Kyberpunkové akční RPG Black9 v hávu Unrealu

Nanoimplantáty, cestování vesmírem, základny na Marsu a na Měsíci, tajné výzkumné programy vlád, průmyslová špionáž a soupeření megakorporací. Kde jinde byste mohli najít takovouto různorodou směsici témat, než v pořádném kyberpunkovém příběhu. Black9 je nejnovějším počinem vývojářského studia Taldren, které slibuje bezchybnou hratelnost alá James Bond i technologickou propracovanost (alá Unreal engine).
Kyberpunkové akční RPG Black9 v hávu Unrealu

Herní studio Taldren je známé především díky sérii strategických her Starfleet Command. Ani se nedivím, že po pěti letech strávených ve světě Star Treku mají tihle vývojáři chuť vyzkoušet si něco nového - a tak se pouštějí do kyberpunkového akčního RPG jménem Black9.

   

Nápad na podobnou hru měl vzniknout už před téměř pěti lety. První koncepty této 3rd person akce se objevily koncem roku 2000 a od té doby vývoj značně pokročil. Příběh čerpá inspiraci do značné míry ze současného geopolitického dění, zkušeností ředitele Taldrenu z působení v leteckém průmyslu, a především samozřejmě z klasických děl kyberpunku jako jsou Sníh či Kryptonomicon Neala Stephensona.

Vaším úplně prvním úkolem po spuštění hry bude výběr jedné ze čtyř nabízených postav. Dvakrát se jedná o poměrně normálního muže/ženu, dvakrát půjde o svým způsobem jedinečné zástupce obou pohlaví. Jednoduchý RPG systém je založen na čtyřech prostých vlastnostech - síla, zručnost, hbitost a tělesná stavba. Zručnost využijete při hackování a aplikování nanoimplantátů, síla zase podporuje útok, tělesná stavba zdraví a hbitost podstatným způsobem ovlivňuje běhání a skákání.

Náplň jednotlivých misí se liší velmi podstatných způsobem - jednou půjde o plížení se podél zdí, jindy o špionáž, kradení, únosy nebo záchranu zajatce. Některé úkoly si vyžádají účast celé jednotky, takže se stanete součástí většího týmu agentů a mariňáků - a to by mohlo být teprve něco! Navíc exotické lokace jako městečko na Marsu, základna Luna II na měsíci, Šanghaj, asteroid Aten či Soul slibují velice zajímavé zážitky, nejen po vizuální stránce. Celkem navštívíte sedm jedinečných míst.

Rozmanitostí lokací chtějí tvůrci poukázat na složitě propletenou pavučinu příběhu a především dát hráči podobný pocit, jaký zažívá při sledování filmů typu James Bond - nikdy nevíte, kde se ocitnete druhý den, zda na Jamajce nebo na severním pólu. A podobně jako ve filmech s neohroženým agentem 007, i v Black9 dostanete do vínku rozsáhlou paletu zbraní a dalšího speciálního vybavení.

Hlavní rysy hry:

  • nabídka 4 hratelných postav
  • základní RPG charakteristiky
  • bohatý výběr zbraní
  • velmi různorodá náplň misí
  • originální lokace
  • multiplayer
  • Unreal engine

Chystají se dvě verze hry Black9 - jedna pro PC, druhá pro Xbox. V zásadě půjde o totožné tituly, některé jemné rozdíly zaviněné odlišností obou platforem se ale přeci jen projeví. Například se to týká multiplayeru a ovládání. PCčková verze navíc nabídne hráčům možnost vytváření modifikací, což je důležité jak pro komunitu, tak pro vývojáře samotné.

Vývoj hry se momentálně sune údajně mílovými kroky vpřed a její vydání je plánováno na letošní prázdniny.

Oficiální stránky: http://www.black-9.com/
Výrobce: Taldren (http://www.taldren.com/)
Vydavatel: Majesco (http://www.majescogames.com/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce