Lednová hitparáda - Vietcong: Fist Alpha, Steamland, Lula 3D či XIII CZ

Vánoce jsou úspěšně za námi a ač je povánoční sezóna vždy trochu okurkovější, přesto se nám ve vydavatelských plánech českých distributorů podařilo najít několik zajímavých titulů, které v lednové neúrodě stojí za zapamatování. Co říkáte na sestavu Vietcong: Fist Alpha, Steamland, českou verzi XIII či Warlords 4?
Lednová hitparáda - Vietcong: Fist Alpha, Steamland, Lula 3D či XIII CZ

Herní release-listy najdete na každém lepším webu. Díky nim můžete velice rychle zjistit, kdy přesně vámi očekávaná hra konečně opustí brány lisoven a vyrazí na svou pouť za novými majiteli (tedy za vámi) . Bohužel většinou data, která se z release-listů dozvíte, jsou platná pro USA nebo trh Evropské Unie. Právě proto vám jako jediní nabízíme "reálný" release-list platný pro Českou republiku (případně Slovensko). Podklady pro ně získáváme přímo od distributorů a vydavatelů, a i když se občas vinou lokalizace či technických obtíží také liší, mnohem lépe kopírují reálnou situaci na českém či slovenském trhu.

TOP 5 měsíce ledna

1. Vietcong: Fist Alpha - Cenega (30.1.2004) - recenze původní hry

Na datadisk k jedné z nejlepších akcí uplynulého roku by se netěšil málokdo. Zvláště když konkrétně v České republice byl Vietcong jednou z nejprodávanějších her. V přídavku Fist Alpha se zhostíte role svého předchůdce z původní hry. Stanete se opět zpravodajským důstojníkem, ovšem hra se bude odehrávat dříve. Zbylé osazenstvo základny Nui Pek ale zůstané stejné, takže se můžete opět těšit na své staré známé. Fist Alpha nabídne 7 zbrusu nových singleplayer a 8 multiplayer misí. Chybět nebude ani šest nových zbraní, těšit se můžete také na světoznámý bombardér B52, F-105 Thunderchief, F4 Phantom a mnohé další. Právě letecké jednotky mají být údajně mnohem více vtaženy do děje. Uvidíme brzy.

  


2. XIII CZ - Playman (koncem ledna) - recenze

First-person akce obsadily i druhé místo našeho lednového přehledu. Třináctka sice už samozřejmě vyšla před Vánoci, ovšem všichni ti, kdo nevládnou anglickým jazykem, si určitě rádi počkali na českou verzi, jež spatří světlo světa až nyní. Jedná se o překlad titulků, dabing zůstane původní. Nezávisle na jazyku se však můžete těšit na netradiční grafické zpracování, skvělý příběh a spousta efektů inspirovaných komiksy. Více už v naší recenzi.

  

3. Warlords 4 - Playman (koncem ledna) - obrázky 

Dlouho se zdálo, že kolovým strategiím definitivně odzvonilo, a veškerý strategický potenciál zůstane u her v reálném čase. Ostatně právě proto byl tak dlouhý předěl mezi třetím a čtvrtým dílem populárních Warlordů. Tvůrci se totiž raději soustředili na sesterskou realtimovou Warlords Battlecry. nyní se však navrací do oblasti, kde máte na každý krok spoustu času na rozmyšlení. Fantasy svět plný orků, trpaslíků a elfů a nekonečných bitev mezi nimi čeká.

  


4. Lula 3D - Cenega (30.1.2004) - informace 

Erotika hýbá světem. Jasným důkazem toho je náš sesterský web Freehry, který při zveřejnění jakékoli erotické hry vítá stovky a někdy i tisíce hráčů. Proto nemáme sebemenší obavy o osudu údajně plnohodnotné adventury Lula 3D. Dle zveřejněných informací a obrázků (viz náš článek) bude Lula jako vždy erotiky plná, a i když 3D sexbombě trochu chybí šmrnc její kreslené předchůdkyně, určitě se dá očekávat, že u mužské části populace titul určitě uspěje. Jen není jasné, kdy se tak stane. Oficiální stránky hovoří o prvním čtvrtletí, Cenega však umístila titul do svého vydavatelského plánu na konec ledna.

  

5. Rayman 3 CZ - Playman (20.1.2004) - recenze

Plošinovky jsou do značné míry určeny dětem, a ty rozhodně potěší zpráva o ukončení překladu na jednu z mála arkádových her, které se loni dostaly na pulty obchodů.  Rayman 3 CZ je GOLD a dočkáme se ho již 20. ledna. Ti, kdo vlastní původní anglickou verzi však nemusí smutně závidět. Pokud prokáží vlastnictví původní hry, překlad dostanou zdarma. Pro pochopení souvislostí pohádkového herního světa bude lepší, když si předčtete recenzi, dopředu vám můžeme prozradit, že se můžete těšit na originální herní lokace, humorné scénky, povedený příběh a samozřejmě, starého známého Raymana!

  

Co se do žebříčku nevešlo?

Je leden, takže kvantita titulů asi nikoho nepřekvapila. Krom výše vyjmenovaných kousků si pozornost zaslouží možná ještě speciální edice SimCity 4 a dětsky vypadající strategie s vláčky Steamland. To je pro tento měsíc bohužel vše. Nízký počet titulů v lednu má však alespoň jednu výhodu - konečně se můžeme vrátit k hrám, které jsme si nestihli dostatečně zahrát v předvánočním šílenství. A to se přece vyplatí, ne?:-)


Tabulky

PC

Datum Název Lokalizace Vydavatel v ČR
15.1.2004 The Westerner titulky Cenega
20.1.2004 Rayman 3 CZ titulky Playman/ATC
23.1.2004 eXtincion US Action
30.1.2004 Lula 3D manuál Cenega
30.1.2004 Scooby Doo: Prokletí Sfingy kompletní Cenega
30.1.2004 Vietcong: Fist Alpha kompletní Cenega
30.1.2004 Sim City 4 Deluxe manuál EA
30.1.2004 Steamland US Action
konec ledna XIII titulky Playman/ATC
konec ledna Warlords 4 manuál Playman/ATC

Ostatní

Datum Název Platforma Distributor
16.1.2004 Mafia PS2 Cenega
16.1.2004 Bombastic PS2 EA
28.1.2004 Tom Clancy´s Splinter Cell PS2 Cenega
30.1.2004 NFL Street PS2 EA
29.1.2004 Driver 1+2 Special Edition PSX SeVeN M
9.1.2004 LOTR: Two Towers Xbox Cenega
16.1.2004 Mafia Xbox Cenega
30.1.2004 Operation Flashpoint: Cold War Crisis Xbox Cenega
30.1.2004 Deus Ex 2: Ivisible War Xbox Cenega
30.1.2004 NFL Street Xbox EA
16.1.2004 Need For Speed Underground GBA EA
30.1.2004 Looney Tunes Back In Action GBA EA
30.1.2004 Megaman Battle Chip Challenge GBA EA
30.1.2004 NFL Street GC EA

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce