Kuhtrix – pozor, kráva na skateboardu

Ne, nemusíte se obávat, tato kráva není šílená. Jen je svým určitým způsobem zvláštní. Jakým? Snadná odpověď – bez svého skateboardu totiž nedá ani ránu. A vy ji musíte pomoci se dostat skrze ohrady do stodoly. Zní to úchylně? Možná proto, že přesně takový Kuhtrix je. Tak neotálejte a vydejte se na dlouhou cestu.
Kuhtrix – pozor, kráva na skateboardu
Ne, nemusíte se obávat, tato kráva není šílená. Jen je svým určitým způsobem zvláštní. Jakým? Snadná odpověď – bez svého skateboardu totiž nedá ani ránu. A vy ji musíte pomoci se dostat skrze ohrady do stodoly. Zní to úchylně? Možná proto, že přesně takový Kuhtrix je. Tak neotálejte a vydejte se na dlouhou cestu.

Poprvé když jsem nainstaloval a spustil tuto hru, nevěděl jsem, co si o ní myslet. Už jen samotný fakt, že jako hlavní postava zde vystupuje kráva na prkně je pěkně bizarní. Ale jak jsem po chvíli hraní zjistil, je to docela zajímavá a dobře zpracovaná hra, jež by neměla uniknout ničí pozornosti.

KuhtrixKuhtrix

Představte si malou farmičku s několika kusy skotu někde hluboko v poušti, na sluncem vyprahlém místě, kde se sice nachází pár louží vody, ale i přesto je to suchá a nehostinná země. A najednou tu jste vy coby kráva, jejímž úkolem je za co nejkratší dobu se dostat ke své stodole. Prosté, říkáte si, ale pozor, po cestě narazíte na spoustu překážek, jež vám dokáží pěkně znepříjemnit život. Prvním typem jsou všudypřítomné ohrady, s nimiž když se srazíte, musíte hrá pěkně od začátku, resp. od checkpointu. Další, o něco lépe překonatelnou věcí, jsou zmiňované vodní louže. Jsou-li malé, dokážete je přeskočit. Hlavně sledujte elegantní otáčení kamery při skoku, kdy vás zachytí ze všech stran, opravdu působivé.

KuhtrixKuhtrix

Avšak máte zde ještě i jakýsi sekundární úkol, tedy nejenom dojet co nejrychleji, ale i posbírat po cestě co největší počet nádob s mlékem, za které dostáváte body. Vítězí samozřejmě ten, kdo bude mít největší počet bodů a projede trať za co nejmenší časový úsek.

Grafika je velmi pěkná a je 3D. Svou kravku vidíte z pohledu třetí osoby. Celkově vzato, jsou tu věci, které by se daly vytknout – například, že nádoby s mlékem jsou pouze 2D textury a díváte-li se na ně z jakékoli strany, vždy vypadají stejně (něco podobného bylo u také hry Doom). Názor každého z vás na hudbu bude asi jiný – někomu se bude líbit, jinému ne. Jedná se o jakousi rychlou taneční skladbu, která mě osobně moc nenadchnula.

KuhtrixKuhtrix

Shrneme-li si to, Kuhtrix je nevšední hrou pro všední dny. U jejího námětu se pobavíte, zpracování by nemělo nikomu vadit, jedná se o lehký nadprůměr. Velikost také není nikterak závratná, takže si ji mohou vyzkoušet úplně všichni.

Homepage: http://eyepulse.de.vu.

Download (2,9 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A