LEGO Indiana Jones– kostičkový Indiana Jones

S novým filmem si k nám Harrison Ford našel cestu také v pokračování adventurních her LEGO. Společně zjistíme, zda nepatří do staré stavebnice.
Seznam kapitol
 1. Jako Hvězdné války
 2. Bonusy a další vylomeniny

Stavebnici Lego zná snad každý, ať už je malý nebo velký. Všichni její milovníci a fanoušci Star Wars před časem zajásali, protože se objevila hra v herním průmyslu chybějící. Jednalo se o převedení všech filmových dílů do adventurní podoby, a to v prostředí vytvořených pouze z této slavné stavebnice.

Nejsem žádným velkým fandou filmu, ale při prvním spuštění mě - všem dobře známá - znělka „tatatatá tatatá…“ posadila hluboko do židle


Na oba předchozí díly Star Wars se snaží navázat další titul inspirovaný filmovou sérií. Proč, když se všichni na nového Indyho hrnou do kin, nevyužít plného potenciálu slavného hrdiny i ve hře, že? Musím uznat, že se to celkem povedlo, nejsem žádným velkým fandou filmu, ale při prvním spuštění mě - všem dobře známá - znělka „tatatatá tatatá…“ posadila hluboko do židle.  

LEGOInd02.jpg LEGOInd03.jpg


Hráčům, jimž přišlo Lego Star Wars dokonalé a nic by ani v novém díle neměnili, se bude Indiana Jones určitě líbit. Já se zpočátku trochu bál absence novinek. Autory přeci jenom nic nenutilo osvědčený koncept nějakým zásadním způsobem překopávat, stačilo pouze zaměnit scifi prostředí za džungle a kobky, bez kterých by Indy nebyl Indym.

LEGOInd04.jpg LEGOInd05.jpg


Naštěstí se mé obavy naplnily jen z části. Opět za celou hru projdete všechny tři filmy (Dobyvatelé ztracené archy, Chrám zkázy, Poslední křížová výprava) a pokud jste hráli v minulosti za rytíře Jedi, využívali své Síly a všechny rozsekali světelným mečem, budete jako doma. Jen ten Indy je nějaký slabší – nepřátelům může dát tak akorát přes hubičku, zastřelit je, nebo švihnout svým bičem, několikanásobným přesilám však čelit rozhodně nebude, ne jinak tomu bylo ve filmu. S tím souvisí největší změna, kterou je bezesporu ubrání akčních scén a bojů jako takových.Nyní akční scény pokrývají jen něco kolem třiceti procent z celé hry, většinu času strávíte různými hádankami a namáháním si šedé kůry mozkové. No dobře, zas tak žhavé to nebude. Řešení je vždy nasnadě, a jestliže nic nepřehlédneme, postup hrou jde jako po másle.  Herní systém je velice jednoduchý, vždy jde o nějakým způsobem zavřené dveře, propast nebo jinou překážku, přes níž se musíte dostat. Dveře se často otevírají pomocí pák a ozubených kol, tedy jednoduchými mechanismy. Ty ale bývají rozbity a na řadu přichází hledání dílků, ze kterých se onen mechanismus sestaví dohromady. Sestavování probíhá úplně stejně, jako tomu bylo ve Star Wars, tedy podržením akční klávesy. Potřebné kostičky se válí všude možně, někdy úplně bijí do očí, jindy je musíte nalézt rozbitím něčeho kolem anebo vyhrabat ze země krumpáčem. 

Smrtka si i v tomto díle Lego odjela na dovolenou a limitování tak jste pouze několika srdíčky


Každá z postav může nést jen jeden předmět a je jedno, jestli je to zbraň, krumpáč nebo francouzský klíč sloužící k opravě všemožných rozbitých věcí, nejčastěji vehiklů. S opraveným autem zajedete dotírající nepřátele či prorazíte závoru. Ovládání dopravních prostředků je ale nejhorším aspektem celé hry a je úzce spjato s ovládáním a kamerou. Směrové klávesy pro pohyb jsou totiž dány podle kamery snímající určitou scénu, změní-li kamera úhel, klávesa se změní taktéž. Nejvíce to pocítíte při skákání přes překážky, kdy se několikrát nedobrovolně proletíte na dno propasti a hra je díky tomu i trochu o nervy.

LEGOInd06.jpg LEGOIndy01.jpg


Ale nemějte strach, že jednotlivé úrovně budete muset kvůli smrti několikrát opakovat. Smrtka si i v tomto díle Lego odjela na dovolenou a limitování tak jste pouze několika srdíčky, po jejichž ztrátě vám hra odečte určitý počet nasbíraných penízků, chcete-li bodů.
 

Dostupné pro: PC, X360, PS3, Wii, PSP, 3DS
Žánr: Arkády | LEGO Indiana Jones
Výrobce: Traveller's Tales | Webové stránky hry
 • Světlé stránky hry
 • Cutscény
 • Humor
 • Offline multiplayer
 • Zabaví celou rodinu
 • Temné stránky hry
 • Umělá inteligence
 • Ovládání
 • Kamera

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A