Last Dimension – futuristická střílečka

Přiznám se, že titul Last Dimension mě zprvu zaujal především svým grafickým zpracováním. Podle obrázků to vypadalo na velice zajímavou hru, alespoň tak jsem to viděl ze začátku. A v čem spočívá kvalita Last Dimension? Na první pohled právě v grafice, ale ta netvoří to nejdůležitější ze samotné hry.
Last Dimension – futuristická střílečka
Přiznám se, že titul Last Dimension mě zprvu zaujal především svým grafickým zpracováním. Podle obrázků to vypadalo na velice zajímavou hru, alespoň tak jsem to viděl ze začátku. A v čem spočívá kvalita Last Dimension? Na první pohled právě v grafice, ale ta netvoří to nejdůležitější ze samotné hry. A můj celkový dojem? I ten je mimo jiné obsahem tohoto článku.

Námět je docela jednoduchý. Ovládáte vesmírnou loď, kterou musíte bezpečně dopravit až na konec samotné hry. Vaší snahu se bude snažit překazit množství nepřátel. S těmi se setkáte v opravdu hojném počtu, přičemž rozmanitý je i počet typů těchto strojů. Liší se povětšinou nejen vzhledem, ale také svým zbraňovým arzenálem a pochopitelně obranou. V praxi jsou tyto rozdíly vidět, což je rozhodně dobře.

Last DimensionLast Dimension

Ovládání je jednoduché, jak tomu má u správné střílečky být (byť má někdo raději tuny klávesových kombinací, jednoduché ovládání bývá většinou příznivější pro hratelnost hry, což se naopak říci nedá – snad až na výjimku, kterou tvoří pravé simulace). Na výběr máte dvě lodě, které se však v zásadě moc neliší (nějaké rozdíly bychom přece jenom našli – každá používá odlišné zbraně, byť podle mých zkušeností mají stejnou účinnost…). Hrát můžete na dvou stanicích, které se liší především vzhledově, ovšem rozdíl je to dostatečný. Co se ve hře nalézá v menším měřítku, než bych si osobně přál, je možnost taktizování. Celá hra probíhá totiž příliš rychle na to, aby si hráč mohl dovolit taktizovat. Pochopitelně se v menší míře i s tímto setkáte, ale opravdu jen minimálně.

Last DimensionLast Dimension

Kapitolou sama pro sebe je grafika. Prostředí, ve kterém se Last Dimension odehrává, je zpracováno na jedničku. Autoři si také vyhráli s množstvím efektů, jakými jsou výbuchy lodí, zbraní a dalšího materiálu. Grafika zdaleka netvoří to nejdůležitější na správné hře (i když jeden můj známý prohlásil – „pokud hra nemá dobrou grafiku, je to šmejd“ – naštěstí se mi povedlo vyvést ho z omylu :-). Na titulu Last Dimension však tím nejlepším grafika bezesporu bude. Hratelnost není také špatná, ale má své chybičky. Zvuky a hudba pak jen doplňují zbytek. Kdyby se autoři více zaměřili na obsah svého titulu, mohlo to být určitě minimálně o chloupeček lepší. To, že tak neučinili, však neubírá absolutně nic z kvalit Last Dimension…

Download (4,6 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A