Lednová hitparáda - SimCity je zpátky!

Ano lednová hitparáda hned na úvod odkryla svůj největší trumf. Je jím historicky čtvrtý díl megaúspěšné budovatelské strategické série SimCity. Ale nejen ten se chystá na pulty našich obchodů v tomto měsíci. Lednová nabídka je sice o něco chudší než obvykle, přesto se v ní třpytí pár perel, které vám samozřejmě v dnešním přehledu představíme.
Lednová hitparáda - SimCity je zpátky!

Po pravdě řečeno, v první chvíli po seřazení lednového výběru jsem měl pocit, že si v Excelu zařádil nějaký zákeřný virus. Ptáte se na důvod? Jen se podívejte trochu níže, nezdají se vám tabulky trochu chudé? Ano je to tak - okurková sezóna nečekaně brzy po Vánocích udeřila. V nadcházejících týdnech neočekávejte žádnou smršť kvalitních titulů, ale spíše se připravte na podstatně užší nabídku. Dokonce tak úzkou, že nás to donutilo ke změně žebříčku. Místo pravidelné TOP 7 se výběr smrskl na pět nejlepších titulů. Ale co vám mám povídat, posuďte sami, jaký bude leden v podání virtuální zábavy.

TOP 5 měsíce ledna

1. SimCity 4 - Cenega (14.1.2003) - info

Každý je zná, každý aspoň částečně okusil a hodně lidí jim propadlo - to je stručná charakteristika Sim-cokoliv her. Pro mladší pařany je modlou The Sims a moře jeho přídavných datadisků, ovšem ti starší mnohdy vzpomenou na desítky hodin strávených před monitorem ve snaze vyprojektovat na obrazovce rozkvétající město v některém z dílů SimCity.

V nejnovějším pokračování se opět stanete jakýmsi "božským starostou", který přežívá několik generací a snaží se pečovat o svou metropoli. SimCity 4 by dokonce mělo nabízet mnohem větší prostor k vyřádění, do kterého se má vejít i několik na sobě nezávislých sídel. Sice Maxis opět neumožní procházet se ulicemi vytvořeného města ve 3D, přesto si hra určitě pár miliónu kupců najde. Nezbývá než jen doufat, že se hra při cestě na český trh příliš neopozdí z důvodů plánované lokalizace.

     

2. Arx Fatalis - Dynamic Systems (v průběhu měsíce) - demoverze

Arx Fatalis se nám v žebříčku objevuje již podruhé. Bohužel distributor hry (Dynamic Systems) nakonec nestihl toto propracované 3D RPG připravit pro vánoční trh, a tak se s ním setkáme pravděpodobně až v prvním měsíci nového roku. Na co se můžete těšit? Například na skvělou 3D grafiku, neotřelý způsob boje a kouzlení a velice temnou atmosféru danou faktem, že celý svět (včetně měst) se nachází několik metrů pod zemí.

  

3. Tom Clancy´s Splinter Cell - Playman (v průběhu měsíce) - rozhovor

Pokud už se pohybujete v herním světě nějaký ten pátek, určitě si už z prvních dvou slov (resp. jména), odvodíte o jaký typ hry se bude jednat. Jenže chyba lávky! Splinter Cell bude odlišný od ostatních her se jménem skvělého spisovatele Tom Clancyho. Oproti takticky náročným týmovým akcím proti teroristům v Rainbow Six a jeho následovnících, budete ve Splinter Cell stát proti nepříteli sami. Tímto posunem se však ze hry nestane obyčejná střílečka. Spíše se budete muset potajmu proplížit do nepřátelských oblastí, splnit zadaný úkol a živi a zdrávi se zase vrátit.

     

4. Battlefield 1942: Ride to Rome - Cenega (31.1.2002) - info

Battlefield je velice povedená multiplayerová akce, a tak není divu, že herní gigant EA nenechal hráče ani chvíli po dohrání vydechnout a servíruje jim datadisk v krátkém časovém intervalu. Co přinese nového? Měla by se zlepšit inteligence počítačem ovládaných postav, což by mělo radikálně umocnit požitek ze singleplayeru, který přece jen v původní hře poněkud pokulhával za hrou pro více hráčů. Kromě toho se (už podle názvu) podíváte do Itálie a jelikož cesta bude docela náročná, autoři připravili několik nových zbraní a vehiklů.

     

5. Platoon - Cenega (15.1.2003) - demo

Konflikt ve Vietnamu se poslední dobou stává i přes svou neúspěšnost stále častějším cílem herních vývojářů. Jedním z nich je i Platoon. Ve hře se ujmete velení jednotky výsadkové divize, se kterou budete plnit rozmanité úkoly. 3D pohled by vám narozdíl od jiných neměl situaci znepřehledňovat, ale ulehčit, aby jste se mohli "pokochat" souboji v džungli. Hlavním cílem autorů je vytvořit maximálně realistickou hru, takže si připravte mozkové závity - jednoduché to nebude!

Tip pro vaši peněženku:  Giants: Citizen Kabuto (Score CD)  - recenze

Svět se točí pořád stejně, slunce každý den vychází a zachází, každý měsíc vyjde alespoň jedna podprůměrná real-time strategie, ale naštěstí vše není tak stereotypní. Titul Giants: Citizen Kabuto, který nabídl časopis Score ve svém lednovém čísle, nabízí originality ažaž. Ve hře si vyzkoušíte hned tři odlišné charaktery v blíže nespecifikovaném žánru, které se asi nejvíce podobá akční hře. Nevěříte, vyzkoušejte, za těch necelých dvě stě korun to opravdu stojí!

       

Za málo peněz...

Pokud vás přesto Giats nezaujal, nabízím vám pár dalších levných her. Taktická akce Tom Clancy´s: Rainbow Six bude k dostání v edici GAME4U. CD Projekt nabídne dva tituly v českém překladu. Jednak zajímavé pokračování RPG legendy Fallout Tactics a také ekonomickou strategii Rails Across America. A pokud vše půjde dobře, budgetové reedice se dočká kvalitní rally od mistrů z Codemasters - Colin Mcrae Rally 2.

Tabulky

PC

Datum Název Lokalizace Distributor
6.1.2003 Hugo: The Evil Mirror kompletní Cenega
14.1.2003 SimCity 4 titulky Cenega
15.1.2003 Action Pack Cenega
15.1.2003 Airline Tycoon Evolution titulky Cenega
15.1.2003 Platoon titulky Cenega
leden Ghost Recon: Obleženi pouští manuál Playman
leden Ghost Recon: Hřmící Ostrov manuál Playman
leden Tom Clancy´s Splinter Cell manuál Playman
leden Arx Fatalis manuál Dynamic
30.1.2003 Bandits: Phoenix Rising titulky Cenega
30.1.2003 Hugo: Black Diamond Fever kompletní Cenega
30.1.2003 Hugo in Space kompletní Cenega
31.1.2003 Battlefield 1942: The Road to Rome manuál Cenega

PC Budget

Datum Název Cena Lokalizace Distributor
14.1.2003 Tom Clancy´s Rainbow Six GOLD - GAME4U Cenega
30.1.2003 Colin McRae Rally 2 manuál Cenega
prosinec Giants: Citizen Kabuto 180 čeština Score
leden Fallout Tactics: Brotherhood of Steel 599 titulky CD Projekt
leden Rails Across America 499 titulky CD Projekt

Konzole

Datum Název Platforma Distributor
10.1.2003 Silent Scope 3 PS2 Cenega
31.1.2003 Everblue 2 PS2 Cenega
24.1.2003 Castlevania Chronicles Band 1 PSX Cenega

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |