Legendární adventura The Secret of Monkey Island slaví 30. výročí

Jedna z nejlepších point'n'click adventur ze zlatého věku tohoto žánru je mezi námi už tři dekády. Pamatujete si příběhy Guybrushe Threepwooda?

Ve zlatém věku klasických adventur ovládaných pouze myší bylo jméno studia Lucasfilm Games jedním z těch nejvýraznějších. Jeho součástí bývali vývojářské legendy jako Ron Gilbert, Tim Schafer a Dave Grossman. Společně vytvořili celou řadu ikonických titulů tohoto žánru, přičemž jednou z nejzásadnějších sérií je bezesporu Monkey Island.

The Secret of Monkey Island vypráví příběh Guybrushe Threepwooda, který se chce stát pirátem. Nejdříve kvůli tomu musí splnit trojici výzev na ostrově Mêlée, ale zanedlouho se do příběhu připlete i duch piráta LeChucka. 

Monkey Island není výjimečný jen svým zasazením. Moc her z pirátského prostředí přeci jen v té době nebylo a ani v současnosti nepatří mezi ty nejpopulárnější. Odlišuje se také svojí nápaditostí a vtipem. Tvůrci v tomto ohledu měli naprosto volnou ruku a kromě spousty referencí hned v úvodní části hry můžete narazit třeba na reklamu na Loom, což je další titul Lucasfilmu ze stejného roku. 

4d84afc6-8f8b-4116-ab47-e46dc6d292cd5004e2c7-9572-4066-a843-134c5fb52e701c734d63-36be-4664-b4a9-6e636a4b1918

Jestli vás The Secret of Monkey Island minul, tak ani dnes není problém se k němu vrátit. V roce 2009 totiž vyšla speciální edice s novou grafikou a na GOGu si ji zrovna můžete pořídit s pěknou slevou. Po ní sáhněte i v případě, že si ho chcete projít v původní podobně. Během hraní totiž můžete mezi novou a původní verzí přepínat. Samozřejmě to ale nenahradí zážitek ze samotného originálu. 

Pokud se dostanete k původní verzi, můžete si jí projít i s českým dabingem. Ten vytvořila skupina Fenix ProDabing a nutno uznat, že patří mezi ty nejlepší, které na amatérské scéně vznikly. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A