Labyrinth světa a Ráj srdce

Tak přesně tím hra Labyrinth od firmy Nonstop není. Přestože by název napovídal na adventuru ve stylu Time Machine či Atlantis, Labyrinth je čistokrevným puzzlem, kde ale více jak na logickém uvažování záleží na pevné a jisté ruce a místy i stoickém klidu. Jak mi tato hra ukázala, stále jej ještě nemám. To si ale můžete vyzkoušet ostatně sami – zahrajete-li si Labyrinth.
Labyrinth světa a Ráj srdce
Tak přesně tím hra Labyrinth od firmy Nonstop není. Přestože by název napovídal na adventuru ve stylu Time Machine či Atlantis, Labyrinth je čistokrevným puzzlem, kde ale více jak na logickém uvažování záleží na pevné a jisté ruce a místy i stoickém klidu. Jak mi tato hra ukázala, stále jej ještě nemám. To si ale můžete vyzkoušet ostatně sami – zahrajete-li si Labyrinth.

The LabyrinthThe Labyrinth

Na hru, jakou je Labyrinth, jsem čekal docela dlouho, přestože její deskové variace zdobily pulty stánkařů ještě dlouho předtím, než jsem se vůbec narodil. Jeden exemplář podobné hry měl dokonce i Frank Burns v seriálu MASH. Vím, že zatím mluvím příliš abstraktně; příliš abstraktně na to, aby bylo poznat, o co vlastně ve hře Labyrinth jde. Pokud jste již pohlédli na obrázky o odstavec níž, zřejmě již tušíte, v čem tkví hra samotná.

The LabyrinthThe Labyrinth

Cílem hry je dostrkat pohybem desky, která je naklonitelná ve všech čtyřech směrech, kuličku do předem stanoveného místa na každém minihřišti. Cestou kulička putuje tu více tu méně složitým labyrintem, coby překážky jí slouží otvory v hrací desce. Díky tomu, že se plocha pohybuje stejným směrem, jako pohyb myši, dá se pohyb kuličku relativně korigovat – vše závisí na pevnosti nervů a jistotě ruky, která kuličku vede. Je to… báječná hra.

Hrát můžete na libovolném terénu (lépe řečeno skinu – tvar tratě i kuličky je vždy stejný, jen se dle zvoleného motivu pokryjí tématicky laděnou texturou; mimo toho se změní i hudba), který je dostupný. V plné verzi se takových motivů bude vyskytovat pět (v demu si nicméně užijete pouze dvou – dřevo a sníh). Demo je vůbec zvláštní – má pouze 6 levelů, ale ani po dni občasného hraní jsem nebyl s to dostat kuličku za hranice třetí úrovně. Vzhledem k tomu, že plná verze obsahuje úrovní 60, je myslím na co se těšit. Samozřejmě nezůstává pouze u normálního procházení labyrintu, v pozdějších levelech se přidají speciální powerupy, které buď kuličku zastaví nebo uzavřou všechny otvory na daný čas; možností, jak pak kutilsky vytechnit další hraní je mnoho a je jen na autorech a jejich kreativitě a autorském potenciálu.

The LabyrinthThe Labyrinth

Plná verze hry bude obsahovat tři herní módy (demo obsahuje pouze Arcade) – Arcade, Beat the Clock, My Labyrinth. První volba je zřejmá – jde o projití labyrintu, nehodnotí se čas, pouze za projití pod par se počítají bonusové body. Beat the Clock již podle názvu staví na program dne souboj s časem – projít daný level za určitou dobu – výzva je prostá – ber nebo nech být (bohužel, takovéto výzvy bývají nejsilnější). My Labyrinth je nadstavba, která se uplatní hlavně v tvůrčích domácnostech. Budete si moci sestavit vlastní labyrint a zahrnout ho do seznamu vlastních map – logické, ale i přesto to potěší.

The LabyrinthThe Labyrinth

Demo je malé – má asi pět megabajtů a stáhnout se dá řekněme například odsud. Je-li však i pět megabajtů na vaši nepevnou linku mnoho, je tu druhá šance – VypalCD, kam jsme soubor rovněž včera přidali.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 1 N/A