Lara Croft končí?

Alespoň tak lze soudit podle podtitulu čtvrtého dílu – Last Revelation neboli Poslední odhalení. Zda bude opravdu poslední, tím si nejsem jistý, čeká nás však několik zajímavých změn.

Alespoň tak lze soudit podle podtitulu čtvrtého dílu – Last Revelation neboli Poslední odhalení. Zda bude opravdu poslední, tím si nejsem jistý, čeká nás však několik zajímavých změn.

Hlavní cíl je jediný – zapomenout rozpačitost a bezcílnost posledního dílu a zatáhnout hráče všemi prostředky do hry. Lara už nebude cestovat po celém světě, naopak zaměří pozornost na jediné místo – Egypt. Hra by se rozsahem měla blížit předchozím dílům, úrovně by však měly být menší a lépe navržené, aby hráč nemusel trávit většinu času hledáním správné cesty. To však vyvažuje množství různých hádanek, což je rozhodně krok správným směrem. Tomb Raider získá dokonce příchuť adventury, neboť bude možné sbírat a používat různé předměty. Autoři navíc slibují, že k vyřešení hádanky nebude třeba běhat přes celou úroveň, všechny potřebné věci budou poblíž, stačí jen zapřemýšlet. A aby to bylo ještě jednodušší, budou na nejrůznějších místech dostupné stručné rady, které však nemusí být vždy přímočaré, a jejich příliš časté používání by navíc mělo být postihováno – něco za něco. Novinkou je také příběh, který dříve sloužil spíše jako vycpávka při přechodu do nové úrovně. Nyní by měl příběh prostupovat celou hrou. Lara navíc obdrží deník, do kterého bude zapisovat nejrůznější události a dojmy, na své si snad přijdou i hráči toužící po detailech ze soukromého života.

Změnou by měl projít také herní engine, který má svá nejlepší léta už dávno za sebou. Údajně byl vytvořen od základů znovu. Především Lara už díky zvýšenému množství detailů začíná vypadat jako živá, značně se však zlepšilo také okolní prostředí. Majitelé PC se mohou radovat, že verze pro PC a Playstation toho už mají méně společného, takže si užijí možnosti grafických karet, např. bump-mapping.

Už z prvních informací je znát, že autoři se poučili z chyb třetího dílu. Zvolili nový přístup a pokoušejí se šroubovat hratelnost na maximum a zpřístupnit hru i těm méně zkušenějším nebo trpělivějším. Jak to všechno dopadne, uvidíme na podzim, kdy Lara Croft učiní Poslední odhalení.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce