Lednová hitparáda - SimCity je zpátky!

Ano lednová hitparáda hned na úvod odkryla svůj největší trumf. Je jím historicky čtvrtý díl megaúspěšné budovatelské strategické série SimCity. Ale nejen ten se chystá na pulty našich obchodů v tomto měsíci. Lednová nabídka je sice o něco chudší než obvykle, přesto se v ní třpytí pár perel, které vám samozřejmě v dnešním přehledu představíme.
Lednová hitparáda - SimCity je zpátky!

Po pravdě řečeno, v první chvíli po seřazení lednového výběru jsem měl pocit, že si v Excelu zařádil nějaký zákeřný virus. Ptáte se na důvod? Jen se podívejte trochu níže, nezdají se vám tabulky trochu chudé? Ano je to tak - okurková sezóna nečekaně brzy po Vánocích udeřila. V nadcházejících týdnech neočekávejte žádnou smršť kvalitních titulů, ale spíše se připravte na podstatně užší nabídku. Dokonce tak úzkou, že nás to donutilo ke změně žebříčku. Místo pravidelné TOP 7 se výběr smrskl na pět nejlepších titulů. Ale co vám mám povídat, posuďte sami, jaký bude leden v podání virtuální zábavy.

TOP 5 měsíce ledna

1. SimCity 4 - Cenega (14.1.2003) - info

Každý je zná, každý aspoň částečně okusil a hodně lidí jim propadlo - to je stručná charakteristika Sim-cokoliv her. Pro mladší pařany je modlou The Sims a moře jeho přídavných datadisků, ovšem ti starší mnohdy vzpomenou na desítky hodin strávených před monitorem ve snaze vyprojektovat na obrazovce rozkvétající město v některém z dílů SimCity.

V nejnovějším pokračování se opět stanete jakýmsi "božským starostou", který přežívá několik generací a snaží se pečovat o svou metropoli. SimCity 4 by dokonce mělo nabízet mnohem větší prostor k vyřádění, do kterého se má vejít i několik na sobě nezávislých sídel. Sice Maxis opět neumožní procházet se ulicemi vytvořeného města ve 3D, přesto si hra určitě pár miliónu kupců najde. Nezbývá než jen doufat, že se hra při cestě na český trh příliš neopozdí z důvodů plánované lokalizace.

     

2. Arx Fatalis - Dynamic Systems (v průběhu měsíce) - demoverze

Arx Fatalis se nám v žebříčku objevuje již podruhé. Bohužel distributor hry (Dynamic Systems) nakonec nestihl toto propracované 3D RPG připravit pro vánoční trh, a tak se s ním setkáme pravděpodobně až v prvním měsíci nového roku. Na co se můžete těšit? Například na skvělou 3D grafiku, neotřelý způsob boje a kouzlení a velice temnou atmosféru danou faktem, že celý svět (včetně měst) se nachází několik metrů pod zemí.

  

3. Tom Clancy´s Splinter Cell - Playman (v průběhu měsíce) - rozhovor

Pokud už se pohybujete v herním světě nějaký ten pátek, určitě si už z prvních dvou slov (resp. jména), odvodíte o jaký typ hry se bude jednat. Jenže chyba lávky! Splinter Cell bude odlišný od ostatních her se jménem skvělého spisovatele Tom Clancyho. Oproti takticky náročným týmovým akcím proti teroristům v Rainbow Six a jeho následovnících, budete ve Splinter Cell stát proti nepříteli sami. Tímto posunem se však ze hry nestane obyčejná střílečka. Spíše se budete muset potajmu proplížit do nepřátelských oblastí, splnit zadaný úkol a živi a zdrávi se zase vrátit.

     

4. Battlefield 1942: Ride to Rome - Cenega (31.1.2002) - info

Battlefield je velice povedená multiplayerová akce, a tak není divu, že herní gigant EA nenechal hráče ani chvíli po dohrání vydechnout a servíruje jim datadisk v krátkém časovém intervalu. Co přinese nového? Měla by se zlepšit inteligence počítačem ovládaných postav, což by mělo radikálně umocnit požitek ze singleplayeru, který přece jen v původní hře poněkud pokulhával za hrou pro více hráčů. Kromě toho se (už podle názvu) podíváte do Itálie a jelikož cesta bude docela náročná, autoři připravili několik nových zbraní a vehiklů.

     

5. Platoon - Cenega (15.1.2003) - demo

Konflikt ve Vietnamu se poslední dobou stává i přes svou neúspěšnost stále častějším cílem herních vývojářů. Jedním z nich je i Platoon. Ve hře se ujmete velení jednotky výsadkové divize, se kterou budete plnit rozmanité úkoly. 3D pohled by vám narozdíl od jiných neměl situaci znepřehledňovat, ale ulehčit, aby jste se mohli "pokochat" souboji v džungli. Hlavním cílem autorů je vytvořit maximálně realistickou hru, takže si připravte mozkové závity - jednoduché to nebude!

Tip pro vaši peněženku:  Giants: Citizen Kabuto (Score CD)  - recenze

Svět se točí pořád stejně, slunce každý den vychází a zachází, každý měsíc vyjde alespoň jedna podprůměrná real-time strategie, ale naštěstí vše není tak stereotypní. Titul Giants: Citizen Kabuto, který nabídl časopis Score ve svém lednovém čísle, nabízí originality ažaž. Ve hře si vyzkoušíte hned tři odlišné charaktery v blíže nespecifikovaném žánru, které se asi nejvíce podobá akční hře. Nevěříte, vyzkoušejte, za těch necelých dvě stě korun to opravdu stojí!

       

Za málo peněz...

Pokud vás přesto Giats nezaujal, nabízím vám pár dalších levných her. Taktická akce Tom Clancy´s: Rainbow Six bude k dostání v edici GAME4U. CD Projekt nabídne dva tituly v českém překladu. Jednak zajímavé pokračování RPG legendy Fallout Tactics a také ekonomickou strategii Rails Across America. A pokud vše půjde dobře, budgetové reedice se dočká kvalitní rally od mistrů z Codemasters - Colin Mcrae Rally 2.

Tabulky

PC

Datum Název Lokalizace Distributor
6.1.2003 Hugo: The Evil Mirror kompletní Cenega
14.1.2003 SimCity 4 titulky Cenega
15.1.2003 Action Pack Cenega
15.1.2003 Airline Tycoon Evolution titulky Cenega
15.1.2003 Platoon titulky Cenega
leden Ghost Recon: Obleženi pouští manuál Playman
leden Ghost Recon: Hřmící Ostrov manuál Playman
leden Tom Clancy´s Splinter Cell manuál Playman
leden Arx Fatalis manuál Dynamic
30.1.2003 Bandits: Phoenix Rising titulky Cenega
30.1.2003 Hugo: Black Diamond Fever kompletní Cenega
30.1.2003 Hugo in Space kompletní Cenega
31.1.2003 Battlefield 1942: The Road to Rome manuál Cenega

PC Budget

Datum Název Cena Lokalizace Distributor
14.1.2003 Tom Clancy´s Rainbow Six GOLD - GAME4U Cenega
30.1.2003 Colin McRae Rally 2 manuál Cenega
prosinec Giants: Citizen Kabuto 180 čeština Score
leden Fallout Tactics: Brotherhood of Steel 599 titulky CD Projekt
leden Rails Across America 499 titulky CD Projekt

Konzole

Datum Název Platforma Distributor
10.1.2003 Silent Scope 3 PS2 Cenega
31.1.2003 Everblue 2 PS2 Cenega
24.1.2003 Castlevania Chronicles Band 1 PSX Cenega

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A