Kuhtrix – pozor, kráva na skateboardu

Ne, nemusíte se obávat, tato kráva není šílená. Jen je svým určitým způsobem zvláštní. Jakým? Snadná odpověď – bez svého skateboardu totiž nedá ani ránu. A vy ji musíte pomoci se dostat skrze ohrady do stodoly. Zní to úchylně? Možná proto, že přesně takový Kuhtrix je. Tak neotálejte a vydejte se na dlouhou cestu.
Kuhtrix – pozor, kráva na skateboardu
Ne, nemusíte se obávat, tato kráva není šílená. Jen je svým určitým způsobem zvláštní. Jakým? Snadná odpověď – bez svého skateboardu totiž nedá ani ránu. A vy ji musíte pomoci se dostat skrze ohrady do stodoly. Zní to úchylně? Možná proto, že přesně takový Kuhtrix je. Tak neotálejte a vydejte se na dlouhou cestu.

Poprvé když jsem nainstaloval a spustil tuto hru, nevěděl jsem, co si o ní myslet. Už jen samotný fakt, že jako hlavní postava zde vystupuje kráva na prkně je pěkně bizarní. Ale jak jsem po chvíli hraní zjistil, je to docela zajímavá a dobře zpracovaná hra, jež by neměla uniknout ničí pozornosti.

KuhtrixKuhtrix

Představte si malou farmičku s několika kusy skotu někde hluboko v poušti, na sluncem vyprahlém místě, kde se sice nachází pár louží vody, ale i přesto je to suchá a nehostinná země. A najednou tu jste vy coby kráva, jejímž úkolem je za co nejkratší dobu se dostat ke své stodole. Prosté, říkáte si, ale pozor, po cestě narazíte na spoustu překážek, jež vám dokáží pěkně znepříjemnit život. Prvním typem jsou všudypřítomné ohrady, s nimiž když se srazíte, musíte hrá pěkně od začátku, resp. od checkpointu. Další, o něco lépe překonatelnou věcí, jsou zmiňované vodní louže. Jsou-li malé, dokážete je přeskočit. Hlavně sledujte elegantní otáčení kamery při skoku, kdy vás zachytí ze všech stran, opravdu působivé.

KuhtrixKuhtrix

Avšak máte zde ještě i jakýsi sekundární úkol, tedy nejenom dojet co nejrychleji, ale i posbírat po cestě co největší počet nádob s mlékem, za které dostáváte body. Vítězí samozřejmě ten, kdo bude mít největší počet bodů a projede trať za co nejmenší časový úsek.

Grafika je velmi pěkná a je 3D. Svou kravku vidíte z pohledu třetí osoby. Celkově vzato, jsou tu věci, které by se daly vytknout – například, že nádoby s mlékem jsou pouze 2D textury a díváte-li se na ně z jakékoli strany, vždy vypadají stejně (něco podobného bylo u také hry Doom). Názor každého z vás na hudbu bude asi jiný – někomu se bude líbit, jinému ne. Jedná se o jakousi rychlou taneční skladbu, která mě osobně moc nenadchnula.

KuhtrixKuhtrix

Shrneme-li si to, Kuhtrix je nevšední hrou pro všední dny. U jejího námětu se pobavíte, zpracování by nemělo nikomu vadit, jedná se o lehký nadprůměr. Velikost také není nikterak závratná, takže si ji mohou vyzkoušet úplně všichni.

Homepage: http://eyepulse.de.vu.

Download (2,9 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A