Labyrinth světa a Ráj srdce

Tak přesně tím hra Labyrinth od firmy Nonstop není. Přestože by název napovídal na adventuru ve stylu Time Machine či Atlantis, Labyrinth je čistokrevným puzzlem, kde ale více jak na logickém uvažování záleží na pevné a jisté ruce a místy i stoickém klidu. Jak mi tato hra ukázala, stále jej ještě nemám. To si ale můžete vyzkoušet ostatně sami – zahrajete-li si Labyrinth.
Labyrinth světa a Ráj srdce
Tak přesně tím hra Labyrinth od firmy Nonstop není. Přestože by název napovídal na adventuru ve stylu Time Machine či Atlantis, Labyrinth je čistokrevným puzzlem, kde ale více jak na logickém uvažování záleží na pevné a jisté ruce a místy i stoickém klidu. Jak mi tato hra ukázala, stále jej ještě nemám. To si ale můžete vyzkoušet ostatně sami – zahrajete-li si Labyrinth.

The LabyrinthThe Labyrinth

Na hru, jakou je Labyrinth, jsem čekal docela dlouho, přestože její deskové variace zdobily pulty stánkařů ještě dlouho předtím, než jsem se vůbec narodil. Jeden exemplář podobné hry měl dokonce i Frank Burns v seriálu MASH. Vím, že zatím mluvím příliš abstraktně; příliš abstraktně na to, aby bylo poznat, o co vlastně ve hře Labyrinth jde. Pokud jste již pohlédli na obrázky o odstavec níž, zřejmě již tušíte, v čem tkví hra samotná.

The LabyrinthThe Labyrinth

Cílem hry je dostrkat pohybem desky, která je naklonitelná ve všech čtyřech směrech, kuličku do předem stanoveného místa na každém minihřišti. Cestou kulička putuje tu více tu méně složitým labyrintem, coby překážky jí slouží otvory v hrací desce. Díky tomu, že se plocha pohybuje stejným směrem, jako pohyb myši, dá se pohyb kuličku relativně korigovat – vše závisí na pevnosti nervů a jistotě ruky, která kuličku vede. Je to… báječná hra.

Hrát můžete na libovolném terénu (lépe řečeno skinu – tvar tratě i kuličky je vždy stejný, jen se dle zvoleného motivu pokryjí tématicky laděnou texturou; mimo toho se změní i hudba), který je dostupný. V plné verzi se takových motivů bude vyskytovat pět (v demu si nicméně užijete pouze dvou – dřevo a sníh). Demo je vůbec zvláštní – má pouze 6 levelů, ale ani po dni občasného hraní jsem nebyl s to dostat kuličku za hranice třetí úrovně. Vzhledem k tomu, že plná verze obsahuje úrovní 60, je myslím na co se těšit. Samozřejmě nezůstává pouze u normálního procházení labyrintu, v pozdějších levelech se přidají speciální powerupy, které buď kuličku zastaví nebo uzavřou všechny otvory na daný čas; možností, jak pak kutilsky vytechnit další hraní je mnoho a je jen na autorech a jejich kreativitě a autorském potenciálu.

The LabyrinthThe Labyrinth

Plná verze hry bude obsahovat tři herní módy (demo obsahuje pouze Arcade) – Arcade, Beat the Clock, My Labyrinth. První volba je zřejmá – jde o projití labyrintu, nehodnotí se čas, pouze za projití pod par se počítají bonusové body. Beat the Clock již podle názvu staví na program dne souboj s časem – projít daný level za určitou dobu – výzva je prostá – ber nebo nech být (bohužel, takovéto výzvy bývají nejsilnější). My Labyrinth je nadstavba, která se uplatní hlavně v tvůrčích domácnostech. Budete si moci sestavit vlastní labyrint a zahrnout ho do seznamu vlastních map – logické, ale i přesto to potěší.

The LabyrinthThe Labyrinth

Demo je malé – má asi pět megabajtů a stáhnout se dá řekněme například odsud. Je-li však i pět megabajtů na vaši nepevnou linku mnoho, je tu druhá šance – VypalCD, kam jsme soubor rovněž včera přidali.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A