Kung Fu Panda 2 - kreslící kung fu (recenze)

Kung Fu Panda 2 možná na první pohled vypadá jako klasická hra podle filmu, ale má jedno unikum: ovládá se pomocí kreslícího tabletu uDraw.
Kung Fu Panda 2 - kreslící kung fu (recenze)

Kung Fu Panda se dostala do kin již před třemi roky a shodná doba také uběhla od stejnojmenné videohry. Většina her vytvořených podle filmových předloh končí bez zájmů hráčů na smetišti dějin, avšak první díl s roztomilým Po byl příjemnou výjimkou. Otázkou je, zda se totéž autorům podařilo i u druhého dílu.

 

Pokud jste ještě neviděli film se stejnojmenným názvem, můžete v klidu pokračovat ve čtení tohoto článku, protože herní příběh začíná přesně tam, kde ten filmový skončil.

Co je však tou hlavní zprávou pro Wii hráče: hra je plně designovaná k podpoře periferie uDraw

Po Furious Five se musí náš bojový panda tentokrát vypořádat se zlými vlky a gorilami a zastavit blížící se katastrofu. Ačkoliv příběh není žádným srdcervoucím dojákem, vzhledem k cílové skupině ho lze považovat za přiměřený.

Kung fu Panda 2 01.jpg

Co je však tou hlavní zprávou pro Wii hráče: hra je plně designovaná k podpoře periferie uDraw. Pokud ji nemáte, nenačte se vám ani úvodní menu. Tato věcička vypadající jako magnetická tabulka, se kterou jste si určitě hráli jako děti, je velmi zajímavým vynálezem a dělá z Wii konzole ještě interaktivnější zábavu, a to především pro děti. V Kung fu Panda 2 budete používat uDraw prakticky na všechno, jen základní pohyby se ovládají pomocí klasického Wii Remotu.

Bez uDraw ani ránu

Doposud vše asi zní velmi pozitivně a lichotivě, ale právě ovládání je největším kamenem úrazu. Prvotní nápad designérů, že hráči kreslí kung fu pohyby na uDraw, zatímco je bojová koala provádí na obrazovce, sice není špatný nápad, jeho provedení je ale otřesné. Neuvěřitelně špatná odezva pohybů stylusu činí hraní vyloženým utrpením. Po chvíli neúspěšného pokoušení uštědřit protivníkům zamýšlený útok, zjistíte, že nejefektivnější metodou je jen bezduše máchat stylusem po tabletu a doufat, že periferie zaznamená ten správný pohyb.

VIDEO: 4558 'Kung Fu Panda 2: The Video Game - uDraw tutorial'

uDraw by totiž měl rozeznat přesný pohyb stylusu a podle toho provést útok hlavního hrdiny. V manuálu stojí, že například pohybem seshora dolů provede Po silný útok. Pohyb zleva doprava má znamenat rychlý útok. Nic z toho ale nefunguje a hra si dělá, co chce. Upřímně řečeno si nedokážu představit, jak s tím budou zápasit malí hráči, pro které je titul primárně určen.

Obrovskou výhodou uDraw je samozřejmě možnost kreslit, respektive vybarvovat různé objekty. Toho s Wii Remotem i při dlouhých hodinách cvičení nedocílíte zdaleka tak přesně, jako právě s touto tabulkou. I proto hra obsahuje části, ve kterých si vybarvíte zeď nebo nějaký plakát, jak se vám zlíbí. Tato možnost sice přináší do hry zajímavou porci interaktivity a pocit, že jste dostali možnost něco změnit ke své představě, ale na herní vývoj to má nulový dopad.

Nuda, nuda a zase nuda

Sem tam se dostanete k minihrám ještě s malým Po. Příběh je totiž vyprávěn pomocí flashbacků, tedy vzpomínek na minulost.

Ovládání je zkrátka příšerné a odradí i ty největší fandy filmu

Minihry jsou však extrémně nudné a připomínají spíš starání se o trošku přerostlé tamagoči. Nakláněním tabletu ovládáte malou pandu a dokutálíte ji třeba do druhé části obrazovky, kde si zdlábne svačinku, nebo jí dekorujete pokojík vybarvováním přednastavených obrázkových šablon.

Kung fu Panda 2 02.jpg

Graficky se jedná o lepší standard a vzhledem k hardwarovým limitacím Nintenda Wii hra vypadá ještě docela svěže, i když pár polygonků by herní postavy klidně snesly. Audio stránka nijak nevybočuje, a ačkoliv se nejedná o oficiální dabing známých herců, jejich najatí dvojníci vyloženě nezklamali.

Kung fu Panda 2 by nebyla asi tak úplně špatná hra, kdyby do ní vývojové studio THQ tvrdošíjně necpalo svůj uDraw tablet. Ovládání je zkrátka příšerné a odradí i ty největší fandy filmu. Snažil jsem se mít hru rád, ale hrozné ovládání a nudné minihry mě naprosto odradily. Netroufám si hru doporučit prakticky nikomu, snad jen rodičům, co už skutečně nemůžou vydržet poslouchat žadonící dítě, které prostě za každou cenu tuhle hru chce. Výsledek však za prodejní cenu okolo 700 Kč za hru a 1700 Kč za uDraw Tablet opravdu nestojí.

Dostupné pro: Wii
Žánr: Arkády | Akční plošinovka
Výrobce: THQ | Webové stránky hry
 • Omalovánky
 • Postava oblíbeného Po
 • Idea ovládání pomocí uDraw
 • Nefunkční ovládání
 • Cena
 • Stereotyp
Související články
 1. Recenze: Walt Disney Pictures Bolt – záchranná mise
 2. Kung fu panda – s pandou až za černým páskem
 3. Recenze: Transformers: The Game - ovládněte svého robota
 4. Recenze: Harry Potter a Fénixův řád – Grand Theft Bradavice
 5. Recenze: Arthur and the Invisibles - kung-fu trpaslík
 6. Fiat Panda fun racer - závody s Pandou

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole