Kuhtrix – pozor, kráva na skateboardu

Ne, nemusíte se obávat, tato kráva není šílená. Jen je svým určitým způsobem zvláštní. Jakým? Snadná odpověď – bez svého skateboardu totiž nedá ani ránu. A vy ji musíte pomoci se dostat skrze ohrady do stodoly. Zní to úchylně? Možná proto, že přesně takový Kuhtrix je. Tak neotálejte a vydejte se na dlouhou cestu.
Kuhtrix – pozor, kráva na skateboardu
Ne, nemusíte se obávat, tato kráva není šílená. Jen je svým určitým způsobem zvláštní. Jakým? Snadná odpověď – bez svého skateboardu totiž nedá ani ránu. A vy ji musíte pomoci se dostat skrze ohrady do stodoly. Zní to úchylně? Možná proto, že přesně takový Kuhtrix je. Tak neotálejte a vydejte se na dlouhou cestu.

Poprvé když jsem nainstaloval a spustil tuto hru, nevěděl jsem, co si o ní myslet. Už jen samotný fakt, že jako hlavní postava zde vystupuje kráva na prkně je pěkně bizarní. Ale jak jsem po chvíli hraní zjistil, je to docela zajímavá a dobře zpracovaná hra, jež by neměla uniknout ničí pozornosti.

KuhtrixKuhtrix

Představte si malou farmičku s několika kusy skotu někde hluboko v poušti, na sluncem vyprahlém místě, kde se sice nachází pár louží vody, ale i přesto je to suchá a nehostinná země. A najednou tu jste vy coby kráva, jejímž úkolem je za co nejkratší dobu se dostat ke své stodole. Prosté, říkáte si, ale pozor, po cestě narazíte na spoustu překážek, jež vám dokáží pěkně znepříjemnit život. Prvním typem jsou všudypřítomné ohrady, s nimiž když se srazíte, musíte hrá pěkně od začátku, resp. od checkpointu. Další, o něco lépe překonatelnou věcí, jsou zmiňované vodní louže. Jsou-li malé, dokážete je přeskočit. Hlavně sledujte elegantní otáčení kamery při skoku, kdy vás zachytí ze všech stran, opravdu působivé.

KuhtrixKuhtrix

Avšak máte zde ještě i jakýsi sekundární úkol, tedy nejenom dojet co nejrychleji, ale i posbírat po cestě co největší počet nádob s mlékem, za které dostáváte body. Vítězí samozřejmě ten, kdo bude mít největší počet bodů a projede trať za co nejmenší časový úsek.

Grafika je velmi pěkná a je 3D. Svou kravku vidíte z pohledu třetí osoby. Celkově vzato, jsou tu věci, které by se daly vytknout – například, že nádoby s mlékem jsou pouze 2D textury a díváte-li se na ně z jakékoli strany, vždy vypadají stejně (něco podobného bylo u také hry Doom). Názor každého z vás na hudbu bude asi jiný – někomu se bude líbit, jinému ne. Jedná se o jakousi rychlou taneční skladbu, která mě osobně moc nenadchnula.

KuhtrixKuhtrix

Shrneme-li si to, Kuhtrix je nevšední hrou pro všední dny. U jejího námětu se pobavíte, zpracování by nemělo nikomu vadit, jedná se o lehký nadprůměr. Velikost také není nikterak závratná, takže si ji mohou vyzkoušet úplně všichni.

Homepage: http://eyepulse.de.vu.

Download (2,9 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A