Kterou hru nadělit pod stromeček? – průvodce ideální koupí

Počítačová hra jako dárek se stává klasikou, ovšem je obtížné vybrat kousek, který se obdarovanému skutečně zalíbí, stráví u něj hodiny radosti a nádavkem při rozbalování nadšením poskočí do výše vánoční hvězdy na nazdobeném stromku. Co se letos urodilo a jaké dřívější tituly lze koupit za výhodnou cenu, se dozvíte z našeho článku.
Kterou hru nadělit pod stromeček? – průvodce ideální koupí
Seznam kapitol
 1. Úvod
 2. Výhodné koupě, online hry

Doupě speciál - 270 nejlepších her zdarma k 50 stranám čtení

Doupě není pouze internetový portál, který čtenářům každý den přináší novinky ze světa her. Tento rok jsme pro vás připravili tištěný výběr těch nejlepších freeware her i s popisem a přibaleným DVD se všemi zmiňovanými hrami, který ještě nyní seženete v hypermarketech a na novinových stáncích za cenu 99 Kč / 149 Sk. Zvlášť Vánoce jsou ideálním časem pro prozkoumání stovek hodin zábavy, které zprostředkují tituly, jež sice jsou amatérské rozpočtem, ale nápadem mnohdy překonají své komerční sourozence. Více o speciálu se dozvíte zde.

 undefined

Žhavé letošní trháky – ať vám nechytne stromeček

Objednejte si na shop.doupe.cz
Bioshock 
 • PC: 899 Kč
 • Xbox 360: 1799 Kč
 • Bioshock

  Žánr: Akční RPG
  Platforma: PC, Xbox 360
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, paměť 1 GB RAM, 128 MB grafická karta GeForce 6600 nebo Radeon X1300 a lepší, 8 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Představovat nejočekávanější hru roku, která naplnila naděje hráčů takřka ve všech bodech, by bylo nošením kontaminované vody do oceánu. Duchovní nástupce sci-fi legendy System Shock uzavírá hráče pod jeho hladin a díky mohutné atmosféře představuje vynikající divadelní představení o jedné utopické společnosti, která zkolabovala v pekelný chaos. Brilantní výprava, překonávání protivníků mnoha způsoby a nádherné interiéry podvodního města Rapture, to vše činí z titulu žhavý tip na vánoční dárek. Tím spíše, když v současnosti zlevnila sběratelská edice s masivní figurkou Big Daddyho uvnitř.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Call of Duty 4: Modern Warfare
  PC: 1 299,- Kč
  PC (sběratel. edice): 1 599,- Kč
  PS3: 1 699,- Kč
  NDS: 1 250,- Kč

  Call of Duty 4: Modern Warfare

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, PS3, Xbox 360, NDS
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, 512 MB RAM (Windows XP) nebo 768 MB RAM (Vista), GeForce 6600 nebo Radeon 9800Pro a vyšší, 8 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Hráč nemusí být válečným fanatikem, aby si užil intenzivní akci ve zbrusu novém dílu populární série. Ten se snažil od svých předchůdců odlišit a představuje tak moderní bojiště i s aktuální válečnou technikou. Kampaň pro jednoho zabere asi šest hodin čistého času a tvoří jakýsi protiklad k volnomyšlenkářské Crysis – je lineární, neumožňuje hráči uhnout z cesty, nicméně právě díky tomu se jí daří neuvěřitelně věrně zachytit bojovou atmosféru. Pamatujte, že minimálně polovinu hry tvoří multiplayer s rozsáhlým vývojem postavy, takže pokud nejste síťový typ, koupi si rozmyslete.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Crysis
  PC: 1 250,- Kč
  PC (sběratel. edice): 1 499,- Kč

  Crysis

  Žánr: Akce
  Platforma: PC
  Minimální konfigurace: Procesor 2,8 GHz (Windows XP) nebo 3,2 GHz (Vista), 1 GB RAM (XP) nebo 1,5 GB RAM (Vista), 256 MB grafická karta, 12 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Dostane hráč pod stromeček nadupaný počítač? Pak není lepší volby, jak vyzkoušet jeho schopnosti, než nainstalování graficky nejlepší akce současnosti. Crysis však není pouze technologickým benchmarkem, nýbrž i napínavým thrillerem, jenž hráče vrhá na pískoviště mnoha voleb. Bude se plížit tiše džunglí a pomalu odstřelovat uměle inteligentní vojáky a mimozemšťany? Nebo popadne kulomet, nasedne do některého z mnoha vozidel a vezme si vzor z Johna Ramba. Jen je třeba zvážit, zda má potenciální obdarovaný rád otevřené akce – Crysis není Doom, ve kterém se postupuje lineárním koridorem zběsile kupředu a žádá si trochu trpělivosti.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Gears of War
      PC: 899,- Kč

  Gears of War

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6600 nebo Radeon X700 a vyšší, 12 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Celý rok mohli majitelé PC závidět hráčům na Xbox 360 strhující sci-fi válečné dobrodružství o partě vojáků, kteří bojují proti pohromě biotechnologických monster Locust. Až nyní přichází takřka dokonalá konverze se všemi původními prvky – netradiční akcí založenou na schovávání se za překážkami, vylepšenou grafiku v režii enginu Unreal 3 nebo kooperativním i standardním multiplayerem. Ponořte se do války, která se skvěle hraje, dobře vypadá a akčně založený hráč se u ní ani chvíli nenudí. PC verze navíc obsazuje i jednu zbrusu novou úroveň završenou soubojem s obrovským bossem.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Guitar Hero 3: Legends of Rock
      PC: 2 599,- Kč
      PS3: 2 199,- Kč
      PS2: 1 899,- Kč
      Wii: 2 299,- Kč

