Květnové Doupě: Vikingská strategie Northland ZDARMA!

Už přístí úterý zavítá do stánků a prodejen po celé ČR květnové Doupě, z jehož obálky na vás dýchne svět fantasy a RPG. Aby také ne, když se o hlavní náplň pátého čísla postaralo rozsáhlé preview The Elder Scrolls 4: Oblivion, zřejmě nejnadějnějšího RPG dneška. Po jeho boku stojí naše exkluzivní návštěva jihoamerické Kolumbie. Jaký bude El Matador, nadějný výtvor brněnských Plastic Reality Technologies, v němž navštvíme drogový svět Latinské Ameriky? Tvůrci nám odhalili každou jeho část a vy se můžete sami přesvědčit, zdali před námi stojí další český projekt s ambicemi na celosvětový úspěch.

Současnost ale reprezentují především herní novinky, které zastupují recenze Empire Earth 2, Splinter Cell: Chaos Theory, Doom 3: Resurrection of Evil a dalších trháků, u nichž se budete bát a strachovat o vlastní život - neplatí to jen pro multiplatformní Cold Fear, ale především konzolový Resident Evil 4! Naši redaktoři se navíc v dubnu vydali také po stopách herní historie, a tak vás vedle tématu čísla (Nezávislé hry) čeká především jedinečná studie vývoje herních postaviček. Jaké geny se mísí v nejznámější hrdinech a hrdinkách? Možná budete sami překvapeni.

Největší pochutinu a malé překvapení si samozřejmě schováváme na konec. Je jím DVD příloha, která kromě nabité rubriky demoverzí přináší skvostnou strategii Northland v české verzi (a to včetně dabingu). Nástupce populární série Cultures přináší nejen strhující kampaň, kterou zpestřuje přítomnost RPG prvků, ale také 8 bonusových herních map. Hračičky potěší komplexní editor map i stáří hry - Northland se do obchodů v ČR dostal teprve v loňském roce, a tak kromě obecných předností přináší i příjemné, téměř pohádkové vizuální zpracování. O kvalitě hry navíc hovoří příznivé hodnocení českých i zahraničních magazínů - na Doupěti hra obdržela známku 7,5, servery Avault nebo GameZone ocenili Northland známkou 80 %, respektive 85 %.

Nejen Northland, ale mnohé další na vás čeká v květnovém Doupěti, které se na stáncích objeví již 26. dubna! Chcete mít jistotu a časopis obdržet až domů? Potom využijte naši nabídky předplatného a můžete získat jednu z dvojice her Ground Control 2 a Syberia 2 zcela zdarma.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA