League of Legends slaví 10 let, Riot oznámil velké věci

Nejhranější hra současnosti slaví 10 let od vydání a Riot Games si k této příležitosti připravili několik oznámení. Co si pro nás chystají v příštím roce?

Na oslavy desátého výročí League of Legeds lákalo studio Riot Games už docela dlouho. K té příležitosti vydali speciální Riot Pls, ve které se tradičně jednou za čas odhalují plány do budoucna. Tentokrát těch oznámení bylo o něco víc. 

Oslavujeme

Na začátek přišlo hlavně poděkování všem hráčům, že u LoL stále zůstávají. V rámci oslav budou od zítra po dalších 10 dní dostávat odměny do hry. Stačí se každý den přihlásit a mít účet, který byl vytvořen ještě před tím než byly oslavy spuštěny. Také se do hry vrací Your Shop, ve kterém najdete slevy na skiny pro své oblíbené šampióny. Vůbec poprvé se v této nabídce budou moci objevit i legendární skiny. 

youtu.be-h4FGqymg4k4.jpg

Pokud hrajete LoL už nějakou dobu, tak jistě znáte mód URF. Od 28. října si zase na chvíli budete moci zahrát jeho původní verzi.

Dále přišla řeč na Riot Games Social Impact Fund. Je to neziskovka a od jejího založení už přispěli přes 4 miliony dolarů charitám po celém světě. Ještě letos pak vydají Dawn Bringer skin pro Karmu a všechny peníze, které z něj utrží, půjdou do tohoto fondu. 

6054.jpg

Předsezóna

Následně byla na řadě předsezóna, která do League of Legends už zanedlouho přijde. Vývojáři ji označují jako Vzestup elementů. Největší změny se budou točit okolo draků. V průběhu hry totiž jeden z nich ovládne Vyvolávačův žleb a do jisté míry ho tak změní. Mountain drake přidá nové zdi, Ocean zase rozšíří křoví a po mapě bude více léčivého Honeyfruitu. Infrernal pak spálí křoví a některé zdi a Cloud na určitých místech vytvoří vzdušné tunely poskytující bonus k rychlosti pohybu. Buffy z draků celkově budou předělané a jejich poslední stupeň přidá týmu velmi silné efekty. Ani Elder drake neunikne změnám. Jeho buff bude velmi podobný, jen s tím rozdílem, že budete moci popravovat nepřátelské šampiony, jakmile jejich zdraví klesne pod určitou úroveň.

6058.jpg6057.jpg6056.jpg

I mapa jako taková dozná změn. U modrého buffy na každé straně se objeví nové křoví a top a bot pak budou mít nové výstupky na okrajích mapy.  

Konečně byl také představen nový šampion. Je jím Senna, Lucianova žena, která byla dlouhou dobu uvězněna v Treshově lampě. Má zastupovat roli podpůrného střelce, ale zatím nevíme, jak přesně bude fungovat. Nic jiného kromě traileru totiž venku zatím není. Na PBE se každopádně objeví 29. října

Teamfight Tactics

Žánr auto-chess na začátku letošního roku zažil docela velký boom. Nedlouho potom Riot vydal Teamfight Tactics, ke kterým také oznámil pár věcí. Přijdou sezónní sady, ve kterých se bude měnit výběr šampionů i jejich schopnosti. Dalo by se říct, že to bude fungovat na podobném principu, jako rotace expanzí u karetních her. První sada přijde do hry už za 3 týdny. A také se můžete těšit na mobilní verzi, která vyjde na začátku roku a v prosinci proběhnou betatesty. 

LoL pro mobily a konzole a další nové projekty

Poté se přešlo k dalším projektům, na což spousta fanoušků čekala. Jako první přišlo oznámení League of Legeds: Wild Rift - upravená verze pro mobily a konzole. Riot ji uzpůsobil tomu, aby zápasy byly kratší a ovládání jednoduché a intuitivní. Není to port z PC a vše je dělané od základu znovu. Kvůli tomu nebudou dostupní všichni šampioni a skiny jako na PC, ale pokud PC verzi hrajete, můžete se těšit na odměny do Wild Riftu. Tento titul vyjde do konce příštího roku. 

Oznámení ještě ani zdaleka nekončí. O jejich bojové hře jsme slyšeli už na letošním turnaji EVO a tady se ukázalo i pár záběrů. Vedle toho byla představena ještě taktická FPS označovaná jako Projekt A, akční RPG ve stylu Diabla a karetní hra Legends of Runeterra. 

EG-uNf-U4AADZv2.jpg

Vypadá to, že o většině z nich zase nějakou chvíli neuslyšíme, ale k Legends of Runeterra vývojáři ještě pár věcí řekli. Hra bude po vydání využívat 24 karet šampionů, které budou stěžejním prvkem. Krom toho tady bude i spousta karet podpory. Šampioni se pak v průběhu hry ještě dají vylepšit na vyšší úroveň, což znatelně zvýší jejich sílu. 

Karty se tady budou získávat docela netradiční cestou. Můžete si vybrat region, ze kterého chcete karty dostat a pak už stačí jen hrát. Dále pak budou dostupné i v rámci dalších odměn. Nebudou tady žádné balíčky s náhodnými kartami. Jelikož jsou Legends of Runeterra zdarma, tak samozřejmě nechybí mikrotransakce. Vše je ale možné si koupit i za běžnou herní měnu. Například bude možné si pořídit jednu konkrétní kartu bez toho, abyste museli čekat až vám náhodou padne z balíčku. Do bety se budete moci přihlásit na začátku příštího roku a pokud se vám poštěstí, tak na stránkách PlayRuneterra.com si můžete zažádat o přístup už nyní. 

Série oznámení pak byla uzavřena animovaným seriálem jménem Arcane, který vyjde v příštím roce. Bude zasazen do prostředí Piltoveru a Zaunu.

Za nás je to docela dobrý způsob oslavy. Sice je většina velkých oznámení směřovaná na mobilní platformy, ale i tak Riot 10. výročí zvládá docela obstojně. 

Diskuze (3) Další článek: Kultovní Postal se vrací v novém dílu s podtitulem No Regerts

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Webové mapy nám děsně lžou. Skutečnost vypadá úplně jinak a řekneme vám proč

Webové mapy nám děsně lžou. Skutečnost vypadá úplně jinak a řekneme vám proč

** Na většině map vypadá Rusko větší než ve skutečnosti ** A co teprve takové Grónsko, které je reálně 14× menší než Afrika ** Za vše může kartografická projekce a její historický vývoj

Jakub Čížek
MapyHistorie
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

** Mobilní aplikace XPass chce zatočit se sexuálním násilím ** Uživatelům umožní udělit souhlas k pohlavnímu styku QR kódem ** Kromě toho chce také chránit a edukovat

Martin Miksa
SexMobilní aplikace