Lednová hitparáda - Vietcong: Fist Alpha, Steamland, Lula 3D či XIII CZ

Vánoce jsou úspěšně za námi a ač je povánoční sezóna vždy trochu okurkovější, přesto se nám ve vydavatelských plánech českých distributorů podařilo najít několik zajímavých titulů, které v lednové neúrodě stojí za zapamatování. Co říkáte na sestavu Vietcong: Fist Alpha, Steamland, českou verzi XIII či Warlords 4?
Lednová hitparáda - Vietcong: Fist Alpha, Steamland, Lula 3D či XIII CZ

Herní release-listy najdete na každém lepším webu. Díky nim můžete velice rychle zjistit, kdy přesně vámi očekávaná hra konečně opustí brány lisoven a vyrazí na svou pouť za novými majiteli (tedy za vámi) . Bohužel většinou data, která se z release-listů dozvíte, jsou platná pro USA nebo trh Evropské Unie. Právě proto vám jako jediní nabízíme "reálný" release-list platný pro Českou republiku (případně Slovensko). Podklady pro ně získáváme přímo od distributorů a vydavatelů, a i když se občas vinou lokalizace či technických obtíží také liší, mnohem lépe kopírují reálnou situaci na českém či slovenském trhu.

TOP 5 měsíce ledna

1. Vietcong: Fist Alpha - Cenega (30.1.2004) - recenze původní hry

Na datadisk k jedné z nejlepších akcí uplynulého roku by se netěšil málokdo. Zvláště když konkrétně v České republice byl Vietcong jednou z nejprodávanějších her. V přídavku Fist Alpha se zhostíte role svého předchůdce z původní hry. Stanete se opět zpravodajským důstojníkem, ovšem hra se bude odehrávat dříve. Zbylé osazenstvo základny Nui Pek ale zůstané stejné, takže se můžete opět těšit na své staré známé. Fist Alpha nabídne 7 zbrusu nových singleplayer a 8 multiplayer misí. Chybět nebude ani šest nových zbraní, těšit se můžete také na světoznámý bombardér B52, F-105 Thunderchief, F4 Phantom a mnohé další. Právě letecké jednotky mají být údajně mnohem více vtaženy do děje. Uvidíme brzy.

  


2. XIII CZ - Playman (koncem ledna) - recenze

First-person akce obsadily i druhé místo našeho lednového přehledu. Třináctka sice už samozřejmě vyšla před Vánoci, ovšem všichni ti, kdo nevládnou anglickým jazykem, si určitě rádi počkali na českou verzi, jež spatří světlo světa až nyní. Jedná se o překlad titulků, dabing zůstane původní. Nezávisle na jazyku se však můžete těšit na netradiční grafické zpracování, skvělý příběh a spousta efektů inspirovaných komiksy. Více už v naší recenzi.

  

3. Warlords 4 - Playman (koncem ledna) - obrázky 

Dlouho se zdálo, že kolovým strategiím definitivně odzvonilo, a veškerý strategický potenciál zůstane u her v reálném čase. Ostatně právě proto byl tak dlouhý předěl mezi třetím a čtvrtým dílem populárních Warlordů. Tvůrci se totiž raději soustředili na sesterskou realtimovou Warlords Battlecry. nyní se však navrací do oblasti, kde máte na každý krok spoustu času na rozmyšlení. Fantasy svět plný orků, trpaslíků a elfů a nekonečných bitev mezi nimi čeká.

  


4. Lula 3D - Cenega (30.1.2004) - informace 

Erotika hýbá světem. Jasným důkazem toho je náš sesterský web Freehry, který při zveřejnění jakékoli erotické hry vítá stovky a někdy i tisíce hráčů. Proto nemáme sebemenší obavy o osudu údajně plnohodnotné adventury Lula 3D. Dle zveřejněných informací a obrázků (viz náš článek) bude Lula jako vždy erotiky plná, a i když 3D sexbombě trochu chybí šmrnc její kreslené předchůdkyně, určitě se dá očekávat, že u mužské části populace titul určitě uspěje. Jen není jasné, kdy se tak stane. Oficiální stránky hovoří o prvním čtvrtletí, Cenega však umístila titul do svého vydavatelského plánu na konec ledna.

  

5. Rayman 3 CZ - Playman (20.1.2004) - recenze

Plošinovky jsou do značné míry určeny dětem, a ty rozhodně potěší zpráva o ukončení překladu na jednu z mála arkádových her, které se loni dostaly na pulty obchodů.  Rayman 3 CZ je GOLD a dočkáme se ho již 20. ledna. Ti, kdo vlastní původní anglickou verzi však nemusí smutně závidět. Pokud prokáží vlastnictví původní hry, překlad dostanou zdarma. Pro pochopení souvislostí pohádkového herního světa bude lepší, když si předčtete recenzi, dopředu vám můžeme prozradit, že se můžete těšit na originální herní lokace, humorné scénky, povedený příběh a samozřejmě, starého známého Raymana!

  

Co se do žebříčku nevešlo?

Je leden, takže kvantita titulů asi nikoho nepřekvapila. Krom výše vyjmenovaných kousků si pozornost zaslouží možná ještě speciální edice SimCity 4 a dětsky vypadající strategie s vláčky Steamland. To je pro tento měsíc bohužel vše. Nízký počet titulů v lednu má však alespoň jednu výhodu - konečně se můžeme vrátit k hrám, které jsme si nestihli dostatečně zahrát v předvánočním šílenství. A to se přece vyplatí, ne?:-)


Tabulky

PC

Datum Název Lokalizace Vydavatel v ČR
15.1.2004 The Westerner titulky Cenega
20.1.2004 Rayman 3 CZ titulky Playman/ATC
23.1.2004 eXtincion US Action
30.1.2004 Lula 3D manuál Cenega
30.1.2004 Scooby Doo: Prokletí Sfingy kompletní Cenega
30.1.2004 Vietcong: Fist Alpha kompletní Cenega
30.1.2004 Sim City 4 Deluxe manuál EA
30.1.2004 Steamland US Action
konec ledna XIII titulky Playman/ATC
konec ledna Warlords 4 manuál Playman/ATC

Ostatní

Datum Název Platforma Distributor
16.1.2004 Mafia PS2 Cenega
16.1.2004 Bombastic PS2 EA
28.1.2004 Tom Clancy´s Splinter Cell PS2 Cenega
30.1.2004 NFL Street PS2 EA
29.1.2004 Driver 1+2 Special Edition PSX SeVeN M
9.1.2004 LOTR: Two Towers Xbox Cenega
16.1.2004 Mafia Xbox Cenega
30.1.2004 Operation Flashpoint: Cold War Crisis Xbox Cenega
30.1.2004 Deus Ex 2: Ivisible War Xbox Cenega
30.1.2004 NFL Street Xbox EA
16.1.2004 Need For Speed Underground GBA EA
30.1.2004 Looney Tunes Back In Action GBA EA
30.1.2004 Megaman Battle Chip Challenge GBA EA
30.1.2004 NFL Street GC EA

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A