Legendární středověká strategie je zpět

Samozřejmě ve zcela novém hávu. Vývoje již třetího pokračování slavné série Lords of the Realm se ujala společnost Impressions Games, známá především pro své budovatelské strategie Caesar, Pharaoh či Zeus. Celé snažení patronuje královna herních společností, Sierra, takže myslím, že rozhodně bude o co stát. Čtěte dále.
Legendární středověká strategie je zpět
Samozřejmě ve zcela novém hávu. Vývoje již třetího pokračování slavné série Lords of the Realm se ujala společnost Impressions Games, známá především pro své budovatelské strategie Caesar, Pharaoh či Zeus. Celé snažení patronuje královna herních společností, Sierra, takže myslím, že rozhodně bude o co stát. Čtěte dále...

Podobně jako jeho předchůdci, bude se Lords of the Realm III odehrávat v pravověrném středověku, podloženém nejrůznějšími historickými fakty. Hráč se stane jedním z mnoha pánů jedné z mnoha říší - jeho úkolem bude samozřejmě přežít v konkurenci těch ostatních. Bude se muset starat o zdroje, o své tvrze, hrady a pevnosti, války, dobývání, a samozřejmě neopominutelné politikaření. Oproti předchozím částem série zde však bude také několik velmi podstatných rozdílů. Zejména se jedná o přechod do plně realtimového prostředí, tedy hra se bude cele odehrávat v reálném čase. O to bude dramatičtější, o to rychlejší bude mít spád. Drama a akce si žádá také řádné výtvarné pojetí, a tak není divu, že se o běh hry bude starat pořádný 3D engine (vyrobený samotnými Impressions Games), umožňující zobrazení až stovek jednotek v jediné scéně. Celkově lze říct, že LotR III doznají oproti svým předchůdcům značného zjednodušení a "zakčnění" (holt dnešní mládeži už se kdejakou tahovkou na dlouhé týdny hraní nezavděčíte). Avšak neděste se, že by se muselo vše řešit silou - diplomatické možnosti vyjednávání budou i nadále přístupné a spíše ještě doznají značného vylepšení. Nutno dodat, že se zde objeví i jisté RPG elementy, což není nijak překvapivé, jelikož takřka jakákoliv hra ze středověkého prostředí v sobě nutně musí obsahovat alespoň slabý nádech RPG. Navíc zde budou existovat celkem tři různé třídy hráčů - šlechtici, duchovenstvo a buržoazie - tedy vlastně tři různé stavy. Každý tento stav má, jak jistě všichni víte z hodin dějepisu (na které jste pravidelně docházeli;), naprosto odlišné cíle a tudíž i způsob "hraní" (ať již je kontrolován hráčem nebo reprezentován umělou inteligencí počítače).

Lords of the Realm 3Lords of the Realm 3

Abyste měli poněkud přesnější představu, uvedu, že LotR III se bude odehrávat přibližně mezi lety 850 n.l. až 1350 n.l. V mnoha různorodých taženích a scénářích budete mít tu čest setkat se s národy Angličanů, Němců, Francouzů (Galů), a dalších, což shrnuto znamená, že se podíváte na Britské ostrovy, do Normandie, do Flander či do Dánska. Nebudou to jen obecně národy, se kterými se budete setkávat. Objeví se zde totiž dokonce i mnoho postav (ale i míst a událostí) - jednak skutečně doložených a jednak fiktivních. Například to budou lidé jako William Wallace (že by "Statečné srdce"?) či Robin Hood, místa jako Stonehenge či Tower of London, a události jako křížové výpravy (to by mohlo být zajímavé!) či rozšíření černého moru.

Je tomu již mnoho mnoho let, co se objevil poslední díl série Lords of the Realm, a tak se není co divit, že se kolem třetího pokračování ihned strhnul ohromný humbuk (nejen v diskusi na oficiálních stránkách - http://www.lords3.com). Stovky a tisíce hráčů už se nemohou dočkat, až si zase budou moct sednout před monitor a stát se pány svých panství, svého středověkého impéria. Řešit potyčky s otylými biskupy a jejich nenasytnou církví, smlouvat s obchodníky, cvičit rytíře, lukostřelce, a další, a s pomocí jich všech pak dobývat nová a nová území. Co může být na světě krásnějšího?

Lords of the Realm 3Lords of the Realm 3

"Lords of the Realm III poskytne hráčům ten nejkrásnější pohled na středověké bitvy, který kdy mohli spatřit." říká v oficiálním tiskovém prohlášení Alex Rodberg, vůdce tohoto projektu, a dodává "Vypořádali jsme se s mnoha rušivými prvky ovládání, které mohou často spíše znepříjemňovat hraní, a tak vám LotR III bude možná chvílemi připomínat film Statečné srdce spíše než typickou realtime strategii."

Technické provedení hry bude umožňovat vyjma bohatého singleplayeru také multiplayerovou hru a to pro dva až osm hráčů.

Lords of the Realm III je jednoznačně jednou z nejočekávanějších her roku 2002, na jehož konci se má objevit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A