hříčku Portal a rozdováděnou multiplayerovou akci Team Fortress 2. The Orange Box vítězí nejen v kategorii výhodné koupě s nejlepším poměrem ceny a času stráveného u hry, ale rovněž kvalitou. Původní Half-Life 2 dokáže svou atmosférou strhnout jak občasné hráče, tak skalní příznivce žánru, zatímco doplňkový Portal spojí relaxaci s nápaditým procvičením mozku při překonávání originálních nástrah, které pro hráče připravili tvůrci. Navíc pokud máte hluboko do kapsy, stále se zde nabízí výhodná nabídka samostatné akce Half-Life 2, která by měla patřit mezi povinné vzdělání každého hráče.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Tomb Raider Anniversary
      PC: 899,- Kč
      PS2: 1 199,- Kč
      Xbox 360: 1 199,- Kč

  Tomb Raider Anniversary (sběratelská edice)

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360, PS2, PSP
  Minimální konfigurace: Procesor 1,4 GHz, 256 MB RAM, 64MB grafická karta, 4 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Vánoce a konec roku jsou časem bilancování, se kterým se dostaví i trocha nostalgie. O tu se letos pokusil i remake prvního dílu řady o odvážné archeoložce, Tomb Raider: Anniversary. Nejde o tupou kopii v nové grafice, výroční díl přestavěl většinu lokací a přidal do nich nové hádanky, ovšem použil takřka všechny výrazné momenty z původní hry – souboj s tyranosaurem, návštěvu Egypta a dokonce i Atlantidy nebo sexy oblečení Lary Croft. Momentálně zlevněná sběratelská edice obsahuje navíc dokument o celé sáze Tomb Raider, soundtrack a kolekci artworků. Výborná alternativa k Princi z Persie, jehož nový díl na rozdíl od minulých roků letos nevyšel.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Zaklínač
      PC: 899,- Kč

  Zaklínač

  Žánr: Akce
  Platforma: PC
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, 1 GB RAM, 128MB graf. karta s podporou shader modelu 2.0, 8,5 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Milovníci starých, propracovaných RPG dlouho čekali na dílo, které jeho autoři tvořili s láskou a věnovali se každému jeho detailu. Zaklínač si bere základní prvky ze světa populárních povídek Andrzeje Sapkowského pojednávajících o drsném zabíječi magických bestií Geraltovi, a na jejich základě buduje temný svět plný vlastních pravidel a uvěřitelného fantasy života. Díky českému namluvení, intuitivnosti a obrovské herní době představuje Zaklínač vhodný dárek pro široké spektrum konzumentů. O kvalitách svědčí také to, že si hra na Doupěti zasloužila založení vlastní sekce – nahlédněte do našeho zaklínačského blogu (http://blog.doupe.cz/).

    

  Témata článku: , , , , , , , , , , ,