  Guitar Hero 3: Legends of Rock

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360, PS3, Wii, PS2
  Minimální konfigurace: Procesor 2,8 GHz, paměť 1 GB RAM, 128MB grafická karta GeForce 7600 nebo Radeon X800, 5,1 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Krabice s hrou je klasika. Chcete něco netradičního? Jak by se vám pod vánočním stromkem líbila hra s kytarou? Konzolová legenda simulátoru kytaristy přichází ve své třetí verzi a konečně s sebou přináší i PC verzi. Nemusíte umět hrát na reálný nástroj, ovšem pokud se ve vás skrývá duch hudebníka nebo chcete jen pobavit celou rodinu, počítačové drnkání a vymačkávání melodií nejslavnějších rockových písniček, které hrají na pozadí, má velkou šanci zaujmout a jen tak nepustit.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Unreal Tournament 3
  PC (CZ): 899,- Kč
  PC (EN): 1 099,- Kč
  PS3: 1 599,- Kč
  Xbox 360: 1 699,- Kč

  Unreal Tournament 3

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, PS3, Xbox 360
  Minimální konfigurace: Procesor 2,0 GHz, 512 MB RAM, GeForce 6200 nebo Radeon 9600 a vyšší, 8 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Chce-li se hráč o Vánocích zabavit s přáteli a místo do vánočního kapra vystřílet pár raket do svých virtuálních kamarádů, hlásí se o slovo pokračování multiplayerové legendy. Třetí díl je stejně jako jeho předchůdci akcí od kosti – žádné velké plánování před kláním, jen instantní střelba, přibývání fragů a čirý adrenalin. To vše v moderním balení enginu Unreal 3, který se přizpůsobí vašemu hardwaru. V krabici hráči naleznou také barevný artbook.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Half-Life 2: The Orange Box
  PC: 1 250,- Kč
  X360: 1 699,- Kč
  PS3: 1 699,- Kč

  The Orange Box, Half-Life 2

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360, PS3
  Minimální konfigurace: Procesor 1,7 GHz, 512 MB RAM, 64 MB grafická karta, 4 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze - Episode Two, Portal, Team Fortress 2, Half-Life 2

  „Pět za cenu jedné,“ zní slogan oranžové krabice zahrnující hry Half-Life: 2, expanzi Episode One, Episode 2, logickou hříčku Portal a rozdováděnou multiplayerovou akci Team Fortress 2. The Orange Box vítězí nejen v kategorii výhodné koupě s nejlepším poměrem ceny a času stráveného u hry, ale rovněž kvalitou. Původní Half-Life 2 dokáže svou atmosférou strhnout jak občasné hráče, tak skalní příznivce žánru, zatímco doplňkový Portal spojí relaxaci s nápaditým procvičením mozku při překonávání originálních nástrah, které pro hráče připravili tvůrci. Navíc pokud máte hluboko do kapsy, stále se zde nabízí výhodná nabídka samostatné akce Half-Life 2, která by měla patřit mezi povinné vzdělání každého hráče.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Tomb Raider Anniversary
      PC: 899,- Kč
      PS2: 1 199,- Kč
      Xbox 360: 1 199,- Kč

  Tomb Raider Anniversary (sběratelská edice)

  Žánr: Akce
  Platforma: PC, Xbox 360, PS2, PSP
  Minimální konfigurace: Procesor 1,4 GHz, 256 MB RAM, 64MB grafická karta, 4 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Vánoce a konec roku jsou časem bilancování, se kterým se dostaví i trocha nostalgie. O tu se letos pokusil i remake prvního dílu řady o odvážné archeoložce, Tomb Raider: Anniversary. Nejde o tupou kopii v nové grafice, výroční díl přestavěl většinu lokací a přidal do nich nové hádanky, ovšem použil takřka všechny výrazné momenty z původní hry – souboj s tyranosaurem, návštěvu Egypta a dokonce i Atlantidy nebo sexy oblečení Lary Croft. Momentálně zlevněná sběratelská edice obsahuje navíc dokument o celé sáze Tomb Raider, soundtrack a kolekci artworků. Výborná alternativa k Princi z Persie, jehož nový díl na rozdíl od minulých roků letos nevyšel.

    

  Objednejte si na shop.doupe.cz

  Zaklínač
      PC: 899,- Kč

  Zaklínač

  Žánr: Akce
  Platforma: PC
  Minimální konfigurace: Procesor 2,4 GHz, 1 GB RAM, 128MB graf. karta s podporou shader modelu 2.0, 8,5 GB na HDD
  Napsali jsme: Recenze

  Milovníci starých, propracovaných RPG dlouho čekali na dílo, které jeho autoři tvořili s láskou a věnovali se každému jeho detailu. Zaklínač si bere základní prvky ze světa populárních povídek Andrzeje Sapkowského pojednávajících o drsném zabíječi magických bestií Geraltovi, a na jejich základě buduje temný svět plný vlastních pravidel a uvěřitelného fantasy života. Díky českému namluvení, intuitivnosti a obrovské herní době představuje Zaklínač vhodný dárek pro široké spektrum konzumentů. O kvalitách svědčí také to, že si hra na Doupěti zasloužila založení vlastní sekce – nahlédněte do našeho zaklínačského blogu (http://blog.doupe.cz/).

    


  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

  Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

  Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

  25.  11.  2020 | |19 N/A
  Ladislav Novák
  Nejlepší hryTémaMobily
  Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

  Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

  12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

  19.  11.  2020 | |6 N/A
  Martin Nahodil
  Konzole
  Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

  Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  27.  11.  2020 | |1 N/A
  Martin Nahodil
  Hry zdarmaSlevové akce