Labyrinth světa a Ráj srdce

Tak přesně tím hra Labyrinth od firmy Nonstop není. Přestože by název napovídal na adventuru ve stylu Time Machine či Atlantis, Labyrinth je čistokrevným puzzlem, kde ale více jak na logickém uvažování záleží na pevné a jisté ruce a místy i stoickém klidu. Jak mi tato hra ukázala, stále jej ještě nemám. To si ale můžete vyzkoušet ostatně sami – zahrajete-li si Labyrinth.
Labyrinth světa a Ráj srdce
Tak přesně tím hra Labyrinth od firmy Nonstop není. Přestože by název napovídal na adventuru ve stylu Time Machine či Atlantis, Labyrinth je čistokrevným puzzlem, kde ale více jak na logickém uvažování záleží na pevné a jisté ruce a místy i stoickém klidu. Jak mi tato hra ukázala, stále jej ještě nemám. To si ale můžete vyzkoušet ostatně sami – zahrajete-li si Labyrinth.

The LabyrinthThe Labyrinth

Na hru, jakou je Labyrinth, jsem čekal docela dlouho, přestože její deskové variace zdobily pulty stánkařů ještě dlouho předtím, než jsem se vůbec narodil. Jeden exemplář podobné hry měl dokonce i Frank Burns v seriálu MASH. Vím, že zatím mluvím příliš abstraktně; příliš abstraktně na to, aby bylo poznat, o co vlastně ve hře Labyrinth jde. Pokud jste již pohlédli na obrázky o odstavec níž, zřejmě již tušíte, v čem tkví hra samotná.

The LabyrinthThe Labyrinth

Cílem hry je dostrkat pohybem desky, která je naklonitelná ve všech čtyřech směrech, kuličku do předem stanoveného místa na každém minihřišti. Cestou kulička putuje tu více tu méně složitým labyrintem, coby překážky jí slouží otvory v hrací desce. Díky tomu, že se plocha pohybuje stejným směrem, jako pohyb myši, dá se pohyb kuličku relativně korigovat – vše závisí na pevnosti nervů a jistotě ruky, která kuličku vede. Je to… báječná hra.

Hrát můžete na libovolném terénu (lépe řečeno skinu – tvar tratě i kuličky je vždy stejný, jen se dle zvoleného motivu pokryjí tématicky laděnou texturou; mimo toho se změní i hudba), který je dostupný. V plné verzi se takových motivů bude vyskytovat pět (v demu si nicméně užijete pouze dvou – dřevo a sníh). Demo je vůbec zvláštní – má pouze 6 levelů, ale ani po dni občasného hraní jsem nebyl s to dostat kuličku za hranice třetí úrovně. Vzhledem k tomu, že plná verze obsahuje úrovní 60, je myslím na co se těšit. Samozřejmě nezůstává pouze u normálního procházení labyrintu, v pozdějších levelech se přidají speciální powerupy, které buď kuličku zastaví nebo uzavřou všechny otvory na daný čas; možností, jak pak kutilsky vytechnit další hraní je mnoho a je jen na autorech a jejich kreativitě a autorském potenciálu.

The LabyrinthThe Labyrinth

Plná verze hry bude obsahovat tři herní módy (demo obsahuje pouze Arcade) – Arcade, Beat the Clock, My Labyrinth. První volba je zřejmá – jde o projití labyrintu, nehodnotí se čas, pouze za projití pod par se počítají bonusové body. Beat the Clock již podle názvu staví na program dne souboj s časem – projít daný level za určitou dobu – výzva je prostá – ber nebo nech být (bohužel, takovéto výzvy bývají nejsilnější). My Labyrinth je nadstavba, která se uplatní hlavně v tvůrčích domácnostech. Budete si moci sestavit vlastní labyrint a zahrnout ho do seznamu vlastních map – logické, ale i přesto to potěší.

The LabyrinthThe Labyrinth

Demo je malé – má asi pět megabajtů a stáhnout se dá řekněme například odsud. Je-li však i pět megabajtů na vaši nepevnou linku mnoho, je tu druhá šance – VypalCD, kam jsme soubor rovněž včera přidali.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A