Legendární středověká strategie je zpět

Samozřejmě ve zcela novém hávu. Vývoje již třetího pokračování slavné série Lords of the Realm se ujala společnost Impressions Games, známá především pro své budovatelské strategie Caesar, Pharaoh či Zeus. Celé snažení patronuje královna herních společností, Sierra, takže myslím, že rozhodně bude o co stát. Čtěte dále.
Legendární středověká strategie je zpět
Samozřejmě ve zcela novém hávu. Vývoje již třetího pokračování slavné série Lords of the Realm se ujala společnost Impressions Games, známá především pro své budovatelské strategie Caesar, Pharaoh či Zeus. Celé snažení patronuje královna herních společností, Sierra, takže myslím, že rozhodně bude o co stát. Čtěte dále...

Podobně jako jeho předchůdci, bude se Lords of the Realm III odehrávat v pravověrném středověku, podloženém nejrůznějšími historickými fakty. Hráč se stane jedním z mnoha pánů jedné z mnoha říší - jeho úkolem bude samozřejmě přežít v konkurenci těch ostatních. Bude se muset starat o zdroje, o své tvrze, hrady a pevnosti, války, dobývání, a samozřejmě neopominutelné politikaření. Oproti předchozím částem série zde však bude také několik velmi podstatných rozdílů. Zejména se jedná o přechod do plně realtimového prostředí, tedy hra se bude cele odehrávat v reálném čase. O to bude dramatičtější, o to rychlejší bude mít spád. Drama a akce si žádá také řádné výtvarné pojetí, a tak není divu, že se o běh hry bude starat pořádný 3D engine (vyrobený samotnými Impressions Games), umožňující zobrazení až stovek jednotek v jediné scéně. Celkově lze říct, že LotR III doznají oproti svým předchůdcům značného zjednodušení a "zakčnění" (holt dnešní mládeži už se kdejakou tahovkou na dlouhé týdny hraní nezavděčíte). Avšak neděste se, že by se muselo vše řešit silou - diplomatické možnosti vyjednávání budou i nadále přístupné a spíše ještě doznají značného vylepšení. Nutno dodat, že se zde objeví i jisté RPG elementy, což není nijak překvapivé, jelikož takřka jakákoliv hra ze středověkého prostředí v sobě nutně musí obsahovat alespoň slabý nádech RPG. Navíc zde budou existovat celkem tři různé třídy hráčů - šlechtici, duchovenstvo a buržoazie - tedy vlastně tři různé stavy. Každý tento stav má, jak jistě všichni víte z hodin dějepisu (na které jste pravidelně docházeli;), naprosto odlišné cíle a tudíž i způsob "hraní" (ať již je kontrolován hráčem nebo reprezentován umělou inteligencí počítače).

Lords of the Realm 3Lords of the Realm 3

Abyste měli poněkud přesnější představu, uvedu, že LotR III se bude odehrávat přibližně mezi lety 850 n.l. až 1350 n.l. V mnoha různorodých taženích a scénářích budete mít tu čest setkat se s národy Angličanů, Němců, Francouzů (Galů), a dalších, což shrnuto znamená, že se podíváte na Britské ostrovy, do Normandie, do Flander či do Dánska. Nebudou to jen obecně národy, se kterými se budete setkávat. Objeví se zde totiž dokonce i mnoho postav (ale i míst a událostí) - jednak skutečně doložených a jednak fiktivních. Například to budou lidé jako William Wallace (že by "Statečné srdce"?) či Robin Hood, místa jako Stonehenge či Tower of London, a události jako křížové výpravy (to by mohlo být zajímavé!) či rozšíření černého moru.

Je tomu již mnoho mnoho let, co se objevil poslední díl série Lords of the Realm, a tak se není co divit, že se kolem třetího pokračování ihned strhnul ohromný humbuk (nejen v diskusi na oficiálních stránkách - http://www.lords3.com). Stovky a tisíce hráčů už se nemohou dočkat, až si zase budou moct sednout před monitor a stát se pány svých panství, svého středověkého impéria. Řešit potyčky s otylými biskupy a jejich nenasytnou církví, smlouvat s obchodníky, cvičit rytíře, lukostřelce, a další, a s pomocí jich všech pak dobývat nová a nová území. Co může být na světě krásnějšího?

Lords of the Realm 3Lords of the Realm 3

"Lords of the Realm III poskytne hráčům ten nejkrásnější pohled na středověké bitvy, který kdy mohli spatřit." říká v oficiálním tiskovém prohlášení Alex Rodberg, vůdce tohoto projektu, a dodává "Vypořádali jsme se s mnoha rušivými prvky ovládání, které mohou často spíše znepříjemňovat hraní, a tak vám LotR III bude možná chvílemi připomínat film Statečné srdce spíše než typickou realtime strategii."

Technické provedení hry bude umožňovat vyjma bohatého singleplayeru také multiplayerovou hru a to pro dva až osm hráčů.

Lords of the Realm III je jednoznačně jednou z nejočekávanějších her roku 2002, na jehož konci se má objevit.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